Черешня не втрачає популярності серед садівників. Поява нових сортів з високим рівнем приживлюваності тільки ще більше розширило географію культивації цього дерева. У статті зібрані відео і фото інструкції, поради дачників і покрокові рекомендації, як правильно садити і доглядати за садовим деревом навесні.
З чого складається правильний процес весняної посадки черешні
Черешня прикрасить вашу ділянку під час цвітіння і порадує солодкими і соковитими плодами. Висаджують саджанці зазвичай восени або навесні – це оптимальний час. Весняна посадка дасть більше шансів деревцю повноцінно вкоренитися перед зимою, вижити і нормально розвиватися. Саме посадка навесні рекомендована для середньої смуги Росії.
Правильна процедура складається з наступних аспектів:
- покупка або підготовка саджанця;
- вибір місця посадки;
- вибір часу;
- процес висадки і його особливості.
Молоде черешневе дерево
Купівля або підготовка саджанця
Головна порада по придбанню саджанця – робити це в спеціалізованій торговій точці, що має дозвільні документи, або в розпліднику. В ідеалі до черешні повинен додаватися сортовий паспорт, в якому відзначені нюанси посадки і догляду. Інші рекомендації:
- саджанця не повинно бути більше трьох років;
- на корені і корі не повинно бути механічних пошкоджень, невластивих плям або тріщин;
- корінь повинен складатися не менше ніж з трьох розгалужень товщиною від 2 мм.
Увага! Перевірте кореневу систему, зробивши невеликий зріз, – коричневий відтінок серцевини є ознакою обмороження. Купуйте тільки саджанець з нирками і упевніться, чи є на ньому місце для щеплення.
Ви також можете самостійно виростити деревце з кісточки, це не складно. Для цього влітку зберіть «серця» стиглих ягід, змішайте з вологим піском і покладіть в холод. Навесні кісточки висадіть в грунт і отримаєте з часом молодий саджанець. Правда, така черешня не буде сортовий.
Щоб підготувати черешню, виконайте наступні дії:
- Ображати зіпсовані частини кореня.
- Замочіть корінь, якщо він підсох.
- Видаліть всі листочки. Вони будуть забирати вологу у молодого деревця, що відіб’ється на його зростанні і зміцненні в землі.
Деревце для весняної посадки слід купувати восени. У цей час на ринку плодових дерев великий вибір, а ви зможете самі проконтролювати зберігання черешні для весни.
Порада. Найкраще прикопати саджанець на зиму: зробіть півметрове поглиблення в землі і покладіть в нього деревце під кутом 45 ° C. Верхівка при цьому повинна бути спрямована на південь. Добре засипте саджанець землею і рясно залийте водою – розм’якшення земля прилипне до кори і коріння і захистить їх від морозу.
Вибір місця і часу для посадки
Підбирайте місце з урахуванням того, що дерево теплолюбива. Ділянка повинна відповідати таким умовам:
- добре висвітлюватися;
- бути захищеним від північних вітрів і протягів;
- перебувати на піднесеному місці або штучної насипу;
- містити родючий грунт з необхідними для черешні речовинами;
посадка черешні
- мати помірно вологу, пухкий грунт, яка добре пропускає кисень;
- не містити в складі грунту щебеню або глини;
- сусідити з іншого черешнею або вишнею для гарного запилення;
- перебувати на відстані не менше 7 м до яблуні.
Також прослідкуйте, щоб грунтові води не розташовувалися близько до поверхні.
Порада. Щоб отримати рясний і якісний урожай, дуже важливо правильно вибрати час. Характерна ознака для весняної посадки – саджанець ще не має «прокинутися» від зимового стану спокою. У середній смузі Росії це зазвичай період з середини квітня по перший тиждень травня.
Покрокова інструкція для посадки черешні
Коли ви вибрали місце і підготували посадковий матеріал, можна приступати до висадки:
- Викопайте яму. Її параметри: 0,5 м в глибину і 1 м в ширину. В процесі відкладіть в сторону родючий верхній шар.
- Якщо саджанців кілька – крок між ними повинен складати 2 м або більше.
- Змішайте родючий грунт з компостом і комплексним добривом і помістіть на дно ямки. Попередньо в середину лунки вставте і вбийте високий кілочок для саджанця.
- Встановіть рівно саджанець. Засипте його землею так, щоб шийка кореня виступала над поверхнею приблизно на 3 см. Ґрунту потрібно щільно облягати корінь, виключаючи порожнечі, тому варто в процесі закапування злегка утрамбовувати грунт ногою.
- Захистіть деревце земляним валом. Залийте в середину 20 л води.
- Присипте грунт у саджанця торфом. Він буде перешкоджати випаровуванню води.
- Прив’яжіть деревце до кілочка. Стовбур при цьому не повинен бути перетягнуть.
Порада. Садівники рекомендують висаджувати між молодими деревами черешні ягідники.
Пересадка черешні здійснюється тільки навесні, приблизно в середині березня. Саджанець готують восени. Якщо виникла така потреба, потрібно акуратно витягнути деревце з землі і прикопати в горизонтальному положенні, добре засипавши грунтом і, по можливості, снігом. Глибина нової ями – від 1 м.
Грунт під пересадженим деревцем слід добре утрамбувати, рясно залити водою і посипати торфом. Гілки дерева необхідно злегка вкоротити. Пам’ятайте, пересадка черешні рідко закінчується успіхом, тому краще заздалегідь передбачити всі фактори і не міняти «місця проживання» дерева.
Поради по посадці черешні: відео
Посадка черешні: фото