Підвищуємо врожайність помідорів. метод Маслова

вирощування помідорів за методом І.М масловаПомідори, мабуть, це улюблений овоч кожного жителя країни. Протягом останніх 30 років неймовірною популярністю серед городників користується метод І.М. Маслова. Житель Підмосков’я, самостійно розробив і вдосконалив унікальний спосіб, який дозволяє отримувати значно більші врожаї помідорів з одного куща. Відео та фото наочно демонструють, нічого складного в цій методиці немає, і кожен бажаючий може запросто випробувати її на своєму городі.

Особливості будови помідорового куща

Придивившись уважніше до саджанця помідора, можна побачити, підстава його стебла покрито маленькими горбками – пухирцями, а корінці не надто потужні. При стандартному способі вирощування томатів, розсаду заглиблюють в грунт ідеально рівно, а потім протягом всього сезону штучно надають кущу вертикальне положення. Це дозволяє рослині активно нарощувати зелену масу. Кущ рясно цвіте, але, на жаль, плоди або взагалі не зав’язуються, або опадають, не встигнувши досягти технічної стиглості. А все тому, що коренева система не встигає сформуватися належним чином. Щоб виправити наявний дисбаланс, садівники змушені регулярно вносити добрива сприяють росту корінців. Якщо цього не робити, у рослини може не вистачити «життєвих сил» і рясного врожаю можна не чекати.

І.М. Маслов в процесі робіт помітив, якщо стебло томата лягає на грунт, то вже через кілька днів з наявних горбків з’являються маленькі корінці. Помідори схильні до активного утворення додаткових коренів і в природному середовищі існування вони ростуть саме так. Цю ботанічну особливість Ігор Михайлович взяв за основу своєї методики.

вирощування помідорів за методом І.М масловарозсада помідорів

Вирощуємо по Маслову

Маслов перший запропонував висаджувати розсаду в грунт в горизонтальному напрямку, залишаючи над поверхнею землі лише верхівку рослини. Це дозволило значно збільшити площу стебла, на якій відбувається утворення додаткових коренів. Посаджені таким чином томати формують потужну кореневу систему, за допомогою якої поглинають з ґрунту необхідні поживні речовини і мікроелементи.

Крім нестандартного методу посадки, Ігор Михайлович розробив і унікальний спосіб формування куща. Маслов настійно рекомендує вирощувати саджанці не в одне стебло, а в кілька. Для цього бічні пагони і Пасинкова гілки НЕ прищипують, а навпаки дають їм відрости на необхідну довжину. Після чого акуратно пригинають до поверхні землі і пришпилюють або просто заглиблюють в грунт сантиметрів на 8 – 10. Незабаром на них також з’являється безліч додаткових коренів.

Увага! Щоб забезпечити рослині достатнє освітлення і уникнути затіненості в центрі куща, необхідно відводити бічні пагони не менше ніж на 20 см від центрального стебла.

Надалі з помідорового куща, сформованого таким чином можна навіть не видаляти Пасинкова гілки. Тепер у рослини цілком вистачить сил для активного зростання і всмоктування необхідної кількості мінеральних та поживних речовин.

вирощування помідорів за методом І.М масловаВирощування томата по методу Маслова (зліва) і звичайний спосіб (праворуч)

Звичайно, індетермінатний сорт помідорів знадобиться додаткова опора, адже їх стебла можуть досягати часом до 1.5 – 2 м у висоту. А ось низькорослі сорти, після прішпіліванія бічних гілок, можуть рости вільно без подальшого втручання людини.

Подальший догляд за помідорами, вирощеними за методом Маслова, нічим не відрізняється від обробітку стандартним способом. Рослинам необхідно забезпечити:

  1. Регулярний полив.
  2. Розпушування грунту навколо кущів.
  3. Видалення бур’яну.
  4. Внесення комплексних або органічних добрив у вигляді періодичних підгодівлі.
  5. Профілактичні заходи по боротьбі із захворюваннями (фітофтороз і т. Д.).
  6. Своєчасний збір врожаю.

Особливості висаджування розсади за методом Маслова

Сформований таким чином кущ томатів досить розлогий і займає багато місця. Тому висадку саджанців слід здійснювати на відстані не менше 1 м один від одного для індетермінантних (високорослих) сортів і сантиметрів по 60 – 70 для детермінантних (низькорослих) сортів.

Розсаду бажано використовувати високу, адже більшу її частину доведеться заглибити в грунт. Якщо ж на поверхні залишити невелику верхівку, доведеться чекати досить довго, поки рослина сформує гілки необхідної довжини, і утворює зав’язі. Добре для цієї мети підходить перерощенние або витягнулися саджанці.

вирощування помідорів за методом І.М масловаДля посадки за методом Маслова вибирайте високу розсаду

Важливе значення має і розташування саджанців. Бажано вибрати грядку, на якій можна розташувати томати в напрямку з півночі на південь. Причому корінь обов’язково повинен дивитися на південь, а ось верхівка на північ.

Покроково

  • Підготуйте лунки. Розмір їх має бути достатнім, щоб укласти 2/3 довжини стебла, а глибина не менше 10 см.
  • Добре полийте грунт в лунці.
  • Помістіть саджанець томата і акуратно засипте грунтом. Якщо ви не проводили попереднє внесення комплексних добрив, компосту або гною на ділянку має сенс провести ямковий добриво. Для цього засинайте лунку з помідором сумішшю компосту, перепрілого гною і грунту в співвідношення 1: 1: 1.
  • Зволожите грунт. Намагайтеся, щоб краплі води не потрапляли на листя і стебла розсади.

Увага! Не переживайте, якщо розсада не відразу підніме верхню частину. Уже через кілька днів гілочки потягнуться до сонця, і саджанець прийме вертикальне положення.

Сам Маслов практикує в своєму господарстві арочний полив, але даний метод підходить далеко не всім. Цілком можна обійтися стандартним поливом під корінь з лійки або зі шланга. У тих випадках, коли доступ до воді не регулярний, а погода в регіоні спекотна з рідкісними дощами і суховіями, краще замульчувати грунт шаром кори, перепрілої соломи, соняшникової лушпинням, а також для запобігання активну випаровування вологи і збереже її в грунті.

вирощування помідорів за методом І.М масловапосадка томата

Метод Маслова дозволяє отримувати великі врожаї помідорів з однієї рослини. Деякі городники стверджують, що врожайність підвищується більше ніж в два рази. Ви теж можете скористатися таким способом вирощування томатів на своїй ділянці і по достоїнству оцінити всі його переваги. Багатий урожай вам гарантований.

Вирощування томата по методу Маслова: відео