Томати «Білий налив» – популярний сорт з гарною врожайністю

Сорт Білий наливТомат – плід, без якого неможливо собі уявити безліч смачних і улюблених в Росії страв. Це і літній салат, і борщ, і різні підливи. Один з найпопулярніших сортів томата в наших широтах – «Білий налив». Судячи з відгуків городників і опису, він дуже невибагливий, зате дає хороший урожай навіть в не дуже сприятливих кліматичних умовах. Дивлячись на фото плодів цього сорту, стає зрозуміло, що це звичайний помідор, до якого всі ми давно звикли. Але від цього томати «Білий налив» не стають менш смачними і бажаними на столі.

Опис сорту томатів «Білий налив»

Радянські селекціонери з Казахстану вивели «Білий налив» в далекому 1979 році. Отримали його шляхом схрещування сортів «Віктор Маяк» і «Пушкінський». Головне завдання, яке ставили перед собою селекціонери – універсальність, тобто сорт повинен був рости без проблем в самих різних умовах. І їм це вдалося, адже «Білий налив» – абсолютно універсальний сорт томатів, який легко пристосовується до різних кліматичних умов.

Увага! «Білий налив» вирощують практично по всій Росії, навіть в регіонах з суворим кліматом. Таку поширеність йому забезпечує високий ступінь стійкості до морозів.

На відкритому грунті кущ «Білого наливу» виростає на півметра, а в парнику – близько 70 см. Спіють томати рано, з грядки плоди можна збирати через 100 днів після посадки. У теплиці помідори встигають трохи раніше – 85-90 днів. Незаперечна перевага цього сорту – детермінантності, тобто кущі не потрібно підв’язувати. Другий плюс «Білого наливу» – стійкість до фітофторозу, який часто вражає інші сорти томата.

Урожайність «Білого наливу» і якість його плодів

Врожайність цього сорту порадує навіть досвідченого городника. З одного невеликого куща «Білого наливу» при правильному догляді можна зібрати не менше 3 кг добірних томатів. Найчастіше третину врожаю визріває одночасно, що дуже зручно, якщо господарі планують консервувати помідори або продавати їх на овочевому ринку.

сорту томатівНасіння сорту Білий налив

Що стосується самих плодів, у них є кілька особливостей, які будуть тільки радувати городників:

  • плоди важать 80-130 г;
  • томати мають округлу форму, злегка приплюснуті, гладкі на дотик;
  • колір плодів насичений червоний з легким білим відтінком при дозріванні;
  • томати підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для переробки та консервування;
  • м’якоть «Білого наливу» соковита і м’ясиста, має невелику кислинку;
  • томати мають щільну шкірку і не розтріскуються, не схильні до грибкових захворювань;
  • плоди цього сорту добре зберігаються і транспортуються.

Особливості вирощування томатів «Білий налив»

«Білий налив» – сорт дуже невибагливий і простий у догляді. Йому не потрібно робити додаткову опору, а посадити можна і в теплиці, і на відкритій грядці. Проте при посадці і догляду за «Білим наливом» потрібно дотримуватися певних правил, які, втім, досить прості і стандартні.

  • Розсаду «Білого наливу» слід висівати на самому початку весни в ємності середнього розміру. Перш, ніж це зробити, посадковий матеріал потрібно промити чистою водою. Глибина загортання насіння – 2-3 см. У цих горщиках паростки повинні знаходитися близько 2 місяців, поки на них з’явилося кілька листочків. За цей період розсаду слід пару раз підгодувати.
  • Перш ніж висадити розсаду у відкритий грунт, її потрібно загартувати. Краще спосіб загартувати розсаду томатів і не тільки – зняти плівку з теплиці і залишити паростки під відкритим небом на 7-10 днів.

сорту томатівТомати сорти Білий налив

  • На відкритому грунті томати цього сорту висаджують після 10 травня, коли вже немає загрози заморозків. Вибирають для цього легкий грунт з високим рівнем родючості. Ділянка для томатів повинен бути сонячний, закритий від вітру. Хороші попередники «Білого наливу» на грядці – це бобові, капуста, огірки, цибуля або морква.

Порада. Якщо грунт на ділянці не чорноземи, потрібно почекати з висадкою до початку літа.

  • Відразу після висадки у відкритий грунт розсаду слід на кілька днів накрити прозорою плівкою, щоб захистити її від можливих низьких температур в кінці весни.
  • Кущ «Білого наливу» дає не більше 2 стебел. Їх не потрібно підв’язувати і додатково зміцнювати.
  • Цей сорт томатів дуже любить тепло, тому і поливати його потрібно тільки теплою водою. Робити це потрібно регулярно, щоб плоди добре наситилися соком.
  • До збору врожаю «Білий налив» підгодовують органічними добривами до 3 разів, але не більше.

Городники, які ще не вирощували «Білий налив», повинні обов’язково спробувати зробити це на своїх присадибних ділянках. Тоді господарі переконаються на власному досвіді у всіх перевагах цього невибагливого і багатого на урожай сорту. Показавши себе на городі один раз, «Білий налив» залишається там надовго.

Томат Білий налив: відео

Сорт Білий налив: фото

Сорт Білий налив

Сорт Білий налив Сорт Білий налив

Сорт Білий налив

Сорт Білий налив Сорт Білий налив

Сорт Білий налив