Янтарна кислота: особливості застосування для рослин горщиків, дозування та відгуки

догляд за квітамиЯнтарна кислота – одне з найпопулярніших натуральних добрив для кімнатних рослин. Спектр його дії широкий: стимуляція зростання і розвитку, підтримка нормальної мікрофлори субстрату, сприятливий вплив на якість засвоюваності цінних речовин, підтримка стресостійкості культури. Вона безпечна для рослин, але все ж вимагає певної технології застосування. В особливості використання кислоти допоможуть розібратися рекомендації фахівців і відгуки рослинників.

Особливості дії і застосування препарату

Янтарна кислота є продуктом синтезу натурального бурштину. Насправді вона не є добривом. Властивості кислоти, яку по біохімічної класифікації відносять до карбонових, визначаються благотворним впливом на імунітет кімнатних та інших культур. Як природного добавки до підживлення або добривам вона є сильним адаптогеном, хорошим біостимулятором. При коректному застосуванні кислота здатна істотно поліпшити умови розвитку рослин від кінчиків гілок до коренів.

Увага! Корисна особливість речовини – воно не накопичується в грунті або в зеленій масі рослин. Тому зробити передозування в процесі вирощування складно.

У переробленому вигляді для внесення в ґрунт бурштинова кислота виглядає як білий порошок. Крім того, речовина продається в спресованих таблетках (набагато частіше). Воно добре розчиняється в воді і в спиртах. Дозування і рецептура приготування водних розчинів на основі кислоти визначається їх призначенням.

Медицина рекомендує використовувати таблетки в їжу в якості біодобавки. У сухому або розчиненому вигляді кислота безпечна для навколишнього середовища, людини і домашніх вихованців, але в концентрованому стані речовина несе шкоду слизовій оболонці очей, шлунка і т. Д.

обробка кімнатних рослинТаблетки бурштинової кислоти

Як правильно приготувати розчин

Стандартна концентрація розчину для більшості операцій з ним: 2 г сухої речовини на 1-2 л води. На упаковці порошку і таблеток вказана дозування. Відміряти від неї необхідну частку для змішування з водою нескладно. Зазвичай маса таблетки становить 0,5 м Але частина шуканої бурштинової кислоти становить тільки 0,1 м Решта – допоміжні елементи: тальк, крохмаль, сахароза, кальцію стеарат.

Процедура розведення кислоти:

  1. Якщо ви використовуєте таблетки, їх слід попередньо подрібнити до мелкокристаллического стану.
  2. Для початку порошок необхідно розбавити невеликою кількістю чистої води.
  3. Використовуйте ємність, в якій рідина можна нагріти. Поставте її на повільний вогонь і дочекайтеся повного розчинення порошку кислоти. Можна відразу залити кристали теплою водою і розчинити їх старанним помішуванням.
  4. Концентрований розчин змішайте з рештою води. Вона повинна бути трохи теплою.

Порада. Полив водним розчином найкраще проводити відразу після приготування. У всякому разі свої корисні якості він зберігає не більше 3-х діб. До кінця цього терміну живі мікроорганізми перероблять всі цінні речовини в його складі.

Застосування речовини для кімнатних культур

Науково доведено, що кислота зміцнює і розвиває кореневу систему рослин горщиків. Активна суміш для цих цілей готується за рецептом зі звичайною дозуванням порошку і 1 л води. Концентрація не повинна бути сильною. Для оздоровлення дорослих рослин рясно, але не надмірно зволожуйте прикореневу зону. Процедуру повторюйте 1 раз на тиждень, поки квітка не почне покращувати свій зовнішній вигляд.

Щоб допомогти саджанця краще адаптуватися, прижитися і вкоренитися в землі, його слід замочити в тому ж розчині кислоти на 1 ч. Після процедури рослина потрібно залишити обсихати на 30 хв. Після цього відразу висаджуйте його. Стимулюючу ванну для молодих корінців можна робити і на більш тривалий термін, але переборщувати небажано.

Порада. Укорінення живців проводиться в такому розчині кислоти: 1/4 частина таблетки на 1 л. Замочіть гілочку на 3 год, поглибивши її в живильну рідину на 2 см.

Для надземної частини культури готують менш концентрований розчин: 2 л при тій же частці сухого речовини. Для найніжніших і маленьких жителів підвіконня розводити порошок можна навіть на 3 л.

Бурштинова кислота

Максимальну користь можна отримати при поливі кислотою 1-2 рази на місяць. Розчином можна і обприскувати, покриваючи всю зелень. Окремий випадок – сильне пошкодження рослини. Для порятунку можна полити його більш концентрованою сумішшю препарату.

Відгуки про використання кислоти

Про застосування речовини багато Рослинники говорять стримано, але в цілому позитивно. За відгуками, добавка дійсно допомагає і часто істотно оздоровлює рослини. Вона підвищує можливість їх відновлення при пересадці, ураженні холодом або в інших стресових ситуаціях. Ефективність такої обробки можна оцінити по фото одного і того ж горщечне квітки до і після процедури.

Однак відгуки про кислоти не завжди позитивні:

  • вторинна підгодівля сукулентних культур не дієва і навіть виробляє негативний ефект;
  • подібне явище іноді спостерігають при занадто частому застосуванні препарату для інших рослин;
  • при багаторазовому внесення грунт в горщиках сильно окислюється.

Люди помітили, що корисні властивості розчину зберігаються менше, ніж заявлено виробником. Тому рекомендують повністю використовувати суміш протягом 12 годин після її приготування. Янтарна кислота залишається хорошою добавкою. Тільки використовуючи її, не забувайте про поповнення запасу поживних речовин будь-яких культур за допомогою традиційних підгодівлі і добрив.

Як використовувати бурштинову кислоту: відео