Збірка саморобного пристрою на основі амортизатора автомобіля для провітрювання теплиць

будівництво теплиціЯкісна вентиляція в теплиці дуже важлива. Чи не менше, ніж правильна герметизація і міцність укривного матеріалу. Досвідчені городники нерідко вдаються до автоматизації провітрювання теплиць. Це суттєво економить час і сили на догляд за врожаєм. Портативний вентиляційний пристрій можна зібрати з підручних матеріалів: гідроциліндра або амортизатора автомобіля, регулювального циліндра звичайного комп’ютерного стільця і ​​навіть з пластикових пляшок. Найпростіші і надійні механізми можна зібрати власними руками з амортизатора.

Принципи та особливості роботи терморегулятора

Інженерна думка дозволила власникам теплиць зітхнути з полегшенням. Тепер не потрібно щоразу бігти в будову, як тільки сонце починає припікати. Термопрівод самостійно відкриє кватирку для доступу свіжого повітря. Конкурують з цими пристроями електроприводи.

Це більш складні пристосування з точними датчиками, які вимагають досить глибоких пізнань в створенні електромереж. Без харчування (акумулятори, мережа 220В) вони працювати не будуть.

провітрювання в теплиці

Термопріводи для провітрювання теплиць відрізняються більшою автономністю. Однак при виготовленні своїми руками вимагають високої точності і ретельності.

Порада. Досвідчені фермери рекомендують не гнатися за дешевими і самими примітивними моделями для теплиці. Адже навіть одноразова неполадка, через яку кватирка не відчиняться, може привести до загибелі врожаю в теплиці.

Принцип роботи механіки простий і грунтується на нагріванні масла чи іншої субстанції:

  1. Підійде будь-яка речовина, яка активно розширюється при нагріванні і звужується в процесі охолодження.
  2. У розігрітому стані воно виштовхує поршень.
  3. Поршень відкриває вентиляційне вікно.
  4. При зниженні температури повітря поршень підтягує кватирку теплиці назад.

Термопрівод з автомобільного амортизатора: порядок складання

Щоб зібрати пристрій для провітрювання теплиць за цією схемою, вам знадобляться:

  • поршень амортизатора або газова пружина автомобіля;
  • металева труба трохи більше 2 м в довжину;
  • пристосування для нарізки різьблення;
  • заглушки сантехнічні – 2 шт .;
  • болт для гальмівного шланга з розмірами 10х1,25 (Жигулі);
  • прокладки з пароніту;
  • масло.

Газовий поршень складається з:

  • корпусу пневмоупора;
  • поршня усередині нього;
  • епоксидного клею;
  • штока.

зведення теплиціСхема гидробака і гідроциліндра

Алгоритм складання термічного приводу для провітрювання теплиць:

  1. Підготуйте пару відрізків металевої труби. Довжина – по 1 м. Наріжте різьблення і з’єднайте їх трійником. На вільні кінці накрутіть звичайні сантехнічні заглушки.
  2. Приберіть шпильку в нижньому сегменті амортизатора. У днище виконайте свердлом 8,5 мм наскрізний отвір. Зробіть різьблення і в цьому місці.
  3. В середині болта є некрізне отвір. Просвердлите його наскрізь.
  4. У заглушці також потрібно зробити отвір в 10 мм. У нього вставте болт, зафіксуйте його гайкою. Від болта залишиться ще невеликий відрізок – на нього нагвинтіть різьблення амортизатора. Всі з’єднання пом’якшує за допомогою прокладок.
  5. Саму заглушку слід вкрутити в трійник.

Порада. Допускається використання заглушки з внутрішнім різьбленням. В цьому випадку до трійника її потрібно приєднати згоном із застосуванням контргайки.

Щоб система в теплиці заробила, для початку потрібно заправити її маслом. Заливку зробіть з одного з кінців труби, попередньо відкрутивши стоїть там заглушку. Потім переведіть шток пристрою в нижню позицію і спустіть з амортизатора весь зайве повітря. Поверніть глухий гвинт на місце і приступайте до монтажу приводу безпосередньо в теплиці. Кріпити його можна будь-яким зручним способом, навіть дротом. Головне, щоб надійно.

Порада. Нерухомі частини конструкції цілком можливо прикріпити прямо над посадкою. Вони можуть стати зручною опорою для підв’язки рослин в теплиці.

Що потрібно знати перед використанням терморегулятора в теплиці

Досвідчені дачники дають такі рекомендації по використанню термопрівода:

парник на дачі

  1. Щоб шток безперешкодно піднімав і опускав кватирку, на рамі потрібно зробити для нього впритул. Намертво прикручувати пристрій не варто: вам завжди може знадобитися провітрити теплицю вручну.
  2. Не встановлюйте на кватирках або дверях замків та інших перешкод, які будуть заважати нормальній роботі пристрою.
  3. Восени знімайте привід. Морози можуть пошкодити пристрій.
  4. Щороку по весні змащуйте рухомі частини конструкції маслом.

Термоустройств інертно в порівнянні з електронікою. Остання за допомогою датчика температури реагує на найменші теплові коливання. Маслу ж потрібен час на розігрів. Чим товщі реагує шар, тим повільніше розширюється речовина і відкривається кватирка теплиці. Щоб уникнути помилок, уважно вивчіть по фото або відео послідовність монтажу.

Автоматичне провітрювання теплиці: відео