Не всі вікна квартир і будинків виходять на добре освітлені боку. Для прикраси таких приміщень господині використовують тіньолюбиві горшкові рослини. Вони невибагливі до догляду, стійкі до різних недуг, які проявляються через брак сонця, а головне – по декоративності не поступаються світлолюбним кімнатним культурам. У статті зібрані назви і опису популярною Тіньолюбні зелені.
Тіньолюбні рослини: особливості вибору
Перед вибором важливо не сплутати тіньолюбиві і тіньовитривалі кімнатні культури. Другі можуть рости без інтенсивного світла, але краще будуть себе відчувати саме при хорошому освітленні. Тіньолюбні рослини здоровіше і красивіше виростають в тих місцях, де сонця мінімум. Це можуть бути культури з непоказним цвітінням, але строкатою листям насиченого забарвлення, або ж рослини з декоративними бутонами. Тіньолюбні рослини умовно ділять на такі категорії:
- красиво квітучі;
- ампельні, кучеряве;
- листяні;
- великогабаритні.
Контейнери з такими квітами розставляють на підлозі, під стелею на меблях, в кутах, протилежних віконного отвору. Однак повністю обійтися без світла не зможе жодна Тіньолюбні культура.
Квітникарі виробили рекомендації щодо розміщення горщиків:
- від південних вікон – не менше ніж на 9 м;
- від північних вікон – не ближче 1 м;
- від східних – від 3 м і далі;
- від західних – не ближче 4,5 м.
Увага! У невеликій квартирі знайти місце для таких рослин в кімнаті з південними вікнами буває проблематично. Варіанти – довгий коридор або розміщення горщика під стелею, куди рідко дістають промені.
Квітучі тіньолюбиві культури: різновиди
Є квіти на різний смак:
- Спатифіллум, або Жіноче щастя. Володіє білосніжними пелюстками, а також блискучими рельєфними листами. У першого погляду або по фото рослина можна навіть сплутати з штучним. Цвітіння тривале, але пелюстки згодом зеленіють. Догляд за кімнатної температури полягає рясного поливу і обприскування 5-6 разів на тиждень. Часто рослина ставлять в спальні, для хорошого сну.
- Калатея Крокат. Пряморастущіе культура з рельєфними хвилястими листами приємного зеленого відтінку. У період цвітіння випускає різьблені помаранчеві бутони на високих вертикальних пагонах. У теплу пору року рослині потрібно багато води і обприскування. Погано переносить протяги.
Калатея
- Вріезія. Яскравий колосовидний квітка гарячих червоно-жовтих відтінків. Бутон тримається кілька місяців. Листя рослини довгі, посередині згинаються донизу. Крім зрошення грунту технологія поливу передбачає зволоження квіткової розетки. Бажана температура повітря в кімнаті – + 18 … + 27 ° С.
- Бегонія. Популярна рослина з сортовим розмаїттям забарвлень. Добре росте на північному підвіконні, в тому числі і на кухні, але може зацвісти і в півтіні.
Види листяних тіньолюбних рослин
У цій категорії знаходяться витривалі культури з декоративним листям:
- Адиантум, або Венерин волосся. Має тонкі повзучі корінці, є представником папоротей. Листова пластина може досягати розміру 50х60 см і складається з безлічі дрібних листочків з лусочками.
- Фатсхедера Лізі. Декоративна ліана завдовжки до 3 м має пальчатолопастние листя з шкірястим покриттям насиченого зеленого кольору. Фатсхеде можна вирощувати навіть в передпокої.
- Аглаонема. Володіє коротким м’ясистим стеблом і подовженими ланцетними листками. Їх забарвлення може мати в залежності від сорту один або кілька відтінків. Іноді випускає невелику суцвіття.
маранта
- Маранта. Характеризується широкими довгастими листям зі смугастим забарвленням, що складається з двох відтінків зеленого. Досить примхлива у догляді. Потребує поливу відстояною водою 3-4 рази в тиждень і щоденному обприскуванні. Крім того, рослині все ж потрібен мінімальний світло.
- Филодендрон. Складається з повзучих ліан з повітряними корінням і глянсовим листям темно-зеленого забарвлення. Рослині потрібна опора. Воно невибагливо, але не любить протягів і температурних перепадів.
Увага! Филодендрон також можна ростити в якості ампельного, без опори.
Великі і кучеряве різновиди тіньолюбних кімнатних культур
Великі рослини теж використовуються в декоруванні затінених ділянок будинку. Вони добре виглядають на самоті, хоча такі рослини можна зробити центром зеленого оазису в кутку кімнати:
- Фікус. Існує багато підвидів цієї культури, які відрізняються по забарвленню квітів, розміром і кольором листя. Багато з них дуже популярні. Наприклад, давно і успішно в квартирах вирощують каучуконосний фікус. Рослина відрізняється інтенсивним розвитком. Пік декоративності у нього настає саме до холодів. Фікус потрібно регулярно обприскувати, поливати, іноді протирати листя вологою ганчіркою, давати трохи світла.
- Монстера. Це ліанообразниє рослина з великими різьбленими листям (близько 30 см в довжину). Забарвлення відрізняється у різних сортів. Монстера досягає 2-4 м у висоту, тому їй потрібна міцна опора.
монстера
- Драцена, або Драконівське дерево. Деревоподібна рослина з широкою кроною з тонких листочків. Має сік червоного кольору. Росте повільно, але виходить високим. Любить обприскування теплою водою, погано переносить перелив.
Кучеряві тенелюбівци зручно вирощувати навіть поблизу вікон. Вони можуть рости зверху вниз, тому нормально почувають себе на кришках шаф або підвісних полицях. До таких відносять:
- Плющ. Головна особливість – Зірчаста форма листя. Забарвлення може бути однотонним зеленим або мати строкаті фрагменти. Квітка швидко розростається, і тінь цьому не перешкода.
- Традесканція. Має прямі повзучі пагони. У пазухах на ланцетовідних листі утворюються білі суцвіття. Популярного жителя квартир легко зробити дуже пишним. Просто регулярно прищипують відростки.
- Сингоніум. Тіньолюбних є зеленолістний вид рослини. Листя на ліані дорослого екземпляра розташовані каскадом – це основна декоративна цінність квітки. Сингоніум можна формувати не тільки в ампельних, але і в деревному форматі (з опорою).
Це опис найбільш доступних видів тіньолюбних рослин, хоча насправді їх набагато більше. Користуйтеся нехитрими методами догляду за ними і вирощуйте красиву зелень навіть при нестачі світла.