Зефирантес: вирощування в домашніх умовах

зефирантесЗефирантес – виключно швидкий в своєму цвітінні і напрочуд простий у вирощуванні. Здобув похвалу квітникарів з усього світу. Для того щоб виростити цю рослину, досить лише трішки терпіння, трохи часу і старанності. Якщо ці умови буду дотримані, рослина обов’язково порадує вас розкішними квітками. Далі про посадку рослини і особливості догляду за ним в домашніх умовах (з фото і інструкцією).

Зефирантес: опис, різновиди рослини

Зефирантес – цибулинна рослина, яке при правильному і регулярному догляді не один рік радує своїм розкішним цвітінням. У природних умовах зустріти зефирантес можна лише в тропічних країнах або субтропіках, що пов’язано з теплолюбні рослини.

Зефирантес неймовірно популярний серед квітникарів усього світу через свої особливостей, завдяки яким, до речі, отримав кілька незвичайних прізвиськ. Іноді називають лілією дощу. А деякі більш прозаїчні в своєму виборі і називають рослину Вискочка. Таке незвичайне назва пов’язана з дивно швидким розвитком квітконосу, який виростає буквально одним помахом пальця.

зефирантесцвітіння зефірантес

Зефирантес – компактна рослина з дрібним корінням, невеликий яйцевидної цибулиною, іноді має округлу форму. Листя досить витягнуті, трав’янисті (рідше – порожнисті). Квітки поодинокі, середнього розміру, з довгим квітконосом, зірчастої форми, часто – одноколірні.

Цвіте рослина досить щедро і довго: з весни і аж до закінчення літа. При цьому кожна квітка радує своїм розкішним видом не довше ніж 2 днів. Потім йому на зміну приходить новий.

Рослина досить широко представлено в своєму видовому розмаїтті – існує понад 40 видів зефірантес, серед яких можна особливо виділити наступні:

  • Білий. Темно-зелене листя рослини відрізняються трохи незвичним видом: вони довгі (досягають 30 см в довжину), тонкі, трубчасті, трохи нагадують цибульні пір’я. Квітки білі, прямостоячі. Активне цвітіння рослини починається орієнтовно з середини літа і закінчується з настанням перших днів осені.
  • Великоквіткова. Листя довгі, трохи зігнуті в вигляді жолоба, можуть досягати 35-40 см в довжину. Квітки відрізняються яскравістю: мають насичений рожевий колір, тичинки при цьому яскраво-помаранчеві. Вид відрізняється тривалим цвітінням: з початку весни і аж до настання глибокої осені.
  • Рожевий. Компактна рослина з досить дрібними квітками світло-рожевого відтінку і тонкими прямими листочками.

Особливості вирощування в домашніх умовах

Зефирантес досить невибагливий, але певні нюанси при його вирощуванні, все ж, слід дотримуватися. Про це далі.

Підготовка і посадка рослини

Якщо мова йде про тільки куплених цибулинах, то пересаджувати їх слід лише в тому випадку, коли їм не дуже комфортно в тій ємності, в якій вони знаходяться. Пересадку ж необхідно здійснювати в якості щорічної процедури (в період спокою рослини).

Порада. При виборі відповідного горщика для посадки зефірантес перевагу краще віддати більш «тісної», оскільки рослина не любить простір.

Отже, готуємо грунт. Спочатку засипте посадкову ємність на 1/3 дренажем (для цих цілей можна використовувати гальку або керамзит). Потім ретельно перемішайте грунтову суміш для рослини (пісок, дерен і перегній – все в рівних пропорціях).

Акуратно дістаньте материнську цибулину і обережно зріжте з неї дочірні. Місця зрізу цибулин обов’язково обробіть товченим деревним вугіллям (це запобіжить процес гниття). Тепер пересаджуємо цибулини в нову, попередньо заповнену потрібними компонентами ємність. В один горщик можна пересадити близько 10 цибулин: в подальшому ви зможете отримати багату і дуже стильну композицію.

зефирантесцибулина зефірантес

Слідкуйте за розташуванням цибулинних шийок: довгу можна залишити злегка виступає на поверхню грунту, коротку же слід занурити в нього повністю.

Порада. Не поспішайте часто і щедро поливати цибулини: вони не любить надмірну вологу. Здійснюйте даний процес якомога рідше, інакше вони можуть згнити, так і не давши паростків.

Тонкощі догляду

Щоб рослина порадувало вас в потрібний час красивими квітками, намагайтеся забезпечити йому оптимальні умови для «життя». В першу чергу, подбайте про освітлення: зефірантес протипоказана тінь, тому бажано залишати його або на сонці, або при розсіяному сонячному світлі.

Температура в кімнаті, де буде «жити» зефирантес, повинна бути вище 18 градусів, але при цьому не вище 25. Після закінчення цвітіння зефирантес краще помістити в більш прохолодне місце, де температура повітря не піднімається вище +14.

Поливати рослину потрібно в помірній кількості і не дуже часто, щоб вода не застоювалася в горщику. Підсохлий верхній шар грунту – вірна ознака того, що пора здійснювати полив.

Підживлення повинні бути комплексними в рідкому вигляді. Досить підживлювати рослину пару раз на місяць, починаючи з моменту появи листочків аж до закінчення цвітіння.

зефирантесВисаджуйте зефіратес на сонячній ділянці

Іноді з рослиною можуть виникати проблеми, пов’язані з неправильно здійснюваним відходом. Найчастіше в своїх відгуках квітникарі скаржаться на відсутність цвітіння або раптову загибель рослина. У першому випадку квітки можуть бути відсутніми через недотримання температурного / світлового режиму в період спокою, при перезволоженні грунту та ін. Загибель же рослина відбувається, переважно в тому випадку, якщо надмірно поливати його. Тоді коріння просто відмирають, а цибулина гниє.

Рослина досить стійко до впливу шкідників, але іноді в горщику з зефірантес можуть з’явитися небажані «гості»: павутинний кліщ, щитівка і ін. При появі кліща рослина покривається павутиною, квітки в’януть. З’явитися шкідник може в приміщенні з надмірно сухим повітрям. Позбутися від кліща можна, обробивши рослина мильною водою. Після того як воно обсохне, необхідно промити його під душем. Вірна ознака щитівки – бляшки коричневого кольору на листя і стеблах. Позбавляють рослина клітинного соку. В результаті в’януть не тільки листя, але і квіти. Позбутися від проблеми можна, обробивши рослина карбофосом.

На цьому наше знайомство з зефірантес добігає кінця. Тепер ви знаєте все про тонкощі його вирощування в домашніх умовах і впевнено зможете здійснити це завдання. Успіхів!

Квітка зефирантес: відео