Страусиними фермами сьогодні нікого не здивуєш. І якщо раніше вони були орієнтовані на екскурсійні варіанти, то сьогодні ці господарства поставили на потік виробництво яєць, м’яса, пуху і шкіри. Тому страусине яйце зовсім нескладно купити. А от чи варто вживати цей делікатес? І які його цінні властивості?
Опис
Страусині яйця несуть найбільші птиці на планеті – африканські страуси. Ось і не дивно, що вага яйця (в залежності від віку самки) може становити от 1100 до 2100 г. Колір шкаралупи зазвичай білий, може мати трохи жовтуватий відтінок. Вона гладенька, без шорсткостей, але дуже пориста.
Цікаві факти:
- Особливо великий екземпляр може важити 2 кг.
- У діаметрі розмір досягає 15-20 см.
- Випадково розбити яйце не вдасться – воно міцне і витримує навантаження в 55 кг.
- Яйця страусів в рази корисніше, ніж курячі.
- 1 яйце здатне замінити 25-30 курячих.
- Калорійність 1 яйця становить 1800-200 ккал.
- Середня вартість – від 1900 до 2200 руб за штуку.
- Інкубація яєць триває 40 днів.
- Страуси несуться тільки в період з серпня по листопад.
Увага! Зберігати продукт можна не більше 3 місяців. Тому не робіть покупку серед зими і навесні – він явно буде зіпсований.
Корисні властивості
Це цінний дієтичний продукт, оскільки містить знижений рівень вуглеводів. Головні вітаміни в його складі: А, К, В2, В3, В9, В12, РР. Також рідкісна, але дуже корисна амінокислота лізин.
Увага! Цей продукт абсолютно не містить натрій. Тому особливо важливий для раціону людей з артритами, невралгією і схильністю до подагри.
цінність:
- Легкозасвоюваний білок.
- Низька калорійність при розрахунку на 100 г продукту. Всього 141 ккал.
- Дуже низькі показники вмісту холестерину (на відміну від курячих яєць).
- Надає профілактичний ефект серцевих захворювань.
Увага! Якщо у вас спостерігається алергія на курячий білок, то існує велика ймовірність, що даний делікатес для вас також під забороною.
Як купити якісний продукт
Даний продукт – це дороге задоволення. Тому ваша покупка повинна бути надійною та безпечною. Найкраще зробити це на страусиній фермі, де господар може надати всі сертифікати якості.
Старі екземпляри неможливо відрізнити за кольором або станом шкаралупи. Як же упевнитися, що ви купуєте дійсно свіжий продукт? Важливий момент – це відсутність повітряної камери і прошарку усередині яйця. Вона з’являється тільки в результаті тривалого зберігання продукту. Струсіть його. Якщо ви почуєте характерні булькающие звуки, то такий продукт купувати не варто. Він точно несвіжий.
Як правильно варити
Щоб уникнути ризику зараження сальмонельозом, перед вживанням шкаралупу потрібно помити в мильному розчині. Тривалість варіння залежить від консистенції продукту, яку ви хочете отримати.
- Щоб зварити всмятку – потрібно тримати 50 хвилин.
- Щоб зварити круто – потрібно тримати на плиті 70-80 хвилин.
Помиті яйце опускається в холодну воду і вариться в металевій або емальованій каструлі. Якщо ви хочете використовувати продукт для смаження, то потрібно за допомогою дрилі просвердлити широкий отвір, а потім спеціальною спицею йди довгою дерев’яною паличкою перемішати яєчне вміст і вилити в ємність або на сковорідку.
Правила зберігання:
- 90 днів.
- У холодильнику при температурі від 0 до 10 ° C.
- Не можна заморожувати!
Оригінальний рецепт омлету
Курячі яйця з легкістю можна замінити страусячим в будь-яких звичних вам блюдах. З тією лише різницею, що ви заміните відразу три десятка! Тому приготування такого делікатесу може бути для дуже великої родини або для застілля. Використовувати його можна в випічку, готувати яєчні рулети, бісквіти, в яких за класичними рецептами потрібно не менше десятка курячих яєць. І, звичайно ж, ви можете приготувати розкішну екзотичну яєчню або омлет.
Для приготування візьміть такі продукти:
- 1 яйце страуса середнього розміру.
- 1 стакан молока.
- 5 ст.л. оливкового масла.
- 5 ст. л. жирних вершків.
- Великий пучок зелені (найбільш підходять базилік і кріп).
- Зелену цибулю у великій кількості.
- 2 болгарських перцю.
- 3 помідори.
- 75 г борошна.
- 200 г твердого сиру.
- Спеції.
Як готувати?
- Промити в мильному розчині, протерти. Зробити отвір за допомогою дриля. Вилити вміст у велику скляну ємність.
- Додати вершки, молоко, борошно і активно збити.
- Посолити, поперчити. Можна використовувати готові варіанти пряних спецій.
- Болгарський перець наріжте кільцями. Також обробіть і помідори.
- Зелену цибулю порізати, додати до яєчної суміші.
- Візьміть формочку для торта, рясно помажте оливковою олією.
- Тепер потрібно вилити яєчну суміш, зверху викласти колечка перцю і томатів.
- Поставити в духовку випікатися при середній температурі на 35 хвилин.
- Духовку вимкнути. Уже готовий омлет посипати тертим сиром і дати постояти в духовці, поки на поверхні не утворюється хрустка скоринка з розплавленого сиру.
- Відмінний омлет готовий!
Порада! Господиням сподобається варіант приготування експрес-бутерброда. Відварене страусине яйце можна нарізати кільцями і викласти на підсмажені скибочки квадратного хліба. Змастіть хлібці вершковим сиром, а яйце посипте зеленню. Бутерброд буде виглядати дуже оригінально!
Страусине яйце є цінним і низькокалорійним продуктом. Воно допоможе урізноманітнити як звичний раціон, так і святкове меню.