Герань – універсальний квітка, який можна вирощувати в кімнатному варіанті або в саду. Рослина досить невибагливо, але все ж потребує дотримання ряду умов за змістом. Серед них і внесення добрив. Підживлення герані важлива, в першу чергу, для рясного цвітіння культури.
Підживлення герані: загальні рекомендації
У домашніх умовах зазвичай вирощується зональна пеларгонія – різновид герані з напівздеревілими стеблом. Забарвлення квітів залежить від сортової приналежності. При сприятливих умовах цвітіння триває з кінця зими до початку осені. Окремі суцвіття розпускаються приблизно на 3-4 тижні, а потім в’януть, змінюючи один одного. Одночасно на рослині може розпуститися до 8 бутончиків. За допомогою стимулюючих препаратів тривалість цвітіння кімнатної пеларгонії можна продовжити чи не на весь рік.
Підживлення – не єдина умова рясного і тривалого цвітіння. Важливо створити для герані правильні умови і догляд:
- не дуже великий горщик;
- багато світла;
- приплив свіжого повітря без протягів;
- помірна температура + 20 … + 25 ° С з невеликим щоденним нічним зниженням;
- рідкісні, але рясні поливи;
- хороший дренаж;
- своєчасне видалення відцвілих бутонів і засохлих листочків.
Увага! Також важливо правильно зміст рослини в період спокою. Температурний режим +5 … + 10 ° С і мінімум поливу взимку забезпечать хороший тонус герані після пробудження.
Технологія підживлення пеларгонії для цвітіння
Вулична герань може прожити і зацвісти і без добрива. А ось кімнатний горшкових квітка слід обов’язково підгодовувати. Важливо запам’ятати – органічні суміші ні в якому разі застосовувати не можна. Що застосовують досвідчені квітникарі:
- Основний упор – на фосфор і калій. Їх додають до води під час поливу двічі на місяць. Елементи зміцнюють рослина і продовжують цвітіння.
- Полив солодкою водою або розчином гетероауксину допомагає отримати квіти на герані в зимовий час. Натуральний і штучний стимулятор вносять по разу щотижня.
- Комплексне добриво для пеларгонії зі спеціалізованого магазину замінить всі інші. Тільки дотримуйтесь інструкції і дозуванні при розведенні і внесення.
Увага! Удобрювати герань слід обережно. Рослина не любить занадто родючого грунту, де більше сил воно направляє на зростання зеленої маси, а не в розвиток квітів.
Пеларгонія прекрасно відгукується на добриво, яке є в кожному будинку. Це йод. Його використовують по мінімуму, розчиняючи 1 краплю в 1 л теплої води. Вносити йодний розчин слід особливим способом:
- проведіть полив грунту;
- дочекайтеся, поки земля трохи підсохне;
- налийте саморобний добриво по стінках горщика або на відстані 0,5 м навколо герані.
Якщо знехтувати цією рекомендацією, легко нанести опік кореневій системі. Норма на 1 рослину – 50 мл розчину. Проводьте полив 1 раз в 3 тижні протягом весни, літа і осені. Йод ефективно стимулює цвітіння, бутони виходять соковитими і яскравими.
Рекомендації фахівців з підгодівлі герані
Здоров’я пеларгонії та якісне цвітіння допоможуть забезпечити нескладні правила добрива:
- Якщо квітка знаходився якийсь час при неправильному висвітленні, підживлювати його небажано. Спочатку виправте ситуацію, а після, через добу, приступайте до годівлі.
- Чи не поспішати готувати добрива, якщо почали опадати листочки герані: причина в іншому. Загальна млявість і гнилі місця на зелені з’являються при зайвому поливі, сухі краї – при нестачі вологи. Також опадання відбувається через брак світла.
- Після внесення добрив грунтовно розпушите зону навколо стебла, щоб повернути доступ повітря під землю.
цвітіння герані
- Не можна підгодовувати квітка частіше 1 рази в тиждень. Оптимальний інтервал – 2 тижні. Перед пересадкою нічого не вносите протягом 14 днів. Після пересадки зробіть ще одну паузу (7 днів).
- Для молодих рослин дозування будь-яких засобів повинна бути зменшена вдвічі.
- Для зимових підгодівлі герані потрібно тільки половина норми стимуляторів.
Калій і фосфор – ключові елементи для гарного цвітіння культури. Азот теж потрібен герані, але на цвітіння він пригнічує вплив. Тому з появою перших квіточок дозування азоту слід зменшити приблизно вдвічі по відношенню до фосфору і компенсувати кількість поживних речовин за рахунок калію.