Африканські гості – нубийские кози. Особливості породи і змісту

Зміст корови на подвір’ї клопітка справа. Куди простіше завести козу, з нею не буде проблем навіть якщо утримувати її на ділянці приватного будинку в місті. Як вибрати між вітчизняними та екзотичними нубійський козами? У чому переваги іноземної породи? Розберемося і дізнаємося, що ж думають про це люди, які вже містять у себе на подвір’ї африканську гостю.

Опис зовнішнього вигляду «нубіек», плюси і мінуси породи

Сплутати іноземок з місцевими тваринами неможливо. У них:

  • круті надбрівні дуги і лоб;
  • «Гордий римський профіль»;
  • ніс з горбинкою;
  • довгі, звисають вуха;
  • «Оленячі очі»;
  • довгі роги;
  • забарвлення варіюється від білої або простий коричневої, до химерно поєднуваних плям, у деяких на спині видно чорна смуга.

незвичайні породи кіз

Тварини досить великі, досягають зростання в загривку до 90 см і вище, дорослі кози вагою близько 70 кг, вага козлів – до 130 кг. Порода виводилася з метою отримання більшої кількості молока і м’яса. Причому надої з однієї кози становлять в день до 5 л молока жирністю до 8%.

Увага! У молока відсутній характерний запах, тому з сировини, яке дають африканки готують відмінні сири.

Козяче молоко – натуральний дієтичний продукт, застосовується в складі комплексної терапії при туберкульозі, діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки, при алергії. Часто козяче молоко рекомендують для дітей на грудному вигодовуванні як замінник грудного молока.

Мінуси породи такі:

  • частіше піддаються укусів комах;
  • не терплять конкурентів – інших представників ВРХ;
  • вимагають збалансованих кормів по вітамінів і мікроелементів;
  • чистокровний представник породи коштує дорого.

догляд за козами

Крім того, нубийские кози мають і відмінні риси характеру:

  1. Упертість.
  2. Надмірна рухливість.
  3. Круту вдачу.
  4. Визнають господаря ватажком і будуть його слухатися, якщо той буде звертатися з ними суворо і владно.
  5. На появу в загоні чужака реагують бурхливими жалібними криками.

Зміст

Завдяки простим умовам догляду порода продовжує поширюватися по світу. Умови ці прості:

  • Теплий загін.

Увага! Кози важко переносять холоду, тому треба ретельно утеплити сарай на період зими, виключити протяги, забезпечити вентиляцію.

  • Наявність відкритої ділянки для випасу, нехай навіть це невелика територія навколо приватного будинку в межах міста.
  • Велика кількість корму, забезпеченого в необхідній кількості вітамінами і мінералами. Періодично додавати в корм крейда і сіль. Кози всеїдні.

Увага! Не можна дозволяти тваринам безперешкодно поїдати березову поросль і гілки – така їжа провокує у тварин захворювання нирок.

  • Чистий підстилка, яку доведеться часто міняти, так як нубійка досить охайні тварини.

Кози дуже швидко ростуть. Статевої зрілості досягають вже до 7-8 місяців, але влаштовувати в’язку раніше віку 1 року не варто. Самки приносять приплід 2 рази в рік, причому в одну вагітність кози народжують до 3 козенят. Козенята народжуються з сильним імунітетом, проте зберегти молодняк вийде з огляду на зоогигиенические вимоги до підрощування.

харчування кіз

Відгуки

  1. Дарина. Вперше спробувала молоко нубійської кози, коли довелося для дитини шукати заміну коров’ячого молока. Смак нам сподобався. Згодом купили в господарство таку козу. Тепер і п’ємо, і робимо йогурти і сири. А головне, що продукт пахне пломбіром. Хочемо прикупити козла для розведення.
  2. Олександр. У господарстві утримую таких кіз. Довелося до сараю спеціально пристроювати загін з дахом, тому що їм потрібні щоденні прогулянки навіть в зимовий час. Турботи окупаються кількістю молока і м’яса, які отримуємо. Частина отриманого товару продаємо на ринку. Уже є постійні покупці. Думаю ще підкупити кізок.
  3. Ігор. Займаюся розведенням африканських кіз. Спочатку фермери неохоче купували у мене молодняк, мовляв, порода теплолюбна. Але я помітив, що в другому і наступних поколіннях кози легше переносять заморозки і негоду. Тому вважаю, що порода цілком годиться для розведення в нашому регіоні.

Незважаючи на наявність деяких мінусів в особливостях змісту, нубийские кози поступово поширюються в підсобних господарствах. Дієтичне м’ясо, жирне молоко, прості умови утримання привертають увагу фермерів. Все більше подвір’їв відкриває двері для «африканських гостей».

Африканська порода кіз: відео