Перець сорти Здоров’я користується популярністю серед городників по всій Росії завдяки чудовим характеристикам, непоганим смаковими якостями і універсальності застосування. Але для того щоб в результаті вирощування отримати дійсно смачні і корисні плоди, необхідно постаратися. Сьогодні ми дамо докладний опис сорту, розповімо про особливості його вирощування, догляду, врожайності, відгуках тощо (Фотоматеріали додаються).
Опис сорту
Сорт перцю Здоров’я відрізняється (про що говорить навіть його назву) великою кількістю корисних мікроелементів, особливо, вітаміну С. Рослина має розлогий високий кущ: в середньому від 1,5 до 1,7 м. З цієї причини рослина найчастіше вирощують на шпалері . Сорт прекрасно адаптується як до тепличних умов, так і до відкритого грунту. Сорт є ранньостиглий, плоди починають дозрівати дуже дружно і щедро: вже через 80-90 днів можна збирати плоди, які досягли технічної зрілості, причому з одного квадратного метра можна зібрати до 6 кг перців.
Плоди розміру найчастіше досить невеликого – всього близько 10-12 см, але дуже м’ясисті ( «товстенькі»), прізмовідной форми зі слабо вираженою ребристістю поверхні. Вага одного плоду досягає 40-50 м Товщина стінок перців невелика – близько 4 мм, шкірка ніжна, колір – яскраво-червоний. М’якоть соковита, щільна, смачна.
Серед достоїнств перцю сорту Здоров’я можна виділити наступні:
- скоростиглість дружно дозрівають плодів;
- відмінний урожай;
Насіння перцю Здоров’я
- прекрасна лежкість;
- універсальність використання;
- стійкість до більшості хвороб.
Порада. Якщо ви проживаєте в регіоні з короткими світловими днями і незначною кількістю сонячних днів – цей сорт може стати для вас ідеальним варіантом.
Особливості вирощування та догляду
Вирощування сорту здійснюється найчастіше на розсаду, причому як в теплиці, так і на відкритому повітрі. Відмінного врожаю можна домогтися при будь-яких умовах, головне, ретельно дотримуватися агротехніку.
Посадка насіння на розсаду починається досить рано – до середини лютого. Спочатку насіння потрібно як слід перебрати, вибравши лише здорові, правильної форми і кольору. Після чого знезаразити, потримавши в слабкій марганцівці близько 20 хвилин. Не забудьте після цієї процедури обмити насіння і добре просушити. При бажанні можна «підтримати» насіння, залишивши їх в розчині стимулятора росту. Після закінчення цього періоду дістаємо насіння, обсушуємо і кладемо на ніч в холодильник (в ту частину, де температура найвища).
Пророслі насіння кладемо в ємності з попередньо підготовленої грунтової сумішшю. Трохи підживлюємо теплою водою, накриваємо целофаном і відправляємо в тепле місце, при появі першого листочка знімаємо целофан.
Порада. У зв’язку з тим, що молоді паростки перцю мають дуже слабку кореневу систему, можна обійтись без процедури пікіровки паростків, відразу посадивши насіння перцю в окремі торф’яні ємності.
Посадка в грунт здійснюється приблизно через 70 днів (до початку травня) після посіву насіння за схемою 50х35 см. Оскільки кущі перцю будуть рости дуже активно, необхідно своєчасно подбати про формування рослин: в фазі активного зростання видалити всі бічні пагони, листя до першої розвилки.
Кущ перцю Здоров’я
Подбайте про дотримання наступних правил вирощування перцю сорту Здоров’я:
- Регулярний полив. Частота внесення в грунт вологи в кожному випадку повинна бути індивідуальною, оскільки в більшій мірі залежить від кліматичних особливостей регіону. Головне, не доводьте грунт до пересохлого стану. Досить поливати перець хоча б пару разів на тиждень.
- Своєчасна прополка. Видаляйте з грядок бур’яни, оскільки вони будуть забирати все цінні елементи з грунту. Крім того, грунт слід періодично вспушівать, щоб полегшувати процес насичення поживними елементами кореневої системи.
- Правильні підгодівлі. Рослина буде особливо потребувати підживлення в період бутонізації та появи перших плодів. В якості підгодівлі відмінно підійде як органіка, так і мінеральні комплекси.
На цьому ми закінчуємо наше знайомство з перцем сорти Здоров’я. Обов’язково додайте його на грядки і насолоджуйтеся результатом його вирощування. Успіхів!
Солодкий перець для відкритого грунту: відео
Солодкий перець Здоров’я: фото