Цесарки – це вид птахів, що віддає перевагу проживати в диких умовах на землях спекотної Африки. Результати селекційної роботи вивели з цесарки звичайної понад двадцять підвидів. Їх забарвлення варіюється між темно – сірим, білим і голубим. Одночасно, різняться якості їх м’яса і несучість.
Домашні цесарки цінуються за смачне м’ясо і хорошу несучість
Зміст
Хто-то може подумати, що африканські цесарки, що живуть в настільки жарких і лісових зонах не пристосовані до вирощування в домашніх умовах. Але це помилка: багато фермерів вирішили завести цесарку, переконуються, що її не складніше утримувати, ніж курку. Птах поступається в розмірах курочку і невибагливі в харчуванні.
Основою раціону цесарок є:
- комахи, вони їх будуть добувати самостійно;
- зернові культури.
Влітку особливих витрат на організацію харчування птахів не передбачено. Ії обов’язково потрібно надати доступ до пасовища. Тому що цесарки НЕ будуть розвиватися в стійловому режимі. Якщо пасовища поблизу немає, хорошої якості м’яса і несучості не чекайте.
Не варто перестаратися з вільним вмістом птахів, інакше ваше поголів’я порідшає. Щоб птахи не полетіли геть подрезайте їм крила.
Пасовище – обов’язкова умова змісту цесарок
Вранці деякі фермери не випускають птахів на луки, чекаючи яйцекладку. Але це не завжди дає результат. Цесарки воліють зносити яйця на пасовище.
У зимову пору року для цесарок, як і інших видів пернатих, обладнають пташник. У приміщенні повинна підтримуватися температура не менше вісімнадцяти градусів. Обов’язковою умовою є вентиляційна система, що забезпечує постійний приплив свіжого повітря. Приміщення висвітлюють протягом більшої половини дня. Догляд та утримання птахів не зажадають від вас вагомих затрат. І забезпечить фермера великою кількістю яєць, що володіють вітамінами і мінералами.
Головним достоїнством і відмінністю конкретно цього виду пернатих є відсутність холестерину в яйцях.
Годування цесарок тотожне харчування курок. Тому дуже зручно здійснювати догляд та утримання птахів разом, вони дружно співіснують. Влітку розведення цесарок здійснюється Вигульні шляхом. Посеред пасовища встановлюють пересувної пташник з місцем для сідала, куди вони будуть забиратися на ніч. Важливо враховувати, що цесарки сплять на дерева, в диких умовах. Тому і в домашніх вони будуть спати на височини.
Ваші цесарки не вступатимуть в конфлікти, так як ці пернаті збиваються в зграї і живуть разом. Це забезпечує їм виживання в дикій природі. Яйцекладку самки теж люблять здійснювати в одному місці. Часто вибираючи їм гніздо, вони насиживают яйця в іншому місці, куди просто не доберешся. Тому варто враховувати будова пташника і ставити їм гніздо в зручному для них місці. Яйця виду довго зберігаються. Відразу після першої яйцекладки не потрібно їх підкладати під несучку, тому що знизиться кількість яєць. Тримайте їх у темному і холодному приміщенні і після закінчення яйцекладки підкладіть під несучок.
Важливо несучки надати збалансоване вітамінами харчування і забезпечити постійний доступ до води.
Таблиця годування цесарок
Раціон
Годування цесарок не надає складності. Догляд та утримання їх мало чим відрізняється від курок. Чим годуєте курочку, то і давайте цесарка.
Годування цесарок слід розділити по сезонно, для наочності:
- в весняну пору року основу харчування складають комахи;
- ягоди, листя, насіння рослин їм дають восени;
- також вони іноді їдять мишей.
Давайте їм зернові культури: кукурудзу, овес, ячмінь, рибне борошно, хвой їли. Окремо зробіть їм годівницю з крейдою і черепашка для прочищення стравоходу. Можете годувати їх комбікормами, якщо боїтеся, що харчування не збалансовано. Також їм додають вітаміни і мінерали.
У зв’язку з тим, що вони стійкі до хвороб, труднощів з їх здоров’ям не повинно виникати. Догляд та утримання цесарок не є складним. Хоча їх вирощування в домашніх умовах не сильно поширене.
Курчата цесарки їдять зварене круто яйце
Рибне борошно і зерно вводять в раціон в період кладки яєць, щоб зробити шкаралупу сильної і обсяг несучості рясним.
Годування здійснюють три рази за день. Вранці та вдень їх харчування поєднує соковиті корми і мішанки вологого зерна. Перед сном їм дають зерно.
Коли пташеня народжується його поміщають в сухе приміщення і підлогу посипають піском. Якщо погодні умови відповідають можливості висиджувати яйця несучками, то інкубатор не потрібен. Коли погода сира, їх виношують тільки в інкубаторі.
Потім потрібно навчити пташеняти забиратися на сідало, підкладаючи туди корм і постійно приносити його до сідалу. Перевага їх вирощують насіжівая під куркою. Але курочки часто залишаються на луках. а маленькі цесарки не пристосовані до того, щоб довго перебуває на луках.
Перший раціон харчування пташенят це круто зварене яйце і вимочений в молоці і подрібнений хліб. Також їм дають зелені корми.
Перший час слід привчити дитинчат до курки і підсаджувати їх під неї. Потім вони звикнуть і будуть сприймати її, як свою матір. Обов’язково надавайте маленьким і дорослим особинам доступ до завжди чистою і свіжої води.