Саратовський рубін: коротка характеристика

Абрикоси мають гарні смакові якості і лікувальними властивостями. Селекціонерами було виведено безліч сортів цієї культури. Одним з них є абрикос Саратовський рубін.

Абрикос Саратовський рубін

Абрикос Саратовський рубін – самоплодовий сорт

Характеристика Саратовського рубіна

Опис сорту:

  1. Дерево велике і розлоге, може досягати у висоту до 5 м.
  2. Округла крона широка і пишна.
  3. Саратовський рубін, як і більшість інших абрикосів, відноситься до Самоплодность, т. Е. Запилюється власним пилком. Це властивість дуже важливо, тому що сорт починає цвісти в той час, коли запилювачі і більшість інших комах ще не прокинулися після зими.
  4. Кисло-солодкі плоди мають середні розміри і витягнуту форму. Їх максимальна маса 40 г.
  5. Ніжна шкірочка оранжевого кольору з червоними плямами. Вона не розтріскується навіть в сиру погоду.
  6. М’якоть середня по соковитості.
  7. Кісточки важать 1 г, легко відокремлюються від м’якоті.

Абрикоси можна використовувати для приготування різних страв і домашніх лікарських засобів.

Садівники полюбили цей сорт за його характеристики:

  • Морозостійкість. Навіть коли температура повітря знижується до -36 ° C, дерево не тільки не замерзає, а й зберігає здатність до плодоношення.
  • Невибагливість у догляді.
  • Гарний зовнішній вигляд плодів. Їх використовують як декоративна прикраса для саду.
  • Абрикоси зберігають свій зовнішній вигляд і смакові якості протягом місяця.
  • Висока врожайність: до 80 кг з одного дерева.
  • Стійкість до хвороб. Плодова гниль, Моніліоз і клястероспоріоз дереву не страшні, тому не потрібна обробка рослини ні в період нарощування листя, ні під час запилення квіток.

Місце для посадки

Високі морозостійкі властивості даного абрикоса дозволяють вирощувати його навіть в Північних регіонах нашої країни. Всю зиму абрикоси знаходяться в стані спокою, тому відлига в лютому для них не є небезпечною. Місце для посадки повинно бути добре освітленим і теплим. Але з південного боку ділянки висаджувати його не варто, т. К. Нирки можуть завчасно розпуститися і постраждати від весняних заморозків.

Заболочені і постійно підтоплювані земельні ділянки для абрикоса не підходять. Ідеальна грунт – легка і повітропроникна (супіски, суглинки).

Яму готують заздалегідь, на її дно викладають поживну суміш з перегною та суперфосфату. Потім в неї поміщають саджанець і засипають землею. Грунт навколо деревця трохи утрамбовують і поливають.

перегній

Перегній – відмінне добриво для посадки абрикоса

Догляд

Регулярно проводять обрізку дерева, під час якої видаляють сухі гілки і формують крону. Видалення гілок омолоджує рослина, підвищує його врожайність і стійкість до хвороб. Перший раз обрізку виконують рівно через рік після посадки. Проводити процедуру можна протягом всього сезону. Після неї свіжі зрізи обробляють подрібненим вугіллям або перекисом водню, щоб захистити дерево від хвороботворних мікроорганізмів.

Обрізка проводиться за наступною схемою:

  1. На початку сезону гілки вкорочують приблизно на 1/3 довжини.
  2. На початку літа видаляють молоді пагони, які з’явилися в поточному році.
  3. Восени проводять формування крони із застосуванням ярусной системи: гілки вкорочують на 1/3 довжини, залишають на ній всього лише шість нирок. У разі настання ранніх заморозків обрізку краще не проводити, тому що це негативно відіб’ється на деревах.

Саратовський рубін не скидати зав’язі, і в результаті перевантажені гілки можуть зламатися, тому потрібно підперти їх. При необхідності можна видалити частину плодів або зайві гілки.

Перед настанням зими потрібно подбати про утеплення абрикосів, особливо молодих.