Як виростити ялицю корейську: опис хвойника, посадка і догляд

Ялиця корейська – красиве компактне дерево, активно використовується ландшафтними дизайнерами для декорування прибудинкової території та саду. Цей вічнозелений хвойник представлений півсотнею сортів різної висоти, що дозволяє легко підібрати оптимальний варіант для облаштування клумби, куртини, алеї. Опис дерева і фото, представлені в даній статті, дозволять дізнатися про особливості посадки і догляду за декоративною ялицею.

Опис рослини

Привабливий зовнішній вигляд і невибагливість забезпечили ялиці корейської популярність у ландшафних дизайнерів. І не дивно, ця рослина виглядає дуже декоративно:

  • конусоподібна або куляста крона;
  • попелясто-каштанова або червонуватого відтінку кора, у молодих дерев – гладка, у старих – фактурна, з глибокими тріщинами;
  • густа двоколірна хвоя – насичено-смарагдова зверху і срібляста знизу;
  • хвоинки – шаблевидної форми, до 2 см в довжину, м’які, неколючими;
  • вертикальної зростаючі, немов свічки, циліндричної форми шишки лілово-фіолетового відтінку. На дереві вони ростуть, починаючи з 8-го року посадки, їх розмір залежить від сорту рослини.

як вирощувати ялицю

Декоративні сорти цього хвойника розвиваються дуже повільно, досягаючи у висоту 0,3-7 м. Дикорослі види цього хвойника здатні рости швидше, досягаючи до 15 м у висоту, а діаметр їх стовбура – 80 см. Декоративна ялиця має приємний аромат і здатність очищати повітря . Вона зимостійка і невибаглива, добре переносить морози і посуху завдяки потужній кореневій системі, може рости на кислих грунтах.

Увага! Ялиця корейська має підвищену чутливість до задимленості повітря, тому найкраще росте вона на ділянках, розташованих за містом.

Для створення гарного ландшафту, ялицю висаджують як солітер або в групі з барбарисом, вейгелой, снежноягодника, декоративними плодовими рослинами. Її також використовують для облаштування живоплоту або алеї, що захищає ділянку від вітру. При оформленні альпінарію, поруч з карликовими сортами ялиці добре виглядатимуть аліссум і барвінок. У ландшафтному оформленні активно використовуються:

  • низькорослі сорти 30-80 см висотой- «Silberzwerg», «Piccolo», «Brilliant», «Aurea»; «Compact Dwarf», «Dark Hill», «Doni Tajuso», «Oberon», «Blue Emperor»;
  • високорослі сорти більш 80 см заввишки – «Brevifolia», «Molli», «Select», «Cis»;
  • що володіють підвищеною декоративністю – «Blue Standart», «Silberlocke», «Taiga», «Ottostrasse», «Kristallkugel».

Низькорослі сорти цього хвойника добре ростуть в контейнерах, тому можуть використовуватися для прикраси терас і альтанок.

сорту ялиці

Посадка ялиці

Для посадки на ділянці підходять 4-5 річні саджанці. Їх рекомендують висаджувати в квітні або вересні, краще – в дощову або похмуру сиру погоду. Вибираючи місце під ялицю, рекомендується віддавати перевагу добре висвітлюються ділянкам з дренованим суглинистой грунтом. За 2 тижні до висадки саджанців, слід підготувати ями під посадку, виконавши такі дії:

  • вирити яму 60 × 60 × 60 см і залити її 2 відрами води;
  • після того як грунт вбере воду, дно ями проштиковать лопатою;
  • створити дренажну прошарок в 7 см, насипавши щебінь або биту цеглу;
  • підготувати грунтовий субстрат, змішавши в пропорції 1: 1: 2: 3 пісок, торф, глину і перегній, додавши до нього також трохи тирси і нітрофоски;
  • заповнити почвосмесью яму до половини і залишити її на 2 тижні для природної усадки грунту.

саджанець ялиціЯлиця в ландшафті

У день посадки на дні ями сформувати земляний горбок, помістити на нього саджанець і засипати грунтом до кореневої шийки, залишивши її відкритою. Після цього ущільнити грунт і полити, а потім замульчувати так, щоб мульча не прилягає до кореневої шийки дерева.

Увага! Рекомендована відстань між саджанцями залежить від типу посадки. Для створення живоплоту з ялиці – 2 м, для групової посадки – 3 м, для алейної посадки – до 5 м.

Догляд за ялицею

При належному догляді на одному місці ялиця корейська зростає близько 250 років. Уповільнений ріст – близько 3 см в рік, сприяє тому, що вона довго залишається мініатюрної і навіть в 30 річному віці не перевищує 3 м. Умови догляду за нею полягають в необхідності:

  • поливу молодих дерев під час посухи;
  • підгодівлі, починаючи з 3 роки висадки на постійне місце. Для цієї мети підійдуть комплексні хв добрива, який необхідно вносити по 200 г під кожне дерево;
  • ранневесенней обрізки сухих і пошкоджених гілок – до початку сокоруху;
  • укриття молодих ялиць на зиму ялиновим гіллям, пристовбурного кола навколо них – листям, торфом;
  • для захисту ялиці від опіків, викликаних весняним сонцем, дерева слід прикривати нетканим матеріалом.

шишка на ялиці

Ялицю корейську можна виростити самостійно з насіння. Для цього у вересні слід посіяти насіння ялиці в контейнер з родючим субстратом. Сходи з’являться протягом місяця. Як тільки паростки ялиці досягнуть 5 см у висоту, їх можна буде пікірувати в горщики, а потім навесні висадити на підготовлену ділянку, де вони зможуть рости ще 3-4 роки – до того моменту, поки не будуть готові до пересадки на постійне місце.

При порушенні умов вирощування, наприклад, посадці на погано дренованих ділянках, ялиця може страждати від кореневої гнилі. Крім того її можуть вражати комахи-шкідники – хермес, павутинний кліщ, ложнощитовка, п’ядун, жуки-ковалики, хрущі, ялицеві усачи. Боротися з ними можна, обприскуючи рослини інсектицидами, збираючи жуків вручну, висаджуючи поряд рослини-компаньйони – ялини, модрини.

Завдяки сортовому розмаїттю, вибрати карликову або росли декоративну ялицю не складе особливих труднощів. Де б її посадили – на галявині, клумбі або по краю ділянки, вона всюди буде виглядати чудово, прикрашаючи собою двір або куточок саду. Прижившись на новому місці, ялиця стане деревом, що вимагає мінімум догляду.

Ялиця корейська на ділянці: відео