Будь-яка тварина, як і людина, може захворіти. У ветеринарній практиці використовуються різні лікарські препарати, в тому числі і «Фармазин 200». Це ефективний засіб при простудних та інших захворюваннях сільськогосподарської худоби та домашніх вихованців. Але при призначенні лікування їм бажано уважно ознайомитися з інструкцією із застосування і слідувати в точності зазначеним рекомендаціям.
Перед застосуванням препарату
Що застосовується у ветеринарії ліки під назвою «Фармазин 200» випускається у вигляді розчину для внутрішньом’язових уколів. Активний компонент препарату – тилозин. Відноситься до антибіотиків з групи макролідів. В 1 мл розчину – 200 мг тилозина. У складі Фармазин 200, крім активного компонента, присутні пропіленгліколь і очищена вода. Розчин прозорий, колір – темно-жовтий.
У продажу є різні обсяги фасування Фармазин 200. Залежно від потреб можна купити 50 або 100 мл препарату. Він розфасований в виконані з темного скла пляшки, закупорені гумовими кришками, які обтиснуті зверху темно-зеленими алюмінієвими ковпачками.
На скляну пляшечку наклеєна етикетка з основною інформацією: назвою, складом, номером серії і обов’язково термінами придатності ліків. Флакон з препаратом поміщений в картонну коробку. Туди ж поміщають та інструкцію із застосування цього ветеринарного кошти.
Термін придатності цього ветеринарного засобу становить 3 роки. Після відкриття флакона Фармазин 200 потрібно використовувати протягом 4 тижнів (28 днів). При безпосередньому застосуванні дотримуватися необхідних заходів обережності.
Коли застосовувати
Фармазин 200 бореться з стрептококами, стафілококами, мікоплазмою, хламідіями. Найчастіше застосовується при бронхопневмонії у кіз, овець, свиней, а також домашніх улюбленців – котів, собак.
Інші показання:
- ензоотична пневмонія;
- інфекційна агалактия;
- атрофічний риніт;
- а також артрит;
- дизентерія;
- мастит;
- деякі інфекції епідермісу.
Крім того, Фармазин 200 призначають при інфекціях вторинного порядку після вірусних захворювань (і для лікування, і для профілактики).
При захворюваннях домашньої птиці частіше застосовують іншу форму випуску цього препарату, використовуючи Фармазин не 200, а 500, який виробляється у вигляді водорозчинного порошку. Його розводять у воді і дають птахам і тваринам у вигляді пиття.
Увага! Протягом всього періоду лікування звичайна вода для пиття повинна бути замінена тієї, в якій розчинено ліки. Іншого пиття на весь час лікування хворий птиці або тварині не дають.
Як застосовується і протипоказання
Фармазин 200 можна вводити хворим тваринам тільки внутрішньом’язово. Ін’єкцію роблять 1 раз на добу. Період лікування даним засобом становить 3-5 днів. Обов’язково повне проведення призначеного курсу антибіотика. Дозування ліків залежить від маси тіла і виду тварини і розраховується індивідуально.
Дуже важливо правильно розрахувати дозування Фармазин 200 для ін’єкції тварині. Застосовуються наступні дози діючої речовини з розрахунку на 1 кг ваги хворого:
- свині – 10-12 мг антибіотика;
- велика рогата худоба – не менше 8-10 мг;
- вівці і кози – 5-10 мг;
- собаки, кішки – близько 5-10 мг.
При введенні внутрішньом’язово Фармазин 200 добре всмоктується в кров, роблячи в органи і тканини, вибірково накопичується в осередках запалення. Терапевтична концентрація активної речовини зберігається після ін’єкції в організмі тварини не менше 20 годин.
Порада. При повторному введенні ліків місце внутрішньом’язового уколу на тілі тварини необхідно міняти.
При дотриманні інструкції по застосуванню будь-яких особливих побічних ефектів зазвичай не відзначається. Можлива поява у тварин алергічних реакцій від Фармазин 200, які проходять після того, як введення ліків припиняється.
Також варто виділити кілька протипоказань, при яких Фармазин 200 зовсім не застосовується або використовується з обережністю:
- Індивідуальна непереносимість тилозина.
- Якщо тварина ослаблено або виснажене.
- Після хірургічних втручань.
Цей препарат, який практично не має протипоказань, широко використовується у ветеринарії. При лікуванні їм тварина швидко йде на поправку. Але важливо зробити вірний розрахунок дозування ліків, щоб не нашкодити хворому вихованцеві.