Декоративні чагарники для Уралу: ТОП-10 найбільш витривалих

квітучі чагарникиУ всіх регіонах країни декоративні чагарники цінуються за їх ефектність. Шапки, грона і кисті квітів, стоси бархатистих або блискучих листя, компактні або розлогі пагони – всі ці видові особливості роблять чагарники незамінними при створенні гарних садових композицій. Однак клімат Уралу висуває підвищені вимоги до витривалості багаторічників. Пропонована стаття розповість про десяти кращих чагарниках для суворої батьківщини казкаря Бажова.

Урал – до чого готувати рослини

Як і будь-які гори, Урал рясніє схилами і долинами, берегами річок і ущелинами. До найбільш вираженим особливостям погодного режиму тут ставляться низькі середньорічні температури, сильні рвучкі вітри, вогкі тумани і велика кількість снігу.

На Уралі виживають тільки морозостійкі декоративні чагарники. Їх довголіттю сприяють:

  • розвинена і здорова коренева система;
  • раннє припинення підгодівлі азотом (не пізніш середини серпня);
  • висадка під прикриттям стін будівель, а також скель і інших природних перешкод для вітру;
  • ретельне укутування на зиму агроволокном або високий сніговий покрив.

чагарник на Уралірододендрон

Географічно Урал ділять на три по-своєму унікальні частини, і для кожної з них підбирають свої чагарникові насадження.

Північний Урал – потрібні самі зимостійкі види

На широтах Югри і Республіки Комі до вказаних кліматичних чинників додаються убога грунт на кам’янистому ґрунті, великі болота і дуже сувора зима, обумовлена ​​проникненням арктичного вітру. Тут можуть рости тільки чагарники-чемпіони морозостійкості, для яких характерні:

  • короткий період вегетації;
  • швидке одревеснение молодих пагонів;
  • неглибока, але сильна коренева система.

При цьому посадочні ями для рослин заповнюють сумішшю компосту і садової землі, на зиму чагарники обов’язково вкривають агроволокном і снігом.

Порада. Особливо цінні екземпляри краще вирощувати в контейнерах і восени заносити в приміщення з прохолодною плюсовою температурою.

П’ятірка кращих для північного Уралу

Гарантовано на Північному Уралі будуть рости чагарники, дикі родичі яких зустрічаються в місцевій тайзі. Підбірка фото дозволить вибрати відповідні для конкретного саду. Серед них найбільш перспективні такі види.

вирощування жимолостіжимолость

  1. Жимолость лісова. Ошатний чагарник з яскравими білими квітками, посадженими попарно на кінцях пагонів. Дивно витривала, особливо на провапнованих грунтах. Легко витримує систематичну стрижку і тому часто використовується для пухких живоплотів. Недоліком є ​​отруйність ягід (інші назви виду: вовчі ягоди, вовче лико).
  2. Ялівець. Як і інші хвойні чагарники, цей вид непогано переносить суворий клімат, проте потрібно серйозно поставитися до вибору сорту: багато сучасних різновиди виведені для південних регіонів. Це один з кращих солітерів для газону або обрамлення доріжки, що відмінно поєднується з будь-якими садовими рослинами.
  3. Горобина. У північних широтах горобина формується у вигляді чагарнику, при цьому рости може на сухих малородючих ґрунтах. Примхлива вона тільки до світла. Дивовижно виглядає в сусідстві з смереками, ялинами і іншими хвойними рослинами. горобина в садугоробина
  4. Рододендрон даурский. Ефектний чагарник, буквально киплячий навесні рожевим кольором. Спокійно ставиться до щебнистой грунту, невеликій нестачі вологи і морозів за 40 градусів. Цвіте яскравіше при хорошому освітленні.

При гарному догляді на півночі Пермського краю можна виростити також барбарис Тунберга, шипшина, перстач чагарниковий.

Порада. При виборі чагарнику для посадки на Уралі віддавайте перевагу старим, перевіреним сортам, виведеним в Росії і тому звичним до холоду.

Середній Урал – вибір істотно більше

Клімат тієї частини гір, на яких розташовані Єкатеринбург, Сисерть, Нижній Тагіл, дещо м’якше. Під прикриттям скель або будівель тут можуть успішно рости не тільки перераховані вище види, але також і дівочий виноград, дерен, калина. У фаворитах у жителів Середнього Уралу значаться такі чагарники.

  1. Спірея. Для умов Уралу підійдуть такі види спіреї як сіра, Вангутта, середня. Вони досить невибагливі і зимостійкі. Декоративні чагарники роду спирей потребують широкої посадковій ямі, присмаченою компостом, систематичних підгодівлі. Найактивніше розвиваються на сонячних ділянках. Спірея в садуспірея
  2. Міхуроплідник. Чагарник з таким безглуздим назвою привабливий за рахунок незвичайних плодів і яскравою листя. Особливо цікаво виглядає поєднання примірників з зеленими і пурпуровими листям, правда, останні вимагають високого рівня освітленості.
  3. Глід. Розкішний чагарник, що радує і насиченою листям, і великими яскравими плодами. Його розміри вимагають добре освоєних ділянок з родючим грунтом.

Порада. Щоб не послаблювати чагарники перед зимовими випробуваннями, формуючу обрізку плануйте на весну.

Південний Урал – все ще континентальний клімат

У садівників в цій частині гір з’являється ще одна проблема: під час спекотного сухого літа забезпечити декоративні чагарники водою. Однак теплий сезон тут трохи довший, тому при належному догляді вдається успішно розводити навіть гортензії і троянди. Почати можна з наступних видів.

  1. Снежноягодник. До осені цей чагарник покривається білими парними ягодами, які становлять основну його принадність. Придатний для вирощування в межах міста, оскільки має високий рівень газостойкости. Снежноягодник на дачіснежноягодник
  2. Бузок. Описи чубушника завжди супроводжуються визначенням «розкішний». Потужні пагони, великі квіти, дивовижний запах – в ньому прекрасно все. Для Уралу краще підібрати карликові сорти вітчизняної селекції: Гном, Юннат, Чарівність.
  3. Форзиція. Сонячні суцвіття цього дивного чагарника – чудове весняне видовище. Досить стежити за своєчасністю поливу, вкривати на зиму і обрізати відцвілі пагони на третину, щоб форзиція щорічно приймалася в зростання.

Урал – суворий край, і все ж ці гори покриті густим ковдрою дикої зелені. Ніжнішим садовим формам важче пережити континентальні морози. Але якщо правильно підібрати види і сорти, збагатити поживними речовинами грунт і простежити, щоб дихання зимового вітру не торкнулося тонких пагонів, то свої улюблені декоративні чагарники цілком можна виростити навіть в цих краях.

Невибагливі чагарники для прохолодних регіонів: відео