Калібрахоа: вирощування з насіння і правила догляду

калібрахоа фото квітівКалібрахоа – досить знайоме більшості квітникарів назва рослини. Недосвідчені любителі квітів іноді помилково приймають його за одну з різновидів петунії, але це далеко не так. Безумовно, у цих двох рослин є схожі риси, але все ж, калібрахоа – готельний вид рослин, які потребують певних умови вирощування та догляду. Далі розповімо про вирощування з насіння, посадці, розмноженні, догляді, хворобах калібрахоа (додаються фото та інструкції).

Калібрахоа: опис, кращі сорти

Калібрахоа – однорічна декоративна рослина, яке часто використовується в якості прикраси для підвісних кашпо і невеликих вазонів. За зовнішнім виглядом калібрахоа нагадує злегка петунію, але відрізняється від неї однією особливістю – дуже потужним і пружним стеблом, який в процесі активного зростання утворює ампельний втечу, що досягає в довжину декількох метрів.

Листя у рослини невеликі, світло-зеленого кольору, злегка опушені з зовнішнього боку. Квітки не відрізняються великими розмірами, але ось насіння у них досить великі. Традиційно калібрахоа має квітки фіолетового кольору, але сьогодні можна зустріти величезну видове різноманіття рослини, тому зустрічається калібрахоа з квітками білого, жовтого, червоного і ін. Відтінків.

Практично всі сорти калібрахоа відмінно приживаються в помірному і холодному кліматі, тому цілком придатні для вирощування на території Росії, але, з огляду на той факт, що в даному випадку розглядається вирощування рослини з насіння, краще звернути увагу на такі сорти:

калібрахоа фото квітівСорт Каблум синя

  • Каблум синя. Рослина чудово відчуває себе як в домашніх умовах, так і у відкритому грунті. Сорт відрізняється мініатюрними розмірами – у висоту досягає лише 35 см. Квітки у рослини зовсім невеликі, класичного насиченого фіолетового кольору з яскраво-жовтими очима.
  • Мільйон дзвіночків. Сорт відноситься до групи ампельних рослин. У висоту калібрахоа цього виду може досягати 1 м, при цьому цвітіння неймовірно пишне, яскраве (окрас пелюсток варіюється від насиченого синього до темно-фіолетового зі світлими краями). Відмінно приживається навіть при розмноженні насіннєвим способом.

Особливості вирощування рослини з насіння

Якщо ви хочете виростити розкішний калібрахоа на своїй ділянці, достатньо лише дотримувати певні нюанси, адже рослина це абсолютно невибаглива.

Підготовка і посів насіння

При вирощуванні калібрахоа насінням слід бути готовим до того, що далеко не кожне насіння проклюнеться (навіть при створенні оптимальних умов для рослини). Щоб підвищити шанси на «виживання» квітки, бажано потримати насіннєвий матеріал в підготовленої рідини (вода зі стимуляторами росту). Якщо необхідні речовини відсутні, можна використовувати слабкий марганцевий розчин.

Залиште насіння в рідині на добу, після чого акуратно викладіть на марлю або тканину і ретельно просушіть.

калібрахоа фото квітівсходи калібрахоа

Дуже серйозно слід підходити до підготовки умов для вирощування розсади. В першу чергу, це стосується ґрунтового субстрату, в якій насіння будуть перебувати тривалий час. Оскільки калібрахоа – рослина квітуче, необхідно забезпечити його поживною та легкої грунтом. Зазвичай використовується суміш, що складається в рівних пропорціях з торфу, садового грунту і перегною.

Порада. Щоб зробити отриману суміш більш аеріруемой, можна додати в неї трохи піску дрібної фракції.

Розташовувати попередньо оброблене насіння в ємності з грунтовою сумішшю слід досить щільно (це пов’язано з малою схожістю насіння). Оптимальною посадкової схемою вважається ось ця: 50-70 насіння на площі 10х10 см. Тому бажано купувати відразу декілька упаковок з насінням калібрахоа (можна навіть купити різні сорти).

При вирощуванні на розсаду молоді саджанці необхідно періодично поливати – вологий грунт вважається оптимальною для саджанців середовищем. Протягом перших 3-4 тижнів бажано підживити ґрунт рідкими добривами (але не слід робити цього занадто часто – 3-4 разів буде цілком достатньо).

Коли на розсаді з’являться 3-4 повноцінних листа, можна перенести її на балкон для загартування. При настанні стабільно теплої погоди (вище 23 градусів) можна вже здійснювати пересадку рослини на постійне місце.

Висадка розсади на постійне місце

Незалежно від того, яке місце ви вибрали для вирощування калібрахоа – відкритий грунт або домашній затишок, воно повинно бути дуже теплим і світлим. Не забувайте регулярно поливати квітку і обов’язково захищати його від вітру або можливих протягів.

калібрахоа фото квітівВисаджуйте калібрахоа на сонячному місці

Грунт для посадки розсади повинна бути обов’язково родючої і в достатній мірі пухкої. Уникайте використання в якості поживного середовища кислі грунти (якщо в наявності є тільки така, обов’язково вапна її).

Порада. Хоча калібрахоа важко назвати рослиною вибагливим в догляді, часто його складно вирощувати у відкритому грунті, оскільки воно дуже чутливе до вітру, протягів і великій кількості опадів.

Після висадки в грунт не поспішайте влаштовувати молодому рослині «бенкети» за допомогою органічних підгодівлі. Наприклад, варто почекати з гноєм або компостом, оскільки вони можуть спровокувати на етапі первинного зростання розвиток грибкових хвороб кореневої системи.

Догляд за рослиною

Щоб молоде рослина виросла і перетворилася в розкішне сильне калібрахоа, намагайтеся дотримуватися кількох простих правил:

  1. Грунт краще підбирати суглинну або піщану. Відмінно також підійде чорнозем. По можливості можна додати при посадці в грунт трохи компосту або перегною.
  2. Полив обов’язково повинен бути регулярним і дуже щедрим. Причому вологою забезпечувати необхідно не тільки коріння, але і стебла, квітки рослини: в теплий період обприскування повинно бути щоденним. Якщо літо особливо посушливе, частоту поливу можна доводити до 3 разів на день. Тільки в цьому випадку можна отримати пишне красиве цвітіння.
  3. Хвороби і шкідники не страшні калібрахоа в разі дотримання всіх правил і вимог по вирощуванню квітки. При занадто щільній посадці розсади може з’явитися чорна ніжка. Усунути її можна, застосувавши спеціальний сірчаний препарат.
  4. Зимувати рослина повинна також правильно, адже після цвітіння воно цілком може жити. Досить помістити горщик з відцвілою калібрахоа в прохолодне місце (з температурою повітря близько 10 градусів) і періодично поливати його.

Розмноження рослини

Розмноження калібрахоа здійснюється або насіннєвим шляхом, або живцюванням. Перший варіант ми з вами детально розглянули і можна з упевненістю сказати про те, що він досить трудомісткий. Живцювання ж – простий і надійний спосіб виростити розкішний домашній квітка.

калібрахоа фото квітівКалібрахоа в підвісному кашпо

Достатньо лише акуратно зрізати з материнської рослини кілька живців з добре розвиненою листям (обов’язкова наявність 4-5 повноцінних листя). Нижні листя у живців необхідно обрізати, а кілька верхніх вкоротити наполовину. Посадка живців здійснюється на відстані близько 2 см один від одного, при цьому глибина посадки повинна становити не більше 1/4 довжини живця. Періодично забезпечуйте молоді рослини вологою і тримайте ємності з живцями в теплі. Орієнтовно через 14-16 днів живці повинні повністю зміцніти.

Ось і всі тонкощі, які необхідно знати про калібрахоа, щоб всі ваші праці привели до бажаного результату – пишно квітучому яскравому рослині. Успіхів!

Калібрахоа: відео