Доїльні апарати для корів – види і особливості застосування

Виробництво високоякісного молока вимагає тимчасових і фізичних витрат, навіть якщо коров’яча ферма налічує трохи голів. Корови повинні бути здоровими і щасливими, це вимагає правильного догляду. Рішення для автоматичного доїння допоможуть істотно скоротити і полегшити видоювання. Доїльні апарати допоможуть збільшити ефективність праці, поліпшать стан здоров’я корів і підвищать удій.

Принцип роботи

Доїльний апарат являє собою пристрій для механічного доїння корів. Така установка працює за рахунок вакуумного насоса, в результаті чого молоко відсмоктується з вимені корови, імітуючи процес ручної доїння і вигодовування теляти.

Усередині обладнання працює двигун і створює вакуум, який дозволяє закріпити прийомні склянки для молока на сосках тварини. Дія того ж вакууму змушує струмінь молока пройти через сфінктер коров’ячого вимені. Після потрапляння в приймальні склянки, молоко спускається в накопичувальні ємності (бідони, відра) по спеціальній трубці, потім перекачується в кінцеві резервуари.

доїння корови

Доїльне обладнання буває двох і трифазними. Останнє отримало своє поширення порівняно недавно. Воно максимально імітують натуральний процес доїння. Якщо двофазні пристрої здатні виконувати тільки 2 функції: здавлювання соска і відкачування молока, то трифазні дають відпочинок і можливість соску повернутися до природної форми, що дозволяє відновлювати кровопостачання.

Порада! До трифазного доїльного апарату корова звикає значно швидше. Його робота нагадує смоктання вимені телям.

Класифікація доїльних пристроїв

Незважаючи на удаваний простим принцип роботи, апарати для доїння представлені на ринку в різноманітті, є з чого вибирати.

Потужність

  1. Промислові. Таке обладнання розраховане на велике господарство і одночасне доїння великої кількості тварин. Сучасні моделі, як правило, оснащені системами автоуправління.
  2. Домашні або побутові. Індивідуальні апарати, мають можливість настройки під кожну корову, в залежності від напору молока при виході з соска.

Увага! Варто врахувати, що характеристики доїльних апаратів залежать також від якості виготовлення.

Принцип роботи двигуна

  1. Масляний. Чи не видає шуму, за рахунок чого корова відчуває спокій під час доїння. Чутливий до заморозків, при низькій температурі може не запуститися. Часті випадки підтікання масла. Вимагає постійного обслуговування.
  2. Сухого дії. Видає сильний шум, до якого корова повинна звикнути. Часто перегрівається. Чутливий до високої вологості, при попаданні вологи всередину обладнання, може перестати працювати. При цьому абсолютно екологічний.

Спосіб доїння

  1. Одноразовий. Накопичувальні склянки відразу приєднуються до всіх сосок вимені корови.
  2. Поперемінний. Пара склянок одягається на соски по черзі. Такий спосіб більш щадний і краще підходить на період звикання корови до механічної доїння.

апарат для доїння

Як зробити своїми руками

Доїльну установку можна зробити і своїми руками. Якщо ви володієте тільки однієї або парою корів, то придбання готового обладнання може здатися занадто витратним. Для самостійної збірки такого апарату знадобляться:

  • відро з кришкою;
  • колектор;
  • пульсатор;
  • шланги;
  • сосковая гума і стакани під неї;
  • вакуумний насос.

Зібрана конструкція підійде для стаціонарного доїння корови.

Який агрегат вибрати

Доїльне обладнання представлено на ринку в широкому ціновому діапазоні. Перш ніж приступити до вибору підходящого агрегату, варто оцінити свої фінансові можливості і молочний потенціал корів.
Серед найпоширеніших установок зустрічається техніка виробництва Росії, України, Туреччини та Італії, а також продукція спільних виробництв України і Туреччини.

Якщо коров’яча ферма налічує багато голів, то краще зупинити свій вибір на трифазному агрегаті, з ним буде простіше здійснити індивідуальних підхід до кожної корови. До того ж, такий принцип функціонування в більшій мірі стоїть на сторожі здоров’я тварини.

У разі, коли корова всього одна, а її вим’я не має ніяких відхилень, то можна цілком обійтися двофазним апаратом і навіть подумати про самостійній збірці домашнього обладнання.

Вибираючи апарат, відштовхуючись від типу двигуна, не варто забувати, що масляні мотори примхливі в експлуатації і вимагають постійний контроль і обслуговування (підлив масла, яке застигає при низьких температурах, зупиняючи роботу всього апарату). З мотором сухого типу також можуть виникнути проблеми при митті – досить невеликого попадання вологи всередину, як мотор не запускається. Буває, така неприємність виникає навіть при попаданні молока під час доїння.

робота на фермі

Якщо планується доїння під час випасу корів, то потрібно заздалегідь передбачити мобільність пристрою, здійснювану спеціальної комплектацією. Така конструкція повинна бути полегшеної і дозволяє очищати і охолоджувати резервуари з молоком.

При покупці декількох доїльних установок буде доречним звертатися безпосередньо до виробників. Так буде надійніше і часто економічно вигідніше.

Використання пристроїв для механічного видоювання молока у корів істотно полегшує роботу фермерів, зменшує час доїння, береже здоров’я і гарний настрій тварин, а також дозволять в 2 рази збільшити обсяг удою. Придбання установки для доїння абсолютно обгрунтовано навіть для власників невеликої ферми.

Доїльний апарат: відео