Нерідко, посаджена в лютому-березні розсада перців, дуже швидко додає у зрості і витягується. Таке трапляється не тільки у початківців городників, а й у більш досвідчених. Очевидно, що рослини відчувають нестачу світла. Є й інші причини, усувати які треба негайно, в іншому випадку, розраховувати на хороший урожай не варто.
Причини витягнувся розсади
- Брак освітлення. Контейнери з розсадою ставлять у добре освітлене місце, без прямих сонячних променів. Обов’язково повертають ємності до джерела світла в міру необхідності. Так вони будуть розвиватися рівномірно. Якщо насіння посіяні рано (січень, початок лютого), досвічувати розсаду люмінесцентними або фітолампи.
- Висока температура змісту розсади, сухість повітря. Для проростання насіння перцю необхідні умови + 23 … + 28 ° С. З появою перших «петельок», температуру тимчасово знижують до + 15 … + 17 ° С вдень. Нічну до + 10 … 13 ° С. Подальший розвиток відбувається при + 20 … 25 ° С. Недолік вологості в приміщенні призведе до ослаблення паростків і їх витончення. Усунути сухість повітря можна за допомогою зволожувача або регулярного провітрювання кімнати. Також поруч з посадочними ящиками розміщують ємності з водою.
Увага! Температурні перепади стримують зайвий зростання.
- Загущенность посівів. Занадто густа посадка, навіть при правильних умов утримання, призведе до тонким довгим стеблах. Рослини будуть змушені боротися за світло і поживні речовини.
Сходи перцю солодкого
- Занадто поживний грунт, внесення азотних добрив. Для розсади використовують спеціально призначені суміші. Додатково підгодівлі не вносять, особливо азот, що сприяє інтенсивному росту.
- Надмірне зволоження ґрунту. Перший полив через 2-3 дня після появи сходів. Вода тепла, відстояна + 25 … 30 ° С. Висока вологість призведе не тільки до витягування розсади, але і до грибкових захворювань.
Заходи боротьби і попередження
У контейнери насіння висівають не частіше, ніж на відстані 5-6 см. Більш щільну посадку необхідно проріджувати. Полив не повинен бути надмірним, а й сухість грунту допускати не слід. З появою першого справжнього листка, перці пікірують.
Порада! Пізня пікіровка після появи декількох пар листя, призведе до слабо розвиненою кореневою системою.
Для цього вибирають окремі стаканчики глибиною 8-10 см. Бажано, щоб ємності були темні. Після пікіровки рослини повертають на старе місце. У нових умовах розсада буде довше вболівати.
Для збільшення кількості світла, можна встановити світловідбиваючі поверхні на бічні частини вікна. Для цього використовують фольгу, профольгірованний утеплювач або просту білу тканину. Промені, відбиваючись від матеріалу, досвічують розсаду.
Розсаді необхідно досвечивание
У фазі 3-4 листків для стимуляції рівномірного розвитку, перці обприскують регулятором росту «Атлет». Розводять його по інструкції: 1 ампула на 1 л води. Обробка проводиться 1 раз.
Розпікувати розсаду з 2-3 парами справжніх листків, удобрюють спеціальними біостимуляторами росту. Мікробіологічні добрива збільшують зміст корисної мікрофлори в грунті. Корисні вони і для розвитку кореневої системи. Другу підгодівлю проводять після появи 5-6 листа. Зазвичай це суміш сечовини (5 г) і суперфосфату (30 г) на 10 л води. Добре відреагують молоді рослини на внесення золи або полив кропив’яним настоєм.
Формування кущів перцю і догляд в теплиці
При посадці в грунт рослини не заглиблюють, так як перець не здатний вже відростити нові коріння від стебла. Процедуру виконують методом перевалки. Перед посадкою розсаду поливають і при бажанні, обприскують «Епін». Дотримуються необхідну дистанцію між кущами. Грядку мульчують.
Пікірування розсади в окремі стаканчики
У процесі росту необхідно підв’язувати рослини. Щоб перці не витягувалися надмірно в теплиці, їх формують з появою 10-го листа. Залишають пару найсильніших бічних пагонів, прищипуючи інші. Якщо ігнорувати ці заходи, то зайве затінення призведе до осипання квіток. Кругова підтяжка збереже гілки після утворення плодів. Прищипування верхівок за місяць до закінчення вегетативного періоду, зупинить зайвий зростання і направить всі харчування на збільшення вашого врожаю.
Необхідні умови посадки і змісту розсади перцю, повністю виключать необхідність використання препаратів і регуляторів росту. Крайні заходи припустимі лише в критичних, запущених ситуаціях.