Кращим варіантом для вирощування на території Уралу вважається вишня Свердловчанка. Вона стійка до сильних морозів, посухи і високих температур повітря. Таке гідність допомагає їй давати хороші показники врожайності. А флора цього сорту досить різноманітна.
Основні характеристики
Смачна вишня під назвою Свердловчанка була виведена на початку 2001 року на території Росії. Через 2 роки, вона пройшла всі випробування і була включена до Державного реєстру країни. Підходить для вирощування в усіх регіонах.
Сорт характеризується пізніми термінами дозрівання. Дозріває ця культура на початку серпня, а збір врожаю припадає на середину цього місяця. Дозріває цей різновид поступово. Плодоносити рослина починає на 2 рік після посадки.
Всі сорти вишні для Уралу повинні характеризуватися стійкістю до заморозків, т. К. В цьому регіоні досить довго тривала зима і коротке літо. Розглянутий сорт здатний витримувати морози до – 40 ° C. Свердловчанка є Самоплодность, тому вона дозріває набагато раніше за інших уральських культур і славиться величезними показниками врожайності.
Дерево низькоросла, максимальна його висота становить 2 м. Крона розлога, овальної форми. Пагони середнього розміру, покриті сірою корою. Листя подовжені, темно-зелені, з щільним шаром воскового нальоту. Суцвіття ніжного рожеві, складаються з п’яти квіток.
Опис плода:
- ягоди достигають великі, її середній діаметр 20 мм;
- маса окремого плода – 4 р .;
- колір шкірки – приємний червоний;
- м’якоть соковита, без рідкої структури;
- смак кисло-солодкий;
- кісточка невелика, добре відділяється від м’якоті.
Різновид Стандарт
Вишня Стандарт Уралу була включена до Державного реєстру країни в 1967 році. Вона ідеально підходить для вирощування в усіх областях за рахунок своєї невибагливості. Дозріває ця культура вже на початку серпня. Плодоношення у неї раннє, на другий рік після посадки. Цей різновид Самоплідна, тому не потребує додаткових запильниках.
Дерево невисоке, всього 3 м. Овальна крона НЕ розлога, тому саджанці розташовують на невеликій відстані один від одного. Кора дерева сіра, без волокон. Листя без смуг і воскового нальоту. Суцвіття невеликі і складаються всього з чотирьох рожевих квіток.
Опис плода:
- невеликий розмір – до 1,5 мм в діаметрі;
- середня вага ягоди – 3 г .;
- поверхню ягоди має ніжно-рожевий відтінок;
- м’якоть волокниста, соковита;
- кісточку нескладно відокремити від м’якоті;
- смак солодкий.
Сорт Уральська вишня
Уральська різновид з’явилася на ринку на початку XXI століття. Вона відразу вразила ця Самоплідна вишня на Уралі в середині серпня. З кожного дерева садівники збирають по 15 кг продукції. Цей сорт вишні здатний витримувати низькі температури до -30 ° С.
Дерево не перевищує двох метрів у висоту. Його крона НЕ розлога. Кора щільна, темного коричневого відтінку. Квітки Уральської культури білі, без плям. Опис вказує на те, що листя цього різновиду великі, темного зеленого кольору.
Плоди сорту Уральської вишні невеликі. Максимальний вагу ягоди – 3 г. М’якуш соковитий за своєю структурою, як і у більшості сортів вишні на Уралі. М’якоть кремова, а шкірка бордова. Кісточка середнього розміру і легко відділяється від основної м’якоті. Вишня Уральська солодка і ароматна, має кислуватий присмак.
Правила вирощування і посадки
Всі сорти для Уралу висаджують біля огорож, щоб захистити від протягів. Мінімальна глибина грунтових вод повинна бути 2,5 м, тому краще проводити посадку на височинах. Це знижує ризик надмірної зволоженості грунту і скупчення снігу над корінням дерев. Грунти повинні бути щільними, щоб захистити коріння від заморозків, тому вибирайте чорноземи для посадки. При високих показниках кислоти в землі, проведіть вапнування.
Потрібно вибирати саджанці без пошкоджень або хвороб, бути не старше оного року. Місце для посадки готують з осені. У вересні починають копати ділянку, видаляючи з землі всі сторонні предмети. Після цього викопують лунку розміром 70х80 см. Потім у неї насипають відро перегною. В середині квітня приступають до самої посадки. Всередину лунки поміщають саджанець і щільно присипають його землею. Полив проводять через три дні після посадки. Оптимальна дистанція між саджанцями – 3 м.
Догляд за культурою
Практично всі сорти вишні для Уралу мають потребу в гарному догляді:
- Важливо контролювати процес поливу. Це потрібно робити не часто, а з інтервалом в 20-30 днів. Під кожне дерево вливають не менше 15 л. Вода обов’язково повинна бути теплою.
- Розпушування грунту і видалення бур’янів проводять з інтервалом в 15 днів.
- Обрізку проводять на початку квітня. Видаляють тільки пошкоджені або випали із загальної крони гілки.
- Добрива вносять тільки навесні. Для цього використовують нітрат калію (20 р препарату на 10 л води). Це поліпшить зав’язі і прискорить процес дозрівання ягід.
Заходи боротьби з хворобами і шкідниками
Уральські сорту вишні стійкі до більшості захворювань. Уражаються вони тільки оливковою плямистістю. Позбутися від цього допомагає обприскування розчином колоїдної солі (30 р на 10 л води).
З шкідників відзначається ураження дерев попелиць і кліщами. Боротися з такими паразитами допомагає бордосская рідина (40 р на 5 л води). В якості профілактики кожні десять днів дерево обприскують мідним купоросом (20 р на 10 л води).
Висновок
Сорти вишні для уральської місцевості стали популярнішими, ніж раніше. Вони більш стійкі до морозів і захворювань. Селекціонери створили універсальні різновиди, які можна вирощувати в усіх регіонах, і їх показники врожаю не залежать від кліматичних умов.