Зелений горошок – один з найважливіших продуктів на кухні практично у будь-якої господині, адже він часто використовується не тільки в якості салатного інгредієнта, але і як смачний гарнір для м’яса та інших страв. Незважаючи на велику різноманітність магазинних варіантів, консервований горошок, приготовлений вдома, є найулюбленішим. Сьогодні ви ознайомитеся з кращими рецептами, які підкажуть, як консервувати горошок на зиму в домашніх умовах (додаються фото матеріали).
Про користь зеленого горошку
Зелений горошок користується чималою популярністю серед вегетаріанців і це не дивно, адже він є справжнім джерелом вітамінів і важливих для людського організму мікроелементів.
Горох досить поживний і дуже легко переробляється. При цьому він містить чималу кількість цінного рослинного білка. Поживністю білка можна пояснити здатність горошку швидко насичувати організм і заряджати його енергією на тривалий час.
Крім білка, горох також містить чималу кількість вітамінів (особливо групи В), цукрів (близько 6%) і клітковини. Так, в зрілих горошинах спостерігається близько 35% чистого білка, а по калорійності дана культура перевершує картопля практично вдвічі.
Порада. Зелений горошок фактично є для організму батарейкою, особливо в екстремальних або близьких до таких умовах. Саме тому його рекомендує брати в тривалі походи. Навіть якщо ви не є екстремалом, але ведете активний спосіб життя – зелений горошок – продукт, який повинен регулярно з’являтися на вашому обідньому столі.
Також зелений горошок відомий своїм благотворним впливом на шкіру, волосся (завдяки вмісту в ньому антиоксидантів). Крім того, він здатний (при регулярному вживанні) нормалізувати роботу кишечника і органів травного тракту.
Зелений горошок
На жаль, як і більшість городніх культур, горох є сезонним, тому є сенс запастися їм на зиму.
Критерії вибору та особливості підготовки зеленого горошку до консервації
Варто відзначити, що далеко не кожен сорт зеленого горошку підійде для зимової консервації, тому до питання вибору підходящого сорту слід поставитися дуже серйозно, щоб потім з упевненістю можна було насолоджуватися плодами своєї праці.
Отже, для консервації слід вибирати тільки стручковий зелений горошок, ще досить м’який для того, щоб його можна розчавити лише двома пальцями (так званий «мозковий» горошок). Повністю дозрілий або перезрілий горошок в якості продукту для консервації не особливо годиться, оскільки в процесі консервації він додасть розсолу неприємною каламутності, а смак готового продукту буде занадто крохмальним.
Що стосується обробки горошку перед консервацією, то вона досить проста і не вимагає особливих навичок: достатньо ретельно вимити горошини (якщо планується консервація окремо горошку) або горохові стручки, якщо ви хочете побалувати себе взимку соковитими солодкими стручками горошку.
Кращі рецепти консервованого горошку
Вашій увазі дуже смачні і при цьому дуже прості рецепти консервації горошку на зиму.
Рецепт № 1. Горошок консервований з оцтом. Для приготування консервованого горошку згідно з першим рецептом, вам знадобиться безпосередньо продукт для консервації, а також розсіл. Нижче наведені основні компоненти для розсолу з розрахунку на 1 л води:
- цукор – 1 ч. ложка (повна);
- сіль – 2 ч. ложки (повні);
- оцет (6% -ний) – 2 ч. ложки.
Використовуйте прості рецепти, щоб зберегти користь горошку
Молочний горошок необхідно перебрати і ретельно промити. Потім залити холодною водою і поставити на слабкий вогонь. Після закипання води варити близько 20 хвилин (поки вода не википить практично повністю). Відварену горошок перекласти в попередньо простерилізовані банки і залити підготовленим розсолом (в злиту з горошку воду додати сіль і цукор). Потім в кожну банку влити оцет.
Кожну з банок накрийте щільною поліетиленовою плівкою. Залиште в теплому місці, накривши ковдрою. Перевірити якість консервації просто: достатньо лише поглянути на плівку – вона затягнеться в банку. Після цього можна переставити банки в холодильник.
Рецепт № 2. Горошок консервований без оцту. Цей варіант підійде для тих, хто не любить кислий присмак у консервації або має проблеми з шлунково-кишкового тракту. Для приготування горошку вам знадобиться лише вода, цукор, сіль. На кожен літр води має піти близько 1 ч.л. цукру і 1 ст. ложка солі.
Розчиніть у воді сіль і цукор, поставте на вогонь. Доведіть до кипіння. Висипати в розсіл горошок і проваріть його близько 3-5 хвилин. Перекладіть в підготовлені банки, залишивши до краю близько 2 см. Простерилизуйте банки близько півгодини. Потім залиште охолонути і, накривши пластиковими кришками, відправте в холодильник. Через 12 годин знову поставте банки в воду і простерилизуйте близько півгодини. Засукайте банки.
Рецепт № 3. Горошок маринований. Підійде для тих, хто хотів би з настанням перших чисел грудня вже насолоджуватися найніжнішим смаком зеленого горошку. Попередньо відібраний зелений горошок необхідно як слід промити в воді. Потім опустити в киплячу воду на 3-5 хвилин. Після перекласти в стерилізовані банки.
Окремо закип’ятити воду для маринаду. Потім додайте в неї сіль (1 ст. Ложку), оцет (3 ст. Ложки). Цифри вказані з розрахунку на 1 л води. Залийте гарячим маринадом горошок і простерилизуйте банки в гарячій воді близько 20 хвилин. Засукайте банки.
консервований горошок
Рецепт № 4. Засолка стручкового горошку. Солоний стручковий горошок – ідеальний гарнір до м’ясних страв. Тепер ви зможете насолоджуватися смаком улюблених страв в тандемі з найніжнішим горошком навіть взимку.
Стручки гороху слід ретельно перебрати, видаливши жорсткі і пошкоджені. Потім стручки потрібно як слід промити і опустити в киплячу воду. Проварити близько 10 хвилин, дати охолонути продукту. Після чого потрібно розподілити горошок по банкам і залити підготовленим розсолом (300 г солі на 1 кг продукту). Закатати банки.
Порада. Якщо ви любите пряну злегка гостру консервацію, в кожну банку можете додати пару зубчиків часнику, розрізаного на кілька частин і трохи перцю горошком, червоного і будь-якого іншого.
На цьому ми закінчуємо розгляд кращих рецептів консервації горошку на зиму. Смачного!