Як вирощувати еухаріс в домашніх умовах

Тропічні землі Південної Америки таять в собі чимало чудових рослин, але одне з них можна вирощувати і в домашніх умовах. Прекрасна амазонская лілія, яку часто називають «еухаріс», добре пристосовується до життя кімнатної рослини, при грамотному догляді з дотриманням всіх тонкощів.

Опис сорту

Кімнатні квіти не прагне до одноманітності і це надихає. У домашніх умовах добре росте кілька видів еухаріса.

  1. Великоквіткова – відрізняється великими суцвіттями.
  2. Білий – назва говорить сама за себе, саме яскраві як сніг квіти полюбилися квітникарям.
  3. Мастерзу – форма цибулини нагадує яйце. Зацвітає з приходом весни.
  4. Сандера – примітні серцеподібні довгі листя.

кімнатні рослинивеликоквіткова

Назва цього цибулинного рослини – еухаріс – перекладається як «витончений», що цілком справедливо. Круглий білий бутон легко погойдується на тонкому довгому стеблі, обрамлений продовгуватими блискучими листям темного кольору і значного розміру – 40 см в довжину і 20 см в ширину. Еухаріса властиво довголіття листя, вони зберігаються протягом декількох років і лише після осінніх цвітінь можуть частково зрідіти. Молоде листя виростають досить швидко, ростуть спочатку згорнуті в трубочки, але потім розправляються.

Увага! Багаторічник не скидати все листя одночасно. Якщо квітка почав помітно обсипатися, слід переглянути систему догляду.

Цвітіння припадає на вельми незвичайний час року – осінь або середину зими. За умови гарного догляду еухаріс може давати бутони навіть двічі за рік. Стебла довгі – до 70 см, вони ідеально підкреслюють легкість білосніжною грона суцвіть. Варто відзначити і розміри самих квіток: повністю розпустилася бутон досягає 10 см в діаметрі. Окремої згадки заслуговує аромат – тонкий і не нав’язливий, але в той же час яскравий і запам’ятовується.

Рекомендації по догляду

Всупереч побоюванням багатьох початківців квітникарів, догляд в домашніх умовах за екзотичним рослиною не надто складний, він складається всього з декількох пунктів.

  • Освітлення. Оскільки батьківщиною еухаріса є тропіки, в домашніх умовах бажано забезпечити йому гарне надходження світла. Сонячні промені стимулюють цвітіння теплолюбивой амазонської лілії. Однак в літній період, коли сонце стає не просто яскравим, а палючим, краще прибрати еухаріс з підвіконня.

вирощування квітів

  • Температура. Немає необхідності в створенні якоїсь особливої ​​середовища проживання для еухаріса. Рослині підходить комфортна для людини температура, близько 20 градусів. Заморозки або перепади температур згубно впливають на розвиток еухаріса і його цвітіння. Тому варто уникати протягів при виборі місця для квітки. Для тепла можна навіть вкривати коріння поліетиленом.
  • Полив. Еухаріс любить вологу. Щоб домогтися максимально сприятливої ​​обстановки для рослини, необхідно не тільки поливати його, але і регулярно обприскувати. Але на відміну від листя, бутони не люблять обприскування. Попадання води на суцвіття може привести до їх осипання. Тому, коли еухаріс цвіте, варто обмежуватися простим поливанням.
  • Підживлення. Підтримувати квітка найкраще мінеральними добавками, але не варто ними надмірно захоплюватися. Надлишок добрив призводить до пригнічення цвітіння.
  • Відпочинок. Не потрібно забувати про період спокою, він важливий для відновлення ресурсів рослини. На час відпочинку еухаріс слід обмежити в поливі на 1,5 міс. Після такої перепочинку лілія буде цвісти з подвоєною силою і радувати великими квітами.

Хвороби і шкідники

Основним сигналом, що з еухаріса щось не так, є зміна зовнішнього вигляду листя. Твіст і сохнуть краю означають, що еухаріса не вистачає води, в цьому випадку проблема вирішується за допомогою додаткового поливу. Але як бути, якщо згортаються не тільки старе листя, а й нові? Це сигнал появи шкідників. Вони висмоктують з рослини соки і, якщо вчасно не зупинити комах, квітка загине. Боротися з попелиць або павутинним кліщем можна декількома способами.

  1. Народний. Випробуваним засобом є найпростіше господарське мило. Листя протираються губкою, змоченою в сильно концентрованому мильному розчині.
  2. Готове засіб з магазину. Багаторазове обприскування рослини призводить до повного зникнення шкідників. Однак варто пам’ятати про шкоду інсектицидів для тварин і дітей.

домашні квіти

Еухаріс рідко уражається комахами, проте в зону ризику потрапляють рослини, що містяться в неналежних умовах. Недотримання потрібного рівня вологості і тепла призводить до появи шкідників.

Увага! Дрібні організми здатні проникнути і з інших рослин. Тому необхідно організовувати карантин недавно придбаним культурам.

Прикмети і забобони

Еухаріс вважається дуже сильним оберегом. Посадити таку квітку варто сім’ї з дітьми, учнями в школі, адже еухаріс пробуджує тягу до отримання нових знань, до навчання. Але це не єдине повір’я, пов’язане з тропічною рослиною. Зрозуміло, це тільки прикмети, до яких прислухаються, але чітко дотримуватися їх необов’язково.

  • Світла аура. Приміщення, де росте (а ще краще – цвіте) еухаріс, заряджає активністю і допомагає появі нових ідей. Ясність розуму і бадьорість знадобляться в робочій обстановці, але не зовсім доречні при відпочинку, тому потрібно добре продумати, куди ставити горщик.
  • Свіжість. Великі листя цибулинного багатолітника забезпечують надходження кисню в приміщення. У кімнаті легко дихається.

основи квітництва

  • Захист. Уберегти молоду дівчину від заздрості допомагає вплетений в зачіску квітка.
  • Негативна риса. Сила енергії еухаріса хоч і позитивна, але настільки яскрава, що буквально змітає на своєму шляху все інше. Інші квіти погано уживаються поруч з екзотичної лілією, не варто експериментувати і намагатися подружити їх.

Уродженець південних американських земель, еухаріс володіє кілька примхливим, але вельми поступливим характером. Вимоги до догляду нескладні, їх легко здійснити навіть не самому досвідченому квітникарю. Рослина сповна відшкодовує всі зусилля, витрачені на вирощування, у відповідь даруючи утихомирену атмосферу і прикрашаючи будинок.

А Вам подобається еухаріс?

Еухаріс: відео