Близько 200 років тому Бельгійські селекціонери подарували заводчикам унікальну різновид корів. Біле забарвлення з блакитним відливом послужив причиною такого незвичайного назви. Згодом вид широко розповсюдився по фермерських угіддях теплих куточків світу. Популярність цих кров не видається дивною, адже вони мають на рідкість позитивною характеристикою своїх продуктивних якостей.
Особливості породи
Перш ніж зважитися на розведення корови родом з Бельгії, необхідно як слід познайомитися з її незвичайними зовнішніми рисами і особливостями темпераменту.
Зовнішність. В першу чергу в очі впадає кілька далекий від природних відтінків світло-синій перелив шкури. Але звикнувши до кольору, очі відмовляються вірити величиною – тварини здаються просто гігантськими.
При погляді на фото, може створитися враження, що заводчики прагнуть спеціально тренувати парнокопитних, змушуючи їх багато бігати і тягати навантажені вугіллям вози. Але це зовсім не так. На заздрість усім бодібілдерам великими і рельєфними корови стають буквально через місяць після народження, це їх селекційна особливість.
Крім м’язів відмінною рисою зовнішнього вигляду є ноги – потужні і короткі. Невелика довжина масивних кінцівок завдає чимало труднощів самим корівкам і їх господарям.
Увага! Таке статура загрожує для худоби травмами при недостатньому дотриманні заводчиком рекомендацій за змістом.
Характер. Бельгійська блакитна корова «страшна зовні, добра всередині». Агресію особини виявляють дуже рідко. Серед всього характерного рогатої худоби бики даної породи радують заводчиків флегматичністю і дружелюбністю. Телята, як і дорослі особини, спокійно і охоче йдуть на контакт.
Продуктивність
Розведення незвичайної корови вигідно заводчикам не тільки з точки зору унікальності наповнення поголів’я худоби. Крім заморської дивини, що пасеться на траві, заводчики можуть похвалитися високою продуктивністю господарства.
- М’ясо. Як неважко здогадатися, висока концентрація м’язів – це результат довгої і наполегливої селекції, метою якої було створення максимально вигідною для м’ясного ринку корови. Вага особин досягає значних показників: самка – 900 кг, а бик може дорости до 1300 кг. Велика частина ваги доводиться на чисте м’ясо. Цей фактор дозволяє визначити складно виведену породу до виду м’ясної худоби. М’ясо нежирне, має ніжний смак. Окремо варто згадати дієтичні властивості продукту: схоже по калорійності з курячим, яловиче м’ясо прекрасно підходить для харчування людей з обмеженням раціону.
- Молоко. Гігантська корова здатна давати до 4500 л молока на рік. Цей показник дивує, адже м’ясні породи рідко добре дояться. Жирність молока також радує – до 4,5%.
Зміст і розведення
Невибагливий характер Бельгійської блакитний корови з лишком окупається численними вимогами до умов утримання цієї тварини.
- Клімат. Вовни у тварин майже немає, тому розводити їх в холодних регіонах неможливо. Тому на території Росії зустріти Бельгійську корову можна дуже рідко, переважно в південних районах.
- Територія. Особливості статури, деяка непропорційність тягне за собою важливе обмеження: гуляти корови можуть тільки по рівній місцевості, перевіреної на предмет ям і горбів. Справа зовсім не в розбещеності – короткі ноги не пристосовані до подолання перешкод, тварини часто спотикаються і травмують кінцівки. Щоб уникнути втоми стада рекомендується планувати розміщення луки і корівника на недалеких відстанях.
- Живлення. Годувати важку корову потрібно збалансовано, спираючись на добавки з вмістом кальцію, щоб зміцнити кістки. Традиційний харчової набір включає в себе сіно, свіжу траву, овочі.
- Розведення. Отелення цієї породи протікає з ускладненнями, в зв’язку з особливістю будови тазу корів. Потомство важить близько 60 кг. Телята починають стрімкий набір ваги і можуть набирати до 2 кг в день. З 3 тижневого віку теля може починати харчуватися дорослою їжею, а до 2 міс можна припинити давати йому молоко.
Серед численних різновидів порід великої рогатої худоби, Бельгійська блакитна корова виділяється грізним зовнішнім виглядом і несподівано ангельським характером. Розведення корів вимагає деяких зусиль, але при дотриманні всіх рекомендацій господарі отримують колосальну вигоду.
М’ясо-молочна спрямованість даної породи робить господарство заводчика практично універсальним. На жаль, кліматичні умови Росії не дозволяють широко поширити її розведення. Хіба що в південних регіонах з м’яким стійким кліматом зміст теплолюбних корів стає реальністю.