Як зробити в домашніх умовах точкове зварювання на основі старої мікрохвильовки

точкова зваркаУ приватному подвір’ї або під час експлуатації автомобіля нерідко виникає потреба контактного точкового зварювання металевих елементів. У серійному виробництві для цього є багато пристроїв. Але при бажанні зварювальний апарат можна сконструювати своїми руками. Наприклад, з трансформатора старої мікрохвильовки.

Технологія контактного зварювання: опис і застосування

Принцип роботи подібного саморобного або фабричного пристрою простий. Воно стискає необхідні металеві частини і одночасно нагріває їх за допомогою електричного струму. Матеріал плавиться, а після охолодження застигає у вигляді шва. Ефективність точкового зварювання залежить від теплопровідності самого матеріалу, геометрії деталей, потужності зварювального інструменту.

Процес протікає так:

  • пристрій генерує великий зварювальний імпульс – не менше 1000 А струму;
  • силова зварювальний ланцюг створює низьку напругу (до 10 В);
  • зварювальний шов виходить за лічені секунди;

зварювання своїми рукамитрансформатор

  • радіус розплавлення невеликий, зовнішній вигляд матеріалу не псується.

Увага! Подібна зварювання ефективна, якщо зусилля стиснення буде значним. Воно вимірюється в десятки або навіть сотні кілограмів. РеалізТрансформатор

Підготовка трансформатора

Трансформатор – ключовий елемент контактного зварювання. Він піднімає вхідна напруга до потрібного рівня. Підходящим для цього коефіцієнтом трансформації і потужністю 700-800 Вт володіє пристрій з великою мікрохвильовки. Виготовлена ​​з нього зварювання видає 4 кВт напруги і може з’єднати металевий лист товщиною до 5 мм.

Якщо така піч у вас є, то приступайте до акуратного вилучення деталі. Процедура покроково:

  1. Не використовуйте молоток і інший важкий інструмент. Відкрутіть основу корпусу мікрохвильовки, демонтуйте все кріплення і обережно витягніть трансформатор з роз’єму.
  2. Вторинна обмотка пристрою виконана з більш тонкого дроту і витків на ній порівняно більше. Вам вона не потрібна. Видаліть витки за допомогою невеликого молотка і зубила, не пошкодивши первинної обмотки. Також демонтуйте шунти для обмеження сили струму, якщо такі будуть.
    апарат для зварювання своїми руками
  3. Видаліть муздрамтеатр. Якщо він виконаний за допомогою зварювання, то для зняття вторинної обмотки з нього застосуєте ножівку по металу або стамеску. Іноді її буквально доводиться виколупувати або висвердлюють. Це теж дуже тонка операція, оскільки небезпечна руйнуванням муздрамтеатру.
  4. Тепер приступайте до намотування нової вторинної обмотки. Використовуйте провід перетином від 10 мм. Він не обов’язково повинен бути новим і цілісним.
  5. На сердечник необхідно намотати 2-3 витка (для отримання 2 В на виході), як на фото. Зайва довжина викличе непотрібний зростання опору.
    робимо електроприлад

Порада. Якщо у дроти товста ізоляція – зніміть її, а жилу обмотайте ізоляційною стрічкою на тканинній основі.

Розібратися в деталях вам допоможе відео. З точкового зварювання можна вичавити ток більшої сили. Для цього буде потрібно встановити другий аналогічний трансформатор, об’єднавши з першим в ланцюг. У цій процедурі особливо важливо коректно з’єднати висновки різних обмоток двох трансформаторів (використовуйте вольтметр), інакше отримаєте коротке замикання. Після складання основи точкового зварювання виміряйте силу струму, яку вона виробляє. Пам’ятайте, більше 2000 А в домашніх умовах генерувати не можна через проводки.

Монтаж електродів контактного зварювання

Ця пара елементів виконує безпосередню зварювання матеріалу. Вимога просте: відповідність діаметра товщині дроти. Підійдуть мідні прутки або навіть електроди від фабричних паяльників (якщо потужність буде невелика). Монтаж і обслуговування цих елементів має такі нюанси:

  1. У процесі зварювання вони інтенсивно зношуються. Їх потрібно постійно підточувати, щоб зберігати форму.
  2. У певний момент знос стане повним. Електроди доведеться замінити.
  3. Час від часу жала необхідно підчищати від продуктів окислення.
    що зробити зі старої мікрохвильовки
  4. Провід, що підводять струм до електродів, повинні бути якомога коротше, інакше потужність зварювання скоротиться.
  5. Провід, що підводять струм від трансформатора, потрібно одягнути в луджених мідні наконечники в точці контакту з електродами. Використовуйте паяльник.
    точкове зварювання в домашніх умовах
  6. Наконечник і електрод споювати між собою не потрібно. Невелику втрату потужності компенсує зручність їх чищення від результатів окислення. Застосуйте міцне з’єднання під болт. Для цього на двох пов’язують площинах виконайте однакові за розміром отвори.

Порада. Гайки, болти, інші кріпильні елементи бажано повинні бути мідними. Матеріал і його сплави відрізняються низьким рівнем електричного опору.

Заключний етап збірки точкового зварювання

Для повноцінності зварювання вам будуть потрібні вимикач і система притиску. Тумблер повинен контролювати подачу електрики до первинної обмотці.

збірка точкового зварювання

Сила струму на ній істотно нижче, ніж на вторинній, підключення до якої технічно неправильно. Воно згубно для всього апарату.

Порада. Вимикач зручно розташовувати прямо на рукояті важеля, який забезпечує стиснення зварюваних елементів. Притискати зварювання і включати її в мережу ви зможете однією рукою, а другу звільніть для притримування матеріалу.

Для домашнього обладнання досить важеля довжиною в 60 см. Він дозволить перетворити силу ваших рук в 10-кратному розмірі. Для пристрою потрібно продумати спосіб фіксації на робочому столі. Наприклад, за допомогою струбцини. Адже в процесі зварювання важливо не зрушити деталі в сторони, щоб не зіпсувати шов. Важільний механізм відмінно доповнюють гвинтові елементи, які посилюють силу стиснення.

Справитися з створенням домашньої зварювання під силу будь-якому столяра. Важливо зробити прилад надійним і безпечним.

Як зробити точкове зварювання: відео