Ірина З.
Як позбутися від молі в будинку, де багато молі невідомо звідки?
Поява молі в будинку – нерідке явище, тому господиням важливо вміти з нею боротися. Ці шкідливі комахи заводяться в продуктах харчування, одязі, килимах і т.д. У підсумку, мешканці будинку можуть втратити светри або шуби, предмета інтер’єру або запасів борошна. Щоб уникнути втрат, потрібно знати, як позбутися від молі максимально швидко і ефективно.
Як моль з’являється в будинку
Існує більше 30 видів молі, серед яких найчастіше зустрічається меблева, шубна, платтяна, килимова, фруктова, круп’яна і ін. Ці комахи розміром до 1,5 см мають сірий непримітний забарвлення. Найбільшої шкоди завдають НЕ дорослі особини, а гусениці і личинки, які поїдають величезну кількість їжі.
Найчастіше моль проникає в будинок декількома шляхами:
- влітає через двері або вікно;
- потрапляє в квартиру разом з купленими речами або продуктами;
- проникає в будинок від сусідів через щілини, вентиляційні канали або під’їзд.
Виявити яйця цих комах досить складно, але дорослі особини, які починають літати, помітити легко. Якщо мешканці побачили маленьку сіру метелика, значить в будинку з’явився шкідник, якого потрібно вивести без зволікання.
Житла молі
Якщо в будинку літає багато молі, але невідомо звідки вона з’явилася, тоді потрібно терміново зайнятися пошуками:
- Оглянути шафи, де зберігаються вовняні, хутряні та інші предмети гардероба. На наявність шкідників вказуватимуть довгасті кокони, дірки і хутряні лисини у виробах.
- Розглянути меблі, оббиту натуральними тканинами. Якщо там завелися комахи, тоді буде видно їх тунелі-ходи.
- Вивчити всі килимові вироби, вироблені з натуральних матеріалів, де також можуть виявитися лисини, ходи і кокони.
- Зробити ревізію продуктів, що зберігаються в кухонних шафках. Потрібно оглянути борошно, крупи, сухофрукти і пошукати грудочки, склеєні крупинки, невеликих черв’ячків і павутинки. Після визначення місця проживання комах все заражені продукти варто викинути. Потім потрібно якісно вимити і просушити кухонний гарнітур.
Увага! Біля круп рекомендується розкласти гвоздику, лавровий лист і запашний перець, які відлякують шкідників.
Методи боротьби зі шкідниками
Термічна обробка. Моль відчуває себе комфортно при температурі навколишнього середовища від -5 ° C до + 45 ° C. Отже, при невеликому ступені зараження вивести комах допоможуть такі способи:
Моль не переносить високих температур
- Обробка одягу парою або прання при максимальних температурах. Щоб позбавити від шкідників килими і меблі, можна застосувати парогенератор або спеціальний побутової фен.
- Виморожування кімнати протягом декількох годин.
Увага! Слід вжити необхідних заходів обережності, щоб не вивести з ладу систему опалення.
- Приміщення виробів з хутра в холодильну камеру.
хімічні препарати. З платтяна міллю успішно борються інсектицидні препарати:
- Фумігатори – не шкідливі для людини, але згубні для комах. До числа найпопулярніших засобів відноситься «Рейд», «Дикий-3», «Mosquitall».
- Аерозолі – відрізняються сильним отруйною ефектом і можуть повністю знищити шкідників. Зазвичай застосовуються такі засоби як «Захист від молі» ( «Mosquitall»), «Армоль», «Раптор» «Екстрамен» і ін.
- Секції від молі – найчастіше використовуються лише для профілактики зараження. Найпопулярнішими є кошти «Mosquitall» і «Раптор».
Увага! Якщо в будинку живуть маленькі діти або люди, які мають алергічні захворювання, тоді боротися зі шкідниками краще за допомогою натуральних засобів.
Народні засоби боротьби з шкідником
Позбутися від молі допоможуть засоби природного походження, які мають сильний запах:
- герань,
- висушена лаванда з квітками,
Лаванда
- господарське мило,
- полин,
- кірочки цитрусових,
- тютюн,
- листя волоського горіха.
Перераховані кошти потрібно розкласти на полицях, що відштовхне комах і послужить хорошою профілактикою на майбутнє.
Таким чином, позбутися від молі допоможуть різні методи, ефективність яких вже доведена практикою. Але краще за все не боротися з виниклою проблемою, а спробувати уникнути її: регулярно прибирати в квартирі, провітрювати шафи, чистити меблі і килими, зберігати крупи в ретельно закритих банках.