Гомфрена: літо цілий рік

гомфрена на дачіСухотцвети – абсолютно особливі рослини, здатні в будь-холоду і негоду наповнити простір будинку літніми фарбами. Вони ідеальні для складання зимових букетів, ікебан і будь-якого виду декору. А якщо ви шукаєте такі сухоцвіти, посадка і догляд за якими не доставлять особливих проблем, а самі рослини легко впишуться в стилістику ділянки? Тоді однозначно варто зупинити свій вибір на гомфрену.

Гомфрена в дизайні ділянки

Гомфрена не розпещена увагою вітчизняних садівників, і абсолютно марно. Це невисока (до 40 см), крихке на вигляд рослина, усипане яскравими суцвіттями всіх відтінків білого, жовтого, червоного і синього. Суцвіття – невеликий (до 4 см в діаметрі) яскравий кульку, дуже незвичайної фактури. Квіти утворені дрібними, щільно укладеними пелюстками-лусочками, тому дивлячись на фото не відразу скажеш, квіти це, ягоди або різнокольорові шишки. Дорослі рослини створюють компактні кущики з пишним листям, які відмінно вписуються в будь-які композиції. Гомфрена має масу достоїнств:

  1. Довгий період цвітіння. Кулясті суцвіття гомфрени розпускаються в червні-липні, і цвітіння не припиняється до самих заморозків.
  2. Невибагливість. Гомфрена легко переносить спеку, обпалюють промені сонця, помірно вимогливо до вологи і непогано росте навіть на бідних ґрунтах.
  3. Невеликий обсяг коренів дозволяє вирощувати квіти в горщиках, що значно розширює можливості декорування.

цвітіння гомфрени

Невисокий зріст і яскраве, тривале цвітіння забезпечують гомфрену місце на передньому плані бордюрів і клумб, вона чудово виглядає уздовж доріжок саду і в якості кольорових плям на газоні. Непомітне, але витончене суцвіття відмінно виглядає в компанії декоративно-листяних рослин, злаків і почвопокровніков.

В даний час в культурі використовується кілька основних видів і сортів:

  • гомфрена куляста – найбільш частий гість на ділянках, палітра цвітіння від білого до бузкового;
  • гомфрена Хаге – відрізняється насичено-червоними або оранжевими квітами, в природі багаторічна рослина;
  • карликова гомфрена – у висоту не перевищує 20 см., ідеальна для вирощування в горщиках;
  • гомфрена розсіяна – має довгі пагони, прекрасно підходить в якості ампельного рослини.

Місце під сонцем

У природі гомфрена росте в жаркому тропічному кліматі, найбільша кількість видів росте в Південній Америці. Тому виділіть для квітки саме сонячне місце на ділянці, бажано без протягів.

При посадці гомфрени варто врахувати і ще одна важлива обставина: вона категорично не переносить свіжої органіки. Навіть добре дозрілий компост варто вносити не раніше, ніж за рік до посадки. В ідеалі підготувати грунт потрібно заздалегідь: скопати, видалити коріння бур’янів (або дернину газону), розпушити важкий субстрат піском. Якщо грунт готується восени або навесні – можна внести комплексне мінеральне добриво.

гомфрена в саду

Гомфрена досить посухостійка, тому легко пробачить садівникові пропущені поливи. Підгодівлею також не варто захоплюватися: на родючому ґрунті буде досить удобрити рослина в період активної вегетації (висадка – бутонізація – цвітіння) приблизно 2-3 рази за сезон. Потреба в мінеральних речовинах зросте, якщо Ви вирощуєте рослина на зрізання, в горщиках або в бідному ґрунті. Але і в цьому випадку не забувайте про особливості квітки і відмовтеся від органічних добрив.

Рослина добре переносить зрізання, ця процедура не тільки наповнить ваш будинок букетами, а й стимулює гомфрену на вигонку нових бутонів. Збираючи букети, придивіться до цієї маленької красуні уважніше: суцвіття одного і того ж рослини мають різні відтінки на різних стадіях дозрівання.

Увага! Квітка погано реагує на перезволоження, в таких умовах часто розвиваються грибкові захворювання. У дощове літо варто «підсушувати» її проріджуванням посадок, вчасно видаляти хворі екземпляри, а якщо волога погода типова для вашого регіону, додайте при посадці гомфрени дренаж.

Догляд за розсадою

З огляду на, що гомфрена теплолюбива і не витримує навіть легких заморозків, в більшості випадків вирощувати її потрібно через розсаду. І тільки в південних регіонах Росії насіння можна посіяти безпосередньо в грунт в квітні-травні, прикривши сходи плівкою при загрозі заморозків. Вирощуючи розсаду гомфрени, не забудьте про прості правила:

  1. Насіння у рослини дрібні, тому їх сіють густо і не закладають в грунт. Проростають вони тільки на світлі, тому покривають ємності прозорою плівкою або склом.
    гомфрена в букеті
  2. Розсада вимагає багато світла і тепла, а ось застою води не терпить, тому вибирайте легкі піщані ґрунти і не забудьте про дренажні отвори.
  3. Сіянці гомфрени можуть захворіти «чорної ніжкою» – в цьому випадку потрібно скасувати полив, розпушити грунт і опудрить їх золою.
  4. Рослина добре переносить пересадку, тому пікірування – бажана процедура на 2-3 тижні після сходів.
  5. Висаджувати розсаду в більшості регіонів Росії можна в кінці травня – початку червня.

Порада. При посадці гомфрени у відкритий грунт не забувайте, що їй властивий активне зростання, і тоненькі стеблинки скоро перетворяться в пухнасті, міцні кущики. Тому рекомендується залишати між окремими рослинами по 20-25 см.

Гомфрена – рослина невибаглива, і хоча вирощування розсади зажадає деяких зусиль, весь вкладений працю окупиться пишним, тривалим цвітінням, п’янким часом, яке можна провести, вивчаючи ці вигадливі і незвичайні суцвіття. А в зимовий час букети гомфрени, як яскравий промінь, будять спогади про літні днинки, одночасно нагадуючи запастися насінням до наступного сезону.

Цвітіння гомфрени: відео