
Дуже часто в кінці літа і осені, що наближається через осінні дощі може виникнути проблема пошкодження газону. Тут важливо провести своєчасний “ремонт” газону на всіх пошкоджених ділянках, вигорілих, розріджені тощо. Такі пошкодження можуть виникнути з різних причин, ось кілька з них: сонячні промені можуть спалити в деяких місцях траву, через велику кількість добрив трава може також постраждати.
Якщо у вас є тварини, то їх екскременти завдадуть шкоди газонній траві, а також грибкові захворювання можуть атакувати газонну траву. Необхідно приділити увагу догляду за газоном. Оцінюємо стан газону Перед “ремонтом” газону важливо його обстежити і в даній діагностиці визначити ступінь складності подальшого відновленя.
В першу чергу необхідно ретельно оглянути газон і визначити, наскільки він засмічений мохом, грубими травами, багаторічними бур’янами і моховинками. Якщо газон дуже засмічений, то доведеться заново посіяти, підготувати грунт і висіяти суміш газонної трави. Важливо також виявити всі мурашники, дощових черв’яків, купини, нерівні краї, кільця поганок, западини і т.д. Всі ці ділянки необхідно відновити.
Ремонт газону
Перед тим як братися до реставрації газону, потрібно впевнитися з чим ми маємо справу. Якщо ми бачимо залисину на газоні – це може бути брак поливу, грибок, шкідник, або банально псячі екскременти. Існують різні способи ремонту газону. Якщо на вашому газоні утворилася западина через погане ущільнення ґрунту при закладці газону або купина, яка обдираючи газонокосаркою, обов’язково облисіє, в цьому випадку необхідно серповидним заступом підрізати дернину на всю глибину, відвертаючи краї в обидві сторони, після чого додати або відняти грунт до необхідного рівня.
Укладайте дерен на рівний грунт і ретельно полийте. Якщо на газоні утворилися «залисини», то необхідно на уражену ділянку накласти вирізаний з фанери шаблон і обрізати з корінням травостій по контуру і зняти повністю пошкоджену ділянку дернини. Грунт необхідно добре обробити вилами і накласти на уражену ділянку дерен з густою рослинністю потрібного розміру. Краї газону ремонтують також за шаблоном, вирізаючи дернину навколо пошкодженого краю, потім потрібно розгорнути всередину пошкодженим кінцем.
Цілу частину, трохи висувають і обрізають на рівні з газоном, а обрізаної частиною заповнюємо пошкоджений край, повернений всередину. Проміжки необхідно заповнити родючою землею, розрівняти і підсіяти насіння, після цього полити ділянку і доглядати його в такому стані поки шви не з’єднаються. Зі зняттям дерну ремонт газону більш трудомісткий. Необхідно дочекатися, коли земля повністю висохне, потім вирізати пошкоджені ділянки.
Вирізати разом із шаром дерну, засипати їх родючою землею, утрамбувати, щоб не утворилися западини, засіяти насінням і мульчувати тонким шаром землі. Важливо пам’ятати, яким би способом ви не проводили ремонт газону, його необхідно підживити добривами, а підсіяне місце насінням до появи сходів поливати кожен день. Але будь-якого ремонту можна уникнути, якщо правильно дотримуватися всіх інструкцій і рекомендацій по догляду за газоном.
Відео за темою
Та все ж, якщо уникнути ремонту не вдається, то найкраще буде звернутися до фахівців, які за кілька днів вдихнуть життя у Ваш газон і він знову буде радувати Вас своєю зеленню та мягкістю.