Калібрахоа: ази вирощування та догляду, або як отримати чудо в домашніх умовах

калібрахоа вирощування і доглядМалятка-квітки пишним покривалом накрили зелень листя, а аромат зводить з розуму, сама рослина радує компактністю і довгими батогами одночасно, служачи справжньою окрасою будь-якого місця саду. Як ви вже здогадалися, розмова про калібрахоа, квітці, без якого важко уявити рабатку або підвісне кашпо. Посадити красуню на своїй ділянці мріють багато. Однак про складнощі вирощування в домашніх умовах і особливості догляду знають далеко не всі. Тут – повна інформація, а також фото деяких етапів і відео процесів. І ви без особливого клопоту отримуєте красуню калібрахоа у себе вдома!

Калібрахоа: петунія-ні петунія, або 3 відзнаки

Кожен, хто вперше побачив розкішну калібрахоа в фіолетовому відтінку, був здивований і вражений, відніс її до одного з нових різновидів петунії. Звичайно, адже вони так схожі: кущ розлогий, але акуратний, велика кількість квіток невеликого діаметра вражає уяву, аромат не можна порівняти з іншим!

Але це – помилка! Так, найближча родичка квітки дійсно петунія. І, напевно, крім зовнішньої схожості, більше «точок дотику» між ними немає. Калібрахоа відноситься до сімейства пасльонових, до 1990 року вважалася одиницею роду Petunia. Але кропітка робота селекціонерів показала, що це – не петунія, а окремий вид.

калібрахоа вирощування і доглядцвітіння калібрахоа

Скінчено, калібрахоа можна сплутати з петунією, особливо з сурфінії, яка має довгі батоги і дрібні квіти. Однак є ряд характерних відмінностей, звернувши увагу на які, ви не знайдете підробку. це:

  1. Діаметр квітки. Це величина в 2,5-3 см, не більше і не менше.
  2. Стебло. У дорослої рослини він дерев’яніє, тоді як з петунією ніколи такого не трапляється. Та й загальна форма рослини більше нагадує напівчагарник, ніж трав’яниста рослина.
  3. Листя. Їх довжина – 3-4 см, ширина – до 1 см, рідко опушені. У петунії листки більше як в довжину, так і в ширину, округлі в середині.

Увага! Справжня калібрахоа має 18 хромосом, тоді як петунія – 14. Це не визначити на око, однак знати цікаво!

Знаючи як відрізнити калібрахоа від петунії, можна сміливо йти на ринок за готової квітучої розсадою. Але це – найлегший спосіб, хоча і дорогий. Набагато меншими витратами сімейного бюджету можна обійтися, зважившись виростити багатоквіткове диво самостійно. Потрібно тільки вибрати сорт!

Вибираємо калібрахоа для посіву: сорти садової красуні

Спочатку калібрахоа не могла похвалитися різноманітними відтінками квіток. Але наполеглива праця японських, голландських, американських селекціонерів багато чого змінив, запропонувавши сучасним садівникам квітка на будь-який смак.

калібрахоа вирощування і доглядКалібрахоа можна висаджувати в вуличне кашпо

Щирими красунями можна прикрасити підлогові вази, підвісні кашпо, малі архітектурні форми в саду, висадивши прямо у відкритий грунт. При цьому до рясного цвітіння, стійкістю до негоди та шкідників схильні такі сортосерія:

  • Каблум, що радує квітникаря насичено фіолетовим відтінком, рожево-малиновим, білосніжним і жовтим. Каблум Еллоу зачарує м’якістю і бархатистістю жовтого, того відтінку, якого неможливо знайти в петунії. Не секрет, що жовта петунія насправді м’яко-кремова, не більше;
  • Million Bells, в яку входить 18 сортів. І кожен з них – це певний аромат і відтінок квітки, рясне і тривале цвітіння, майже кругла форма при правильній формуванні;
  • Калита і Хамелеон, перша з яких радує цікавими жовтими смугами по квітці, друга – можливістю зміни відтінку на сонці протягом дня.

Залишається тільки вибрати потрібний сорт і взятися за посів!

Посів калібрахоа: особливості

Придбавши в спеціалізованому магазині насіння (щоб з упевненістю отримати саме ту квітку, який бачили на фото в каталозі), необхідно підготуватися до їх посіву. Відкривши пакет або капсулу, кожен здивуватися розміром насіння. Їх майже не видно! Але це не біда для тих квітникарів, які вже займалися вирощуванням петунії.

Процес посіву насіння калібрахоа буде включати наступні етапи:

  • підготовку грунту і ємності (ящика, миски). Оптимальний варіант – не магазинний субстрат, а самостійно змішана земля. Для цього потрібно змішати садову землю, перегній, річковий пісок в співвідношенні 3: 2: 1. Після цього суміш просіяти через сито, прожарити на вогні для того, щоб позбутися від насіння бур’янів і личинок шкідників. Далі потрібно засипати грунт в ящик, товщина – 4-5 см, пролити;
  • визначення місця для ящика. Максимальний сонячне світло, температура в 22-26 ° C, постійна вологість – ось ті критерії, які дозволять отримати сходи протягом 21-30 днів;

калібрахоа вирощування і догляднасіння калібрахоа

  • посів. Краще рішення – висіяти калібрахоа в рядки, попередньо змішавши з піском для однорідності посіву. Після цього акуратно ущільнити, зволожити з пульверизатора;
  • накриття поліетиленовою плівкою, яку варто знімати кожен день для провітрювання. Грунт повинен бути завжди вологим, проте без застою води;
  • полив марганцівкою, препаратом ЕМ-мочка, Епін в момент появи сходів. Це захистить квітка від чорної ніжки.

Увага! Калібрахоа сходить нерівномірно, але не варто турбуватися: ви сміливо можете перші підросли паростки пікірувати. А наступні нехай підростають!

Догляд за «мільйоном дзвіночків»: нічого складного

Отже, ви отримали численні паростки калібрахоа, пікірували їх в стадії 3-4 справжніх листочків і ось-ось дочекаєтеся перших бутонів. Вже перші числа травня і квітки можна висаджувати не тільки в горщики і виносити в сад, а й у відкритий грунт. Калібрахоа створить справжній тканий килим на клумбі, вражаючи безліччю квіток! Чи не замислювалися про висадку у відкритий грунт? Спробуйте!

Догляд за гарною квіткою – це:

  • регулярний полив. Так, калібрахоа не так любить воду, як петунія, але і не переносить посухи. Тому стежте за тим, щоб грунт завжди був трохи вологим. Навчитися цьому можна тільки досвідченим шляхом;
  • обприскування. Кілька разів в день – ось що обожнює калібрахоа! Балуйте свою улюбленицю – і вона відповість вам потужністю куща і рясним цвітінням;

калібрахоа вирощування і доглядКалібрахоа дуже любить обприскування

  • підгодівля. Велика кількість води швидко вимиває поживні речовини з грунту, тому їх варто заповнювати, підгодовуючи квітка щотижня або навіть 2 рази на тиждень. Відмінно підійдуть для цього комплексні мінеральні добрива, спеціальні препарати для калібрахоа. При цьому «годувати» можна як по листу, так і поливати під корінь;
  • обрізка. При спаді цвітіння варто вкорочувати стебла на половину довжини. Це дозволить зробити кущ красивим і відновити рясне цвітіння;
  • прополка в разі, якщо квітка росте у відкритому грунті. Трава не зможе його «забити», але ось заразити попелиць – запросто!

Тепер ви знаєте всі секрети, отже, впевнені в своїх силах. Вибирайте сорти і прикрашайте свій сад, спостерігаючи за розвитком і чудовим цвітінням чудо-калібрахоа!

Вирощування калібрахоа: відео