«Бояриня» – урожайний сорт столового буряка

буряк бояриняБуряк «Бояриня» – середньоранній сорт з терміном визрівання близько 60-120 днів. Плоди добре зберігаються, підходять для консервування, варіння, приготування соку. За відгуками городників врожайність сорту в середньому: 4-7 кг з 1 м². Коренеплоди округлі з тонкою шкіркою. М’якоть темно-кармінна, насиченість кольори не передає навіть фото. Буряк відрізняється м’яким цукровим смаком. В описах сорти відзначається підвищена стійкість до стрілкування. «Бояриня» однаково добре переносить посушливі й холодні періоди. Сорт підходить для посадок під зиму.

Агротехніка сорти

У відкритий грунт насіння «Боярині» висівають як тільки грунт прогріється до 8-9 С °. У середній смузі Росії це остання декада квітня, початок травня. Весняні заморозки проклюнулися сходам не страшні.

Насіння розкидають в сухому вигляді або замочують на добу в слабкому розчині марганцю або зольному розчині. Для отримання більш швидких сходів, насіння буряка тримають в теплій воді не менше 6 діб. Для проростання сухого матеріалу буде потрібно трохи більше часу і хороше щоденне зволоження грунту.

Насіння буряка закладаються на глибину 2 см, якщо грунт дуже пухка, то збільшують до 4 см. Висівають в один або кілька рядів на відстані 20-25 см. Можна зробити змішану посадку. Розмістивши буряк на одній грядці з цибулею, морквою, селерою. Такі посадки зручні в догляді і виглядають дуже цікаво.

Порада! Щоб буряк вийшла солодкої, 2-3 рази за літо поливайте її підсоленою водою.

Молоді сходи прополюють і проріджують. Між підрослими рослинами повинна бути не менше 10 см для повноцінного розвитку і набору маси. За рік процедуру виконують кілька разів. Деякі розсаджують рослини залишилися після проріджування грядки. Через кілька днів буряк легко приживається на новому місці. Різниця в рості і розвитку зникає дуже швидко.

буряк бояриняБуряк Бояриня

Перша технічна стиглість настає вже в липні. Якщо плануєте зберегти урожай до весни, то прибирання проводите з настанням біологічної стиглості плодів у вересні. Для збирання коренеплодів вибирайте сухий, що не дощовий день. Перед закладанням на тривале зберігання, буряк очищають від землі і додатково просушують. Бадилля зрізають в повному обсязі, а залишаючи невеликий «пеньок» в 2-3 см.

Хвороби і шкідники

У спекотну і суху весну сходи можуть дивуватися бурякової блохою. В кінці травня на листочках деякі городники помічають бурі плями – це життєдіяльність личинок бурякової мухи. Посадки буряка любить попелиця. Своєчасне виявлення шкідників і боротьба з ними – допоможе врятувати майбутній урожай. У сільгосп. хімії є ефективні і безпечні для людини препарати.

Грунт і місце для посадки «Боярині»

Грунт необхідно підготувати родючу, пухку. Обов’язково нейтральну за рівнем кислотності (PH – 6-7 од.). У кислому лужному середовищі рослини будуть розвиватися повільніше, на плодах з’являться ознаки загнивання.

Визначити рівень кислотності допоможуть самі рослини. Якщо ближні бур’яни – це подорожник, хвощ і дикий щавель, то грунт на грядці закислення. Яскраві червоні прожилки на буряковій бадиллі – ознака лужного грунту. На нейтральних грунтах у буряка виросте зелена гичка з соковитими бордовими стеблами.

Порада! Рівень кислотності допоможе знизити зола.

З осені вибране місце посадки перекопують. Землю известкуют, вносять доломітове борошно або золу. Вносять добрива:

  • компост;
  • гній;
  • пташиний послід.

буряк бояринянасіння буряка

Не варто використовувати багато азотовмісних добрив, так як буряк з тих культур, що здатні накопичувати солі азотної кислоти (нітрати). Азот допустимо тільки на ранніх стадіях розвитку культури, коли корнеклубни ще не стали набирати силу. Мінеральні добрива для буряків повинні містити бор. Цей елемент не допустить утворення в плодах внутрішньої (серцеподібної) гнилі. Також важливі фосфор і магній. Грядку мульчують торфом і дрібними тирсою. Так грунт довше збереже вологу і після поливів не залишиться кірки.

Порада! Посадку буряка поливайте з широкою лійки. Це не заб’є грунт, а волога рівномірно розподілитися по поверхні.

Бурякова грядка обов’язково повинна знаходиться на сонячному, добре освітленому місці. У тіні рослини активно наростять верх на шкоду коренеплодів. Чи не підійдуть глинисті ділянки з постійним застоєм води або низьким проходженням грунтових вод. Надмірна вологість шкідлива для коренеплідних культур.

Рекомендовані попередники

Чи не висаджуйте буряк на одному і тому ж місці кілька років поспіль. Обов’язково чергуйте її з іншими культурами. Інакше вже на другий рік ви отримаєте дрібні, мляві плоди.

З попередників для буряка не годиться картопля. Нова бурякова посадка легко підхопить картопляну парші. Буряк і рослини сімейства пасльонових схильні однаковим хворобам і шкідників. Морква, шпинат, капуста, ріпак виснажують землю. Столові буряки добре чергувати з огірками, зерновими культурами, кабачками, бобовими. Отримати високий урожай допомагає і висаджений як попередник конюшина. На наступний рік коренеплоди швидко набирають силу і сік.

Столовий буряк в боротьбі з хворобами

Цей коренеплід відмінно допомагає справлятися з серйозними недугами. Серед них такі як:

буряк бояриняБуряк цього сорту добре зберігається

  1. Авітаміноз, цинга.
  2. Недокрів’я (буряковий, морквяний сік і сік редьки).
  3. Йодна недостатність, проблеми зі щитовидною залозою.
  4. Профілактика атеросклерозу.
  5. Знижує артеріальний тиск.
  6. Лікує дитячий рахіт.
  7. Ефективний засіб від запорів і проблем з травленням.

Чи не рекомендовано вживати свіжовичавлений буряковий сік в чистому вигляді. Можливі спазми в кровоносних судинах. Також овоч не показаний людям страждають на сечокам’яну хворобу.

Столовий буряк «Бояриня» не вимагає за сезон великих клопотів. Сорт занесений до реєстру недавно, але вже добре зарекомендував себе на дачних ділянках і господарствах. Адаптований не тільки для центральних регіонів, а й для північних областей Росії.

Якісний посадковий матеріал «Боярині» має схожість більше 80%. При покупці звертайте увагу на термін придатності. Насіння фасуються в пакетики по 2 м Дотримання термінів посадки і нескладні роботи на грядці – запорука високої врожайності. Середня вага плоду близько 350 м Досвідчені городники домагаються більш високих показників за рахунок підгодівлі. За багатьма відгуками сорт «Бояриня» просто знахідка для початківців агрономів.

Посадка буряків: відео