Чому навесні плаче виноград

Плач винограду, являє собою досить рясне витікання соку з зрізів і ран рослини. Чого виноград має властивості плакати? Чим це небезпечно і чи можна цей процес зупинити? Таке явище цілком нормальне, так як означає це те, що коріння винограду здорові. У момент коли коренева система рослини починає свою вегетацію, очі ще не прокинулися, тому сік надходить під високим тиском до відкритої рани або ж зрізу по спеціально сформованим проводять каналах, відбувається плач рослини.

Виноградна лоза плаче

Виноградна лоза «плаче» соком

Наскільки інтенсивний буде плач рослини залежить безпосередньо від розвитку кореневої системи. Чому ж виноград має властивість плакати? Чим рясніше тече виноградна лоза, тим здоровіше корінь і судини, які знаходяться над землею чагарнику. Цей процес призупиняється в момент похолодання, а потім як потеплішає знову поновлюється. Зазвичай триває це близько місяця, але буває що і два, навіть тоді коли на кущах сформувалися ягоди. Якщо виноград добре пережив зиму, сік перестає витікати як тільки пагони досягнуть 10 см. Так, коли ж плаче виноград? Варто пам’ятати про те, що плаче лоза навесні регулярно і це є нормою.

Як виконати обрізку кущів, щоб призупинити плач

Для чого проводять регулярну обрізку кущів? А проводять це для того, щоб уникнути надмірного плачу виноградної лози. Існують певні правила по обрізці чагарників, адже якщо виконати це не так, або ж не вчасно можна рослині завдати великої шкоди, аж до висихання. Обрізка насамперед повинна бути своєчасною, тобто проводитися в кінці зими, до того моменту як почнеться сокорух.

Прискорити зростання можна за допомогою позакореневого підживлення за допомогою мікроелементів. Це можуть бути: калій марганцевокислий – 10 грам, амоній молібденовокислий – 8 г, борна кислота – 10 г, цинк сірчанокислий – 5 г розвести в 10 літрах води. Для початку хімічні елементи розводять окремо, а потім ретельно змішують між собою. З цією ж метою ефективно провести восени обприскування 1,5% розчином 60% порошку хлорату магнію, але виключно до обрізки рослини. Якщо не вдалося вчасно обрізати виноград, можна це зробити до початку сокоруху, для того, щоб зрізи встигли затягнутися і рослина плакало не так рясно.

Рослина, підрізати ранньою весною здатне плакати навіть під укриттям. Якщо рани довго відкриті, то є ймовірність що через них не тільки тече сік, але і може потрапити інфекція.

Якщо восени не вдалося обрізати виноградну лозу, то краще її перенести на весну, коли рослина перестане плакати і відросте пагони. Частенько лоза, яка плаче, може почорніти через намокання. Сік тече по лозі, після чого стікає на землю. Навесні потрібно переглянути чагарники винограду, які плачуть і підв’язати їх. Обрізаючи кущі восени необхідно робити ухил на протилежну сторону від верхнього вічка. Кожен сорт винограду плаче по – різному, зазвичай це відбувається при температурі грунту на глибині близько 0,6 метрів.

Виноградна лоза плаче навесні

Якщо обрізку лози провести ранньою весною, з зрізу почне витікати сік

Ефективні методи зупинки плачу у рослини

  1. Призупинити плач можна досить – таки простим методом. Якщо обрізка була виконана навесні невчасно або ж лоза куща зломила, що ж необхідно зробити в такому випадку? Якщо це сталося, зріз покривають Сурикової фарбою на натуральній оліфі, попередньо змішавши її в рівних пропорціях із крейдою і борною кислотою. Робити таку процедуру слід негайно і якомога більше наносити спеціальну глину. Плач швидко припинитися. Цей метод є досить поширеним і ефективним.
  2. Цей народний метод проводять на тонкій лозі, навесні. Для цього кінчики пагонів акуратно обпалюють створюючи закупорку каналів.
  3. Добре діє такий спосіб, як стискання виноградної лози дротом з алюмінію.
  4. Хороший ефект дає застосування поширеного бальзаму «Etisso Штучна кора». Застосовують цей препарат навесні за добу до дощу або морозів, або ж через годину після таких явищ.
  5. Допомогти винограду можна рясно поливаючи його, а також добре розпушувати грунт в якому він росте. У сильно суху погоду кущі плачуть набагато менше, але слабшають з – за браку потрібних поживних речовин. Тому навесні рекомендують здійснювати полив. У момент як рослина плаче, коренева система винограду поглинає велику кількість води.

Узагальнюючи все вищесказане, можна з’ясувати, чому ж навесні відбувається плач виноградної лози. Це головна ознака, за яким можна визначити здоров’я як рослини, так і його майбутнього врожаю.