Як легко проростити тверду кісточку абрикоса в саду або будинку, при кімнатних умовах

як проростити кісточку абрикосаНавіщо вирощувати абрикосове дерево з кісточки, якщо на ринку або в мережі можна придбати готові саджанці? Однак знаходиться досить любителів поекспериментувати зі спробами створити сад, використовуючи для цього сподобалися плоди. Про те, як проростити кісточку в домашніх умовах, з доданням відповідних фото та відеоматеріалів, можна дізнатися зі статті.

Причини, за якими стоїть вирощувати абрикоси з кісточки

Хоча в наш час немає складнощів з придбанням саджанців, все ж у вирощуванні абрикосових дерев з кісточки є сенс. Причин для цього декілька:

  1. Такий спосіб обходиться в багато разів дешевше, ніж покупка саджанців. Адже на ділянці потрібно висадити кілька дерев для гарного запилення.
  2. Дерева, вирощені з кісточок більш пристосовані до місцевих умов і складу грунту, адже ростуть вони спочатку на одному місці.
  3. На відміну від вирощування яблунь з кісточки, коли практично весь час зростає дичка, абрикосові дерева, отримані при такому методі вирощування можуть навіть перевершити своїх батьків за деякими параметрами. як проростити кісточку абрикосаДля пророщування кісточки беріть плід, вирощений в вашому регіоні
  4. Висаджувати можна необмежену кількість кісточок. Після їх проростання існує можливість самостійного вибору найсильніших саджанців, що гарантує в майбутньому їх гарне зростання і розвиток.

Порада. Кісточки, взяті з великих південних плодів дуже погано проростають в прохолодних областях. Краще використовувати посадковий матеріал, взятий з місцевих дерев.

Як отримати матеріал для посадки

Плоди, з яких витягують кісточки для посадки, повинні бути добре визріли. Удома їх потрібно витримати до розм’якшення. Кісточки виймають з м’якоті, промивають і добре просушують. У такому вигляді їх зберігають до осені в який-небудь негерметичной тарі.

Порада. Визначити, які варто очікувати плоди на майбутніх деревах можна за смаком ядерця. Для цього беруть одну кісточку з партії, розбивають і пробують внутрішній вміст на смак. Якщо ядерце солодке – плоди повинні бути смачними, а якщо гірке – очікувати хороших абрикос не варто.

Підготовка до посадки

Перед посадкою насіння повинні пройти стратифікацію. Для цього їх заливають талою водою. Так витримують протягом трьох діб. Після замочування кісточки потрібно продезінфікувати, щоб запобігти на їх поверхні розвиток цвілі під час подальших процедур.

Оброблений матеріал розкладають в один шар по дну ємності (можна використовувати пластиковий контейнер для продуктів), нещільно прикривають поліетиленом і поміщають в холодильник до появи корінців.

Увага! Проростають не всі кісточки. Для того щоб напевно отримати паростки, бажано пророщувати по кілька штук одночасно.

Посадка кісточок восени

Висаджувати кісточки абрикосів в грунт потрібно пізньої осені до настання стійких морозів. Штучно стратифікована посадковий матеріал в разі цього часу посадки не потрібно – процес пройде природним шляхом.

як проростити кісточку абрикосакісточки абрикосів

Ділянка, запланований під посадку копає. У борозенки рівномірно розподіляють кісточки. Зверху присипають землею. Поливати не потрібно. Якщо все було зроблено правильно, навесні слід очікувати проростання більшості кісточок.

Весняна посадка

Якщо посадку кісточок абрикосового дерева проводять навесні, то готувати їх починають з тим розрахунком, щоб висадити рослини у відкритий грунт десь в середині травня.

Після стратифікації пророслі кісточки висаджують в окремі ємності. Для цього підійдуть пластикові стаканчики або надрізати тетрапак. З настанням стійкого тепла маленькі абрикоси можна висаджувати в грунт.

Як доглядати за молодими рослинами

Догляд за молодими абрикосами нескладний і включає в себе звичайні процедури:

  • Пересадку. У перший рік посаджені під зиму абрикосові деревця пересаджувати не потрібно. Ті ж, які були пророщені в кімнаті, висаджують на загальну грядку. як проростити кісточку абрикосаМолодий росток абрикоса
  • Формування крони. По досягненню рослинами 20 см зрізають верхівку. Це робиться для якнайшвидшого відростання бічних пагонів, які, в свою чергу, теж прищипують.
  • Посадка на постійне місце. Наступної весни абрикоси висаджують на постійне місце на відстані 3-4 м один від одного. Перед посадкою саджанців готують ямки відповідного коріння розміру. Якщо грунт пухкий і родючий, то облаштовувати дренаж і підсипати добрива не потрібно. У разі важкого, глинистого грунту на дно ямки обов’язково насипають каміння або інший матеріал, який дозволить воді застоюватися. В якості добрива підійдуть перепрілий гній або перегній.

Увага! У деяких екземплярів можуть з’явитися шипи. Це означає, що виріс дичка, плоди якого будуть маленькі і несмачні. Такі деревця потрібно видалити.

  • Полив. Поливають рослину тільки після пересадки і в спекотні періоди літа. На початку осені зволожувати землю під абрикосом не рекомендується. Це може спричинити інтенсивний ріст молодих пагонів, які загинуть взимку.
  • Побілка стовбура вапном. Процедуру проводять регулярно навесні і восени. У вапно бажано додавати мідний купорос.

Зростає абрикос досить швидко. Зацвітає і дає урожай вже на 5-6 році після посадки кісточки. Тому всі старання проходять не дарма. За кілька років будь-який садівник може створити абрикосовий сад і насолоджуватися власне вирощеними плодами кольору сонця.

Вирощування абрикоса з кісточки: відео