Юкка – декоративна рослина, яке з задоволенням вирощують для прикраси будинку багато садівників через його невибагливості і розкішного вигляду. Щоб отримати кілька молодих і здорових екземплярів, можна здійснити розмноження одним з декількох найбільш ефективних методів. Далі вашій увазі особливості розмноження юки покроково (з детальними фото і інструкцією).
Ефективні способи розмноження юки. насіннєвий метод
Здійснюється декількома методами, кожен з яких дозволить домогтися розкішного цвітіння. Головна умова для ефективного вирощування юки – не тільки правильно обраний спосіб розмноження, але і грамотне його втілення в життя. Розглянемо детально кожен з них.
Насіннєвий метод. Домогтися цвітіння від юки при вирощуванні з насіння в закритому грунті досить складно, тому бажано використовувати або продукт, придбаний в спеціалізованому магазині, або насіння рослини, яке «живе» у відкритому грунті.
Щоб насіння юки проросли, необхідно попередньо замочити їх у теплій воді на добу: спочатку загорніть насіння в кілька шарів марлі, після цього залийте невеликим шаром води (не більше 1 см).
Порада. Насіння рослини необхідно обробити і відразу ж посіяти в грунт, оскільки лише від свіжих екземплярів можна домогтися високої схожості. В іншому ж випадку виростити міцні сильні паростки буде зовсім непросто.
Посів насіння здійснюється в окремі невеликі горщики з попередньо підготовленим грунтом, який повинен складатися з землі (листова, дернова), торфу (співвідношення 1: 1: 1). Насіння неглибоко вдавлюються в грунт, після присипаються її тонким шаром. Всі ємності слід накрити прозорим склом для створення ефекту парника і помістити в кімнату з температурою повітря не менше +20 градусів. Періодично не забувайте зволожувати грунт водою з пульверизатора. Не забувайте також провітрювати контейнери і прибирати весь конденсат зі скла.
насіння юки
При правильному догляді за насінням ви отримаєте перші сходи протягом місяця. Коли вони досить зміцніють, можна здійснювати їх пересадку в постійну ємність для повноцінного зростання.
Вегетативні методи
Вашій увазі всі можливі вегетативні способи розмноження юки, які дозволять домогтися практично однаково якісного результату:
Живцювання. Розмноження верхівковим черешком (це можливо, лише коли рослина повністю виросло). Отже, зріжте верхівку, злегка її підсушіть і укоренити в піску або помістіть в воду. У першому випадку пісок повинен бути постійно вологим, у другому – його слід накрити скляним ковпаком. Перші листочки / коріння з’являться на держаку не раніше, ніж через 1,5 місяця після його відділення від материнської культури. Після цього можна сміливо здійснювати висадку на постійне місце.
Розмноження відведеннями. У процесі росту у юки утворюються бічні пагони – відведення. З їх допомогою можна отримати нові екземпляри. Відведення зрізаються під час кожної з регулярних обрізок. Отже, вам знадобиться відводок довжиною близько 10 см. Слід злегка його підсушити, після чого помістити в воду або пісок і переставити в приміщення з температурою не менше +20 градусів.
живці
розподіл кореневища. Подібний спосіб розмноження юки прийнятно використовувати лише в тому випадку, коли рослина не просто доросле, але ще і досить розгалужене (має не менше 2 стовбурів). Необхідно повністю дістати його з горщика, і розрізати кореневища на кілька частин. Корінь кожної частини слід просушити протягом 2-3 годин, після чого здійснити висадку в окремі ємності.
Порада. Щоб коріння окремих частин не почали гнити в грунті після пересадки, необхідно перед посадкою кожне кореневище обробити активованим вугіллям.
розмноження відрізками. Старі рослини з часом втрачають частину листя, і стовбур в нижній частині юки поступово оголюється. У цьому випадку оптимальним варіантом буде вже стало непривабливим рослина порізати на невеликі відрізки, кожен з яких має не менше 2 бруньок і помістити в пісок, злегка при цьому прикопавши, або в воду, попередньо злегка просушити. З одного такого фрагмента ви зможете отримати одне велике або кілька невеликих повноцінних рослин. Коли відрізок проросте в воді або піску, можна розділити його на кілька частин і пересадити їх в окремі ємності.
розмноження відрізками
Варто відзначити, що насіннєвий спосіб розмноження юки вважається найбільш трудомістким і тривалим з усіх вище представлених: лише через 2 роки наполегливої праці ви зможете виростити розкішне квітуча рослина.
Ось і підійшло до завершення наше знайомство з найбільш ефективними методами розмноження юки в домашніх умовах. Кожен з представлених варіантів нескладний у виконанні і дуже ефективний. Удачи в ваших починаннях!