Качка Фаворит – блакитний діамант подвір’я

В кінці 20 в Башкирії була виведена качка фаворит. Далекий нащадок пекінської породи радує око блакитними переливами пір’я і прекрасними продуктивними показниками. Забарвлення птахів підпадає під опис морських хвиль – то глибокий темний, то безтурботний світлий. Різноманітність можливих забарвлень можна подивитися на фото.

Опис породи

Зміст качок Фаворит можливо не тільки в промислових масштабах. Блакитні качки прекрасно себе почуваю і на домашніх подвір’ях, не доставляючи особливого клопоту господарям.

  • Характеристика зовнішнього вигляду. Комплекція качок щільна – міцно збите тулуб, яке утримують широко розставлені масивні лапи. Розміри блакитний качки значно перевершують параметри більшості інших порід. Колір лап і дзьоба безпосередньо залежить від основного тону пір’я і практично завжди з ним збігається.

Увага! Немає певного стандарту зовнішності блакитний качки. Забарвлення може бути рівномірно димчастої або ж йти в більш світлі відтінки і навіть коричневий або білий кольори. На фото видно діапазон кольору оперення. Це не є приводом для вибракування качок.

  • Продуктивність. Качка ідеально підходить для м’ясного розведення. Швидке дозрівання і набір значного ваги є причиною любові фермерів до цього виду качок. За два місяці качки здатні набрати виття максимальна вага – 4 кг. У цей період заводчику потрібно бути готовим до максимального споживання корму. Після набору маси качки переходять на менш часте і рясне харчування. Вигідним відмінністю від інших різновидів качок є низька жирність м’яса.

блакитна качка

Зміст

Як показують відгуки, особливих вимог до господарів качки не висувають. Але все ж варто ознайомитися з основними рекомендаціями за змістом птахів.

  1. Умови утримання. Невибагливість практично у всіх аспектах догляду дійсно зробила блакитних качок фаворитами фермерів. Спеціально облаштовувати пташник і місце для вигулу не буде потрібно. Досить посипати майданчик товстим шаром піску, сухий стружки або тирси. Блакитний Фаворит не боїться холодів і перепадів температури. Коливання не позначаються на загальному розвитку птахів.
  2. Живлення. Чи не доведеться турбуватися і про поживні речовини. Блакитна качка може годуватися як спеціальними кормами, так і залишками з хазяйського столу. Найкраще набір ваги у качок відбувається на зернових кашах з додаванням овочів і зелені. Готові зернові суміші качкам можна вводити в раціон з місячного віку. Потрібно контролювати кількість води – поїлки повинні бути у вільному доступі і в достатній кількості.

Порада. Якщо забезпечити качкам доступ до води, вони самостійно вирішать проблему мінеральних вітамінів в своєму раціоні.

Розведення

Виведення пташенят у качок – процес трудомісткий і вимагає особливого підходу. Наявність інкубатора вважається обов’язковим для фермера, що розводить птахів. Після періоду інкубації пташенята вимагають дотримання температурних норм – по тижню починаючи з 330 температура знижується і зводиться до звичайної.

качки в домашньому господарстві

По поведінці каченят можна зрозуміти наскільки комфортна температура в утятніке – якщо пташенята не купка і не сидять на місці, все в порядку. Здоровий блакитний каченя бадьорий, спритний і рівномірно дихає.

Порада. Обігрів приміщення для качок можна забезпечити за допомогою звичайних настільних ламп.

Качиний колектив необхідно постійно перемішувати. Слабким утятам складніше пробитися до годівниць, тому великих пташенят краще періодично отсаживать. Якщо поголів’я качок не відрізняється великими розмірами, це сигнал про неправильну організацію простору і харчування.

Дорослі качки дуже загартовані і стійкі до прохолоді. Але молодняк потрібно берегти. Прогулянки можна починати з п’ятиденного віку, але не можна допускати переохолодження або зайвого нагріву. Протяги і спеку згубно впливають на каченят і можуть навіть призвести до масового падежу молодняку.

Профілактика захворювань

Перед тим як селити нових пташенят в пташник, необхідно докладно підготувати приміщення. Всі поверхні ретельно миються і дезінфікуються. Для обробки підходить суміш води з содою. Чистий підстилка укладається тонким шаром – з часом на забруднився шар буде укладатися новий, а після переведення каченят в загальний дорослий утятнік, підстилка змінюється повністю.

догляд за качками

Запорука здорового поголів’я качок – чистота, гарне харчування і простір. Санобробку проходить не тільки приміщення. Пташенятам для профілактики інфекцій потрібно давати слабкий розчин марганцівки. Крім цього, потрібно стежити за просторим вмістом каченят. Кучкованіе призводить до дисбалансу в харчуванні і сприяє часткового падежу молодого поголів’я.

Порада. Слід розділяти воду для пиття і купання. Поїлки потрібно наповнювати так, щоб качки могли опускати в них голову, але при цьому не могли там плавати.

Освітлення і прогрівання пташенят вбереже їх від нестачі необхідних для розвитку і зростання вітамінів, попередить появу багатьох неприємних інфекцій.

Качка Фаворит підходить для утримання в будь-якій кліматичній смузі. Дорослі качки можуть навіть гуляти по снігу. При дотриманні всіх рекомендацій по догляду можна отримати прекрасне поголів’я качок. Нежирне м’ясо і швидке зростання виводять блакитну породу качок на почесне перше місце серед м’ясних видів птахів.

Вирощування качок: відео