Штучне запліднення свиней вимагає ретельної підготовки, здійснюваної задовго до самого процесу. Їм надають спеціальне харчування, яке супроводжує доброчинного осіменіння та створюють належну обстановку, що збільшує можливість позитивного результату процесу.
Штучного осіменіння свиней передує тривалий період підготовки
Підготовка
Не всі самки стають свиноматками. Її відрізняють за зовнішніми ознаками і по характерному їм поведінки. Зовнішнє прояв обумовлено зміною стану репродуктивних органів і появою характерних виділень у особин. Крім зовнішніх ознак репродуктивних органів свиноматки, вага і зріст особи свідчить про те, що після зачаття самка виносить потомство. Поведінка свиноматки характеризується властивою їм зацікавленістю в партнері. Яке проявляється зверненням до одностатевих тваринам з природними проявами потреб.
Правильно підібрані особини обох статей гарантують ефективність здійсненого процесу і появи в вашому господарстві здорового і продуктивного поповнення.
Свиноматці надають харчування збагачене засвоюваним протеїном, мінералами і вітамінами. Організований догляд здійснюється з метою збільшення вгодованості у самки, яка необхідна для зачаття. Кількість особин. Які планується зачати підбирають з урахуванням можливої невдачі.
Організм свині потрібно підготувати до виношування поросят за допомогою відповідного раціону
Перш ніж приступити до процесу цікавить свиноматку переведіть в окреме стійло і фіксуйте в домашніх умовах, коли у неї почнеться полювання і в який момент відбудеться запліднення. Підтримуйте в її стійлі температуру не перевищує сімнадцять градусів. Це благотворно позначиться на зачатті і розвитку плода. Беріть до уваги, яку вагу у самки на скільки кілограм вона щодня поправляється. Як тільки здійснилося зачаття в домашніх умовах, надайте їй харчування збагачене великим, ніж в звичайному стані, кількістю вітамінів, мінералів і мікроелементів.
До надається раціону відносять:
- Комбікорми.
- Премікси.
- Вітаміни.
- Мінерали.
- Зелені культури.
- Злакові культури.
- Бобові культури.
Процес запліднення рекомендується здійснювати виключно в момент фізіологічної потреби до зачаття у тварини. Так як це найбільш продуктивний період і вірогідність зачаття висока. Самка сама покаже, коли вона буде готова до запліднення Цей період випадає на період виділення крові з репродуктивних органів.
Якщо вона в присутності самця не поводиться злякано і демонструє готовність до зачаття, отже відповідний час для спаровування прийшло.
Складений раціон харчування, які надасться свиноматці до і після зачаття має вплив на ефективність здійснюваного процесу і якість результату.
Бобові культури повинні бути присутніми в раціоні майбутньої свиноматки
Здійснення зачаття
Є кілька технік запліднення свиноматки:
- Традиційна.
- Пост цервікальна.
- Внутрішньоматкова.
Традиційному зачаття властиво запліднення спеціальним пристроєм. За допомогою якого до матки вводять насінну рідину самця. Внутрішньоматковий спрямований на введення рідини безпосередньо в шийку матки. Пост цервікальний грунтується на катетері, який найбільш ефективно дозволяє зробити запліднення.
Перше запліднення свиноматки випадає на вік десяти місяців вагою сто кілограмів. Якщо тварина росте в племінних господарствах, то в дванадцять місяців і вагою сто п’ятдесят кілограм. У свиноматки має перший досвід материнства, наступна злучка здійснюється через двадцять днів після пологів.
Самок, що не запліднилися в перший раз, запліднюють повторно. Наступна невдача дає привід задуматися про її неспроможність.
Через 20 днів після народження поросят свиню можна запліднювати
Проводять запліднення через дванадцять годин після того, як було помічено потяг особини.
Застосування штучного запліднення дозволяє зменшити можливі травми, яке свиноматка отримає природним шляхом і запобігає виникненню інфекцій.
Насінну рідину перед безпосереднім процесом необхідно підготувати. Спочатку її збирають у кнура з високими показниками продуктивності і життєздатності. Від показників самця залежить якість потомства. Зібраний матеріал перевіряється на наявність інфекцій. Бажано спочатку обстежити самців, вибравши самого здорового. Підготовлену рідина не можна зберігати більше двох діб.
Перед введенням її в матку, рідина підігрівають до температури тридцять градусів, але не вище тридцяти дев’яти. І вводять випробуваної. У промислових господарствах насіннєвий матеріал розбавляють в певних пропорціях і вводять в два або три етапи, в залежності від застосовуваного методу.
Після процедури потрібно забезпечити свиню чистотою і спокоєм
Ефективним методом введення рідини в домашніх умовах є найпростіший. Всі прилади, які використовуються в процесі штучного запліднення повинні бути стерильні.
Після завершення процесу залиште самку відпочити. Попередньо створивши їй умови підвищених комфорту і чистоти.
Поетапне введення рідини дозволяє збільшити сприйнятливість матки. Тим самим підвищуючи ймовірність успіху здійснюваного дії в домашніх умовах. Після того, як в канал введений катетер, поступовими натисканнями на грушу провокуєте введення матеріалу. Якщо у тварини видно спазми, зупиніть процес ненадовго і продовжуйте.
Штучний осіменіння свиней підвищує ефективність здійснюваного процесу. У домашніх умовах запліднення розведеної рідиною збільшує шанс засвоювання матеріалу.
У перший раз здійснюючи запліднення в домашніх умовах, скористайтеся послугами профільного фахівця. Він на практиці продемонструє вам процес. Пояснить, як правильно підготувати матеріал. Яких краще вибрати особин для здійснення зачаття. Який матеріал використовувати для запліднення. Як підготувати самку до процесу і зрозуміти, що вона готова до запліднення.
Після того, як ви здійснили зачаття залиште тварина в спокої. Готуючи раціон харчування для особини, який повинен включати необхідні мінерали і вітаміни, супутні розвитку і росту тварини. Правильно складений збалансований корм збільшує шанси на продуктивність процесу. І забезпечить вас сильним і здоровим потомством.