В процесі розвитку селекції були виведені декоративні різновиди сливових культур, які спрямовані на прикрасу саду. Слива цистит є гібридом сливи і вишні і використовується для різних садових композицій.
Загальні характеристики різновиди
Для створення карликової сливи сорту цистит використовувалися зразки не тільки сливової культури, а й вишні. У 1910 року при цьому застосовували вишню сорти Піщана і аличу сорти Кубанська. У 1923 році різновид отримала почесне місце в реєстрі Російської Федерації. Її районованих для вирощування в Центральних і Південних областях країни.
Незважаючи на те що слива сорту цистит характеризується стійкістю до заморозків (здатна витримувати морози до -28 ° С), в центральних регіонах зростання її потрібно накривати поліетиленовою плівкою або агроволокном. Якщо цього не зробити, зав’язі будуть формуватися неякісно, що знизить рівень врожайності.
Цей різновид карликової сливи дозріває за середній період. Вегетація триває близько 100 днів. Цвісти дерево починає в початку квітня, а ягоди на ньому з’являються на початку липня. Культура відноситься до Самоплодность рослинам, тому не потребує додаткових запильниках.
Характеристика дерева
Чагарник цього сорту характеризується невисоким зростом. Висота дерева становить 2 м. За 1 рік кущ здатний виростати на 15-20 см, в залежності від умов догляду. Крона характеризується колоновидною або пірамідальною формою високою густоти. Опис вказує на те, що крона може розростатися на 1,5 м. Пагони короткі, загострені на кінцях. Їх основний колір темно-червоний.
Основною перевагою декоративної сливи сорту цистит вважається відтінок її листя. У квітні, коли вони тільки починають розпускатися, переважає ніжний червоний відтінок, але з часом листя набуває темний бронзовий колір. Листя крупного розміру, до 10 см в довжину. Поверхня щільна, без воскового нальоту. Коренева система розвивається в горизонтальній площині, що і забезпечує кущах надійне укорінення в землі.
Квіти не зібрані в суцвіття. Їх середній діаметр становить 2 см. Квіти характеризуються рожевим відтінком і приємним ароматом. Цвісти рослина починає на початку квітня.
Характеристики плода
З основних характеристик плода відзначаються такі показники:
- плоди не перевищують в діаметрі 20 мм;
- шкірка овального плода темно-фіолетового відтінку;
- м’якуш жовтуватого відтінку, щільна і соковита;
- кісточка невелика, складно відділяється від основної м’якоті;
- черевний шов не розвинений.
Особливості вирощування
Для початку потрібно вибрати якісний посадковий матеріал. Найкраще купувати саджанці в спеціалізованих розплідниках, де зразки рослин утримуються в належному стані. Посадковий матеріал повинен продаватися в горщику із землею, в якому ви будете зберігати його до посадки. Максимальне зростання саджанця – 1 м. На його поверхні не повинно бути захворювань або пошкоджень, пагони розвинені, мають бордовий відтінок.
Посадка має здійснюватися на місцях, кудись потрапляє рясне кількість сонячного проміння, щоб листя і пагони максимально розкривали свій окрас. Висаджувати молоді рослини краще біля будівель чи зборів, щоб вони створювали захист від вітру. Грунтові води повинні знаходитися глибоко, не ближче 3 м, щоб коріння рослини не піддавалися перезволоження.
Опис вказує на то, що оптимальними грунтами вважаються суглинні грунту. У них міститься потрібна кількість поживних речовин, вони характеризуються низькою кислотністю. Восени перекопують дільницю, після чого викопують лунку. Схема лунки – 60х70 см. Дно вистилають дренажною системою (з використанням щебеню), яку присипають 2 кг перегною і 3 кг торфу.
В середині березня в лунку опускають саджанець. Після цього кореневу системи щільно покривають живильним шаром землі, щоб прикоренева шийка залишилася над землею. Щоб захистити саджанець від деформації, поруч з лункою потрібно встановити опору з металу або дерева. Полив здійснюють на наступний день, використовуючи 30 л теплої води. Схема висаджування становить 4х4 м.
Правила догляду за різновидом
Молоді рослини поливають часто, 2 рази на тиждень, використовуючи по 26 л теплої води на кожне дерево. Дорослі рослини потребують меншої догляді, тому полив здійснюється 1 раз на місяць, з використанням 47 л теплої води. Після поливу треба видалити сформовану кірку землі, щоб до коріння надходив повітря, і викорінити все бур’яни, які уповільнюють зростання рослини.
Живильні речовини вносяться кілька разів:
- Навесні, в кінці березня, потрібно полити рослину 30 л розчину калію (40 г на 5 л води).
- Влітку чагарник сливи сорту цистит потребує азотних компонентах (20 г селітри на 10 л води). На одну рослину вливають 20 л розчину.
- Восени використовуються як органічні, так і мінеральні речовини. Спочатку проводять поливши чагарнику 20 л суперфосфату (30 г препарату на 10 л води). Після цього – мульчування грунту, застосовуючи перегній і солому.
Обрізки нескладні і здійснюються з інтервалом в 6 місяців. Навесні проріджується крона і обрізаються довгі пагони. Обрізають кожен бічний пагін на 15-20 см. Восени видаляються сухі гілки.
Хвороби і шкідники
Основними захворюваннями, яким піддається це декоративна рослина, вважаються коккомикоз і Моніліоз. Боротися з коккомикозом допомагає розчин купоросу міді (20 г на 6 л води). Проти моніліозу потрібно використовувати карбамід (43 г на 10 л води).
З шкідників частіше зустрічаються блішки і кліщі. Боротися з цими паразитами допомагає «Ацикловір» (40 г на 4 л води) або «хомус» (50 г на 10 л води). Обробки проти хвороб і паразитів здійснюються з інтервалом в 20 днів.
Висновок
Ця карликова слива вирощується переважно до створення живоплоту на садових ділянках. Красиві темно-червоне листя рослини надають саду незвичайність. З деревини щорічно збирають до 15 кг смачних ягід, які характеризуються універсальним застосуванням.