Хости – прекрасні декоруючі рослини для ділянки. Їх головна цінність – широка красива листя. Тож не дивно, що хости в саду часто використовують в групових посадках для прикраси зеленого інтер’єру. Квітникарі діляться ландшафтними хитрощами і досвідом вирощування культури.
Особливості вирощування та види хости
Інша назва цієї культури – лілія-подорожник. Вона являє собою почвопокровнікі з шикарними густими широкими листям. Рослина прекрасно вписується в більшість декоративних концепцій присадибної ділянки. У теплу пору року (з весни до перших морозів) воно розростається в килим смарагдового кольору. Хоста відрізняється такими вигідними особливостями:
- Тіньолюбні, здатністю без складнощів прикрашати добре освітлені і затінені місця саду;
- невибагливістю до умов утримання і догляду;
- здатністю всього за 2 роки утворити досить великий зелений покрив на ділянці.
Порада. Оптимальна інтенсивність світла для посадки хости в саду – півтінь. У такій обстановці забарвлення і текстура листа будуть найбільш насиченими. Різні сорти мають відмінні один від одного вимоги до освітленості, але в цілому коливання не надто великі.
Популярність хости визначила її сортове різноманіття. З видом важливо визначитися ще до посадки рослини. Від цього може залежати ваша задумка і реалізація ідеї. Сортів і гібридів на сьогодні сотні, плюс щорічно виводяться нові. Вибрати відповідний вам допоможуть фото.
До числа найбільш затребуваних відносяться такі разовідності:
- Хвиляста. Має листочки зеленого кольору з білими вставками і хвилястими прожилками. Цей багаторічник активно розростається на великих ділянках за короткий проміжок часу. Цвітіння сорту настає в липні-серпні. У вересні його необхідно обрізати для оздоровлення зелені.
хвиляста
- Подорожникова. Більший вигляд з серцеподібним листям. Квіточки у нього особливо красиві – білі, ніжні дзвіночки. Відноситься до числа самих невимогливих до світла різновидів.
подорожникова
- Белоокаймленной. Акуратний, низенький кущик. Зелене листя має білий контур. Добре росте біля водойм, любить глинистий грунт.
белоокаймленной
- Численні гібридні сорти. Їх спільна риса – надзвичайна витривалість і невибагливість. Сильніше, ніж у класичних різновидів. Особливо цікаві квітникарям – 2-3-кольорові хости.
Увага! Селекційні різновиди ростуть повільніше, ніж основні.
Декоративне застосування культури
Хоста в саду – як сукня для леді. Підібрати різновид і фасон можна під будь-який привід. Щоб не помилитися з вибором, потрібно дотримуватися нехитрої методики, яка заснована на відомих дизайнерських постулатах. Кущ розміщують в композиції або акцентують на ньому увагу в сольному варіанті. Можна експериментувати з формою, рельєфом і текстурою листя, робити рослина головним або фоновим елементом. У будь-якому з цих випадків отримаєте нетривіальний пейзаж.
Сольна висадка хости не так поширена. Найчастіше в цьому випадку дизайнери компонують високі і низькі сортові форми, грають з малюнком і формою листків. Зробити це не дуже просто, через невеликі відмінностей в догляді за сортами, різними періодами їх цвітіння. Добре виглядають моноклумби в композиції з каменями-валунами або біля води.
Хоста здатна доповнити ландшафтну композицію, якщо:
- сусідами культури мають мало листя в нижній частині;
- рослини на клумбі або в інший композиції зів’яли і втратили свої декоративні властивості.
Порада. Характерна властивість хости – заспокоювати занадто яскравих ділянок енергійні поєднання на ділянці.
Квітка також може стати тонізуючим фоном для занадто блідих груп рослин. Високі різновиди (60-90 см) використовують в якості основного прикраси в оформленні клумби. Від них будується композиція з низькорослих видів хости чи інших культур. Найдрібніші представники ботанічного роду (порядку 20 см у висоту) є хорошим матеріалом для прикраси рокариев, альпінаріїв, передній частині клумб. Середні по висоті різновиди можна доповнити рослинами з ліловими або білими квітами.
Практичні поради квітникарів по розміщенню хости в саду
У висадці рослини потрібно лише врахувати кілька нюансів:
- Не варто розміщувати його під прямими променями полуденного сонця.
- Хости з зеленими і блакитними відтінками листя проявлять свої якості в повній мірі лише в тіні. Для жовтуватих і блідо-зелених сортів все ж потрібно розсіяне освітлення. Тільки так ви досягнете максимальної декоративності.
- Практичним шляхом визначити оптимальне місце для хости в саду можна, висадивши пару кущиків в різних частинах саду.
Середні і низькі сорти відмінно уживаються з сусідами: півоніями, папороттю, трояндами, глухої кропиви, лавандою, гейхери, волжанка, діцентра, астильбой. Можна підібрати ідеальну комбінацію кольору і форми, спираючись на характеристики різних культур. Низькорослі хости також виступлять підставою для квітучих лілій, флоксів і ін., А також будуть відмінно виглядати поряд з розлогими злаковими: міскантус, Моліна, вейніком.
Високим різновидам нерідко відводять роль стрижня композиції клумби. Висадку проводять без фонових насаджень, зате з невисокими цибулинними, злаковими і хвойними рослинами. Підхід дизайнерів до прикраси ділянки хостами спирається на поєднання квітки з багатьма декоративними культурами.