Замиокулькас чи доларовий дерево – рослина досить невибаглива, але далеко не кожен садівник може собі дозволити таке придбання через чималої його вартості. Якщо ви вирішили побалувати себе і виростити в домашніх умовах замиокулькас, необхідно мати правильне уявлення про особливості його розмноження, оскільки від цього в більшій мірі буде залежати успішність вирощування. Далі про вегетативних способах розмноження заміокулькаса (держаком, листом) з детальними фото і інструкцією.
Методи розмноження. живці
Замиокулькас – рослина невибаглива в догляді, але його вирощування вважається процесом не з легких, в першу чергу через складність розмноження (рослина досить довго проходить стадію початкового росту).
Найбільш доступними й ефективними вважаються 2 методу розмноження: живцями і листом.
Забрати у материнської рослини кілька живців можливо лише в тих випадках, коли воно досить велике і зелене, щоб після процедури змогло вижити. Хоча кожен з вегетативних способів має свої сильні сторони, садівники саме живцювання вважають найбільш зручним і ефективним з огляду на деяких його особливостей:
Розмноження можна проводити живцями або листом
- Наявність великої кількості поживних речовин в посадковому матеріалі, що важливо для підтримки життєздатності молодого, ще не міцного відростка.
- Живцювання можна здійснити навіть при наявності лише пари досить відросло гілочок.
- Імовірність отримання дорослого повністю здорового рослини дуже висока.
Порада. При роботі слід дотримуватися запобіжних заходів – використовуйте рукавички для захисту рук, оскільки всі частини рослини дуже отруйні.
При виборі відповідного держака краще віддати перевагу досить масивного, добре сформованому, має не менше двох повноцінно виросли нирок. Відріжте держак гострим інструментом і помістіть його в ємність з очищеною водою, в яку попередньо було додано активоване вугілля або невеликі дерев’яні вуглинки. Періодично додавайте в ємність свіжу воду і уважно стежте за процесом утворення коренів. Коли вони в достатній мірі сформуються, можна здійснювати пересадку на постійне місце в горщик з грунтом.
Розмноження листом (листовими пластинами)
Спосіб не дуже складний, але при цьому досить копіткий, тривалий: він зажадає великого терпіння, акуратності дій і чималої кількості часу. Отже, в першу чергу підготуйте інструмент для нарізки листових пластин (гострий ніж або скальпель) і ємність з водою, в якій вони будуть рости.
Відріжте один або декількох листів. При бажанні можна виростити нову рослину з цілого листа або з його частин, тобто листових пластин, попередньо відокремлених від листа. У першому випадку цілий лист занурюється в воду на 1/3, у другому знадобиться зовсім неглибока ємність і просочена водою вата, на яку необхідно покласти листові пластини. Періодично слід доливати воду в ємність.
Порада. У воду обов’язково додайте кілька таблеток активованого вугілля або невеликих деревних вуглинок: така проста процедура допоможе знезаразити її.
Розглянутий вище спосіб вважається одним з найтриваліших та забере у вас порядку 2-6 місяців. Прискорити цей процес можна, використовуючи в якості середовища для зростання молодого саджанця не воду, а грунт. В цьому випадку необхідно після зрізки листочки заміокулькаса залишити на пару діб в спокої, щоб на місці зрізу утворилося подобу пробки, яка буде перешкоджати процесу гниття листа в грунті.
укорінення листа
Оскільки коренева система молодого рослини дуже тендітна, грунт повинен бути легким і, в той же час, в достатній мірі поживним. Ідеальний варіант – торф з піском, узяті в рівних пропорціях. Листя занурюються в грунт десь на 1/3, після чого його необхідно в достатній мірі зволожити. Після посадки листя в грунт важливо стежити за його станом: він не повинен пересихати, але і надмірного зволоження домагатися теж не потрібно.
Порада. Щоб прискорити утворення коренів у посадженого в грунт листа, досвідчені садівники застосовують невелику хитрість – скляний ковпак або прозорий поліетилен, які найчастіше застосовуються при вирощуванні розсади багатьох садових культур.
Якщо ви використовуєте скляний ковпак або будь-яке інше пристосування для укриття, не забувайте періодично впускати свіже повітря в імпровізований «парник».
Ось і всі тонкощі, які слід знати про розмноження заміокулькаса вегетативними методами. Пам’ятайте, що при роботі з заміокулькас необхідно дотримуватися не тільки обережність, але і бути дуже терплячим, тоді вас чекає успіх у ваших починаннях. Успіхів!