Високорослий сорт томатів Батяня

томат батяняБатяня – ранній сорт томата. Плоди дуже великі, м’ясисті. Характеризуються цукристістю, малою кількістю насіння. Урожайність з 1 кв. м доходить до 17 кг. Високі двометрові кущі виростають не тільки в теплицях, а й у відкритому грунті. За відгуками городників, сорт відмінно пристосований до прохолодного літа. Апетитні, рожево-малинові грона як на фото, будуть прикрашати вашу ділянку аж до жовтня.

Опис сорту Батяня

Сорт придатний для вирощування в будь-якому вигляді теплиць і на відкритій грядці. Включений в держ. реєстр РФ з відповідними маркуванням. Виведений сибірськими селекціонерами. Кущі розлогі, високорослі (індетермінантні). Зростання триває без зупинки до самих холодів. Дозрілі плоди збирають своєчасно, не допускаючи розтріскування. Томати без пошкоджень добре зберігаються і переносять тривалу транспортування.

Для отримання найкращої врожайності, культуру формують в 2 стебла. Друга точка зростання – пасинок під першою квітучою пензлем. Форма плодів сердцевидная, шкірка тонка. Помідори м’ясисті, солодкі без кислинки. При належному догляді, масою до 350 г і більше. Перші дозрілі плоди з’являються через 90-100 днів після посадки. Призначення плодів універсальне. Гарні в свіжому вигляді, для приготування салатів, соусів, томатного соку.

томат батяняСорт стійкий до багатьох захворювань

Сорт стійкий до захворювань:

  • фітофтороз;
  • парша;
  • не дивується совкой і іншими шкідниками.

Ризик зараження з’являється при неправильному догляді, загущенности посадки. У міру зростання томати Батяня підв’язують, видаляють непотрібні гілки.

Агротехніка сорти Батяня

На розсаду висівають насінням в лютому-березні. Схожість у сорту хороша. Як дезінфекції, матеріал можна замочити в рожевому розчині марганцю. У посадочні ящики розкладають на відстані 1-2 см. Присипають живильним грунтом і залишають до проростання в теплому місці (+ 24-25 С °).

Увага! При температурі нижче +10 С ° насіння томатів не проростають.

Контейнери для створення мікроклімату, вкривають поліетиленом. З появою паростків, плівку прибирають. Температуру змісту знижують до + 20 … + 22 С ° вдень і + 17 … 18 С ° у нічний час.

З появою першої пари справжніх листочків сіянці пікірують в окремі ємності. Розсаду корисно гартувати, виносячи на кілька годин на вулицю. Починають з підвіконня при відкритій кватирці (t + 16 … + 20 С ° вдень, а вночі від +8 до +16 С °). Температуру поступово опускають до 0 С ° на одну годину. При цьому не повинно бути вітру або протягу. Після загартовування томати поливають на наступний день. Такі процедури не дають рослинам надмірно витягатися, сприяють формуванню сильної кореневої системи.

томат батяняКущ томата Батяня

Придатні для посадки в грунт рослини повинні мати товстий ворсистий стебло, добре розвинені листки. Вік розсади не більше 2-х місяців. Батяня – холодостійкий сорт, для поліпшення цієї якості загартовування проводять і в теплицях. Відкривають парник на кілька годин, плівку можна знімати повністю. При правильно проведених процедурах, рослини виходять міцними і дають кращі врожаї.

Висаджують кущі з відстанню 60-80 см. Для Батяні будуть потрібні надійні шпалери і підв’язка не тільки стебел, а й кистей з гронами плодів.

Підготовка ґрунту і догляд

Як попередників для томата не підходять пасльонові. Кращий варіант – це будь-які хрестоцвіті, бобові, злакові, а також огірки, цибуля, морква. Для збагачення грунту азотом, з осені висівають культури сидерати (наприклад, люпин або зелений горошок).

В якості підгодівлі чергують органічні і хв. добрива. За сезон удобрюють 5-6 разів. З мінеральних речовин томатів потрібно:

томат батяняТомати сорти Батяня досить великі

  1. Калій.
  2. Азот.
  3. Фосфор.

Краще використовувати збалансовані комплекси. Навесні, щоб знизити кислотність грунту і збагатити її мікроелементами, вносять суперфосфат і сульфат калію. Відразу після посадки томати поливають розчином рідкого коров’яку з нітрофоскою.

Порада! Використовуйте перепрілий гній, в ньому не міститься шкідливих мікроорганізмів і аміаку.

Проміжок між підживленням 7-10 днів. За 14 днів до збирання врожаю внесення добрив слід припинити. Дотримуйтесь дозування і пропорції, щоб уникнути перенасичення рослин речовинами.

Поливають томати помірно, теплою водою строго під корінь. Після кожного поливу землю рихлять, позбавляються від бур’янів. Якогось особливого догляду сорт Батяня не вимагає. Напевно, тому він такий популярний. Його без проблем вирощують навіть в північних регіонах РФ.

Сорт томатів Батяня: відео