Вирощування вишні Лутівка

Один з тих сортів вишень, який точно не залишить вас байдужими до свого смаку, – Лутівка. Важливо дотримуватися всіх правил посадки і вирощування, щоб добитися хорошого врожаю.

вишня Лутівка

Загальна характеристика

Цей сорт вишні зустрічався в Західній Європі приблизно в XVI столітті, особливо був популярний в Голландії. До Росії ж Лутівка привезли в середині XX століття, але належної популярності не отримала. Навіть зараз ця вишня є тільки в садах затятих садівників-любителів або в дослідницьких установах.

Переваги сорту

Серед переваг, за які люблять Лютівці, відзначають:

  • самоплідність;
  • великий відсоток вітамінів в плодах;
  • середню висоту дерева;
  • стійкість до переносу і перевезень;
  • стійкість до посушливого клімату.

Недоліки

Крім хороших якостей, Лотовка має недоліки. Вона не відрізняється стійкістю до коккомикозу і погано переносить холоду. Потрібно приділяти багато уваги профілактиці коккомікоза або його лікування. Вишня не відрізняється морозостійкістю, тому її потрібно добре укутують на зиму.

Мінусом також можна вважати те, що Лутівка вибаглива. Якщо підземні води і проходять близько до поверхні, то вишня буде погано плодоносити. Вона не сприймає важкий грунт. Від наявності або відсутності цих факторів безпосередньо залежить якість, смак і кількість плодів. Плодоношення починається на 4 рік після щеплення, врожайність становить близько 20 кг з одного дерева.

Дерево

Висота середня. Широка і округла крона, густе листя. Кора гладка з коричневим відливом. Нирки не відрізняються особливо великим розміром. Листя ніби гафрірованние, порівняно невеликі, овальної форми і без особливого блиску, темно-зелені, краю не надто зазубрені, верхівка роздвоєна, черешок близько 2,5 см.

вишня Лутівка

В одному суцвітті по 3-4 квітки. Плодоношення змішане і, в основному, відбувається на молодих гілках, через що крона Лотовій вишні може виглядати не настільки густий.

Цвіте цей сорт в ранні або середні терміни, що залежить від кліматичних умов, в яких росте вишня. Плодоносить пізно: на початку або в середині серпня. Ягоди не опадають, що є перевагою Лотовій. Навіть будучи зрілими, вони тільки додають смаку, якщо будуть висіти на дереві трохи більше покладеного терміну.

Сорт хоч і самозапилюватися, але поруч завжди висаджують запилювачі, які допомагають зібрати з одного дерева максимальний урожай. У деяких збирають 20 кг ягід з десятирічного дерева.

Плоди

За описом, вишня цього сорту має маленькі ягоди, приблизно по 4 м кожен. Вони невеликі, круглі, але з ледь вгадуються серцеподібної формою, темно-червоного кольору. Воронка у такий вишні широка. Кісточка велика. При великій концентрації корисних речовин в сирих плодах цукру всього 11%, а аскорбінової кислоти майже 20 м на кожні 100 г продукту. При повному дозріванні плоди плодоніжка буде відділятися легко, без соку.

Такий сорт вишні відмінно підходить як для вживання в сирому вигляді, так і для приготування варення, соку. З Лутівка виходять смачні пироги та вареники.

Особливості вирощування

При виборі саджанця звертайте увагу на його вік: він повинен бути, як і для більшості вишень і черешень, не менше двох років. Вибирайте ті саджанці, в яких немає ніяких зовнішніх пошкоджень кореневої системи, т. К. Найменші прояви хвороб можуть стати причиною поганого врожаю або його відсутності, можливо і таке, що доведеться викорчовувати дерево.

Правила посадки потрібно чітко дотримуватися.

  • Садити вишню потрібно ранньою весною, коли немає нічних заморозків.
  • Не саджайте дерево на прямому сонці і близько до ґрунтових вод.
  • Поруч краще помістити запилювачі, т. К. Вони покращують плодоношення.
  • Перед посадкою добре розпушити землю.
  • Лунка повинна бути розміром приблизно 60 см в діаметрі і стільки ж углиб.
  • На дні лунки гній потрібно перемішати з родючим грунтом, додати також фосфати і калій.
  • Обов’язковий полити після висадки.

Правила догляду

Перевагою сорти є стійкість до посушливого клімату, але, як і інші дерева, вона потребує регулярного поливу. Робити це потрібно відразу ж після висадки, з початком цвітіння, в період плодоношення. Перед морозами також потрібно полити дерево. На кожне припадає 20 л води.

Постійне і систематичне розпушування грунту тільки позитивно позначиться на вишні, т. К. Це допомагає прибрати бур’яни поруч з деревом. Допоміжні речовини для підгодівлі вишні: гній або компост – їх потрібно розміщувати в лунці, де росте плодове дерево. Це робиться двічі в рік.

Важливо не допускати зростання бур’янів поряд з вишнею.

Хвороби і шкідники

Особливо сильно вишня Лутівка нестійка до коккомикозу, потрібно ретельно стежити за станом дерева і грунту біля нього: прибирати опадає листя, білити штамби, обприскувати вишню. «Актарін» і «Фітоферм» допоможуть вам в боротьбі з хворобами. Потрібно бризкати ними дерево навесні.

вишня Лутівка

Частими «гостями» у Лютовки бувають тля і різні комахи, з якими боротися досить просто. З народних засобів застосовують томатну бадилля і лушпиння цибулі. Якщо поразка на деревах дуже сильне використовуйте «Фуфанон», «Актеллік» і «Карбофос». Препарати допомагають впоратися з комахами та іншими шкідників.

Висновок

Через свою нестійкості до хвороб і шкідників, Лютівка так і залишиться рідкісним сортом в садах. Якщо у вас є такий сорт вишні, пам’ятайте про те, що йому потрібен регулярний догляд і допомогу в боротьбі з паразитами, інакше ви ризикуєте втратити дерево.