Калійна селітра: особливості застосування добрива

калійна селітра добриво застосування для томатівКалійна (калієва) селітра – чудова поживна підгодівля, яка широко застосовується в сільському господарстві ось уже три десятки років. Вважається додатковим джерелом харчування для багатьох культурних рослин. При правильному і дозованому використанні даної речовини для харчування садово-городніх культур можна досягти неймовірних результатів. Далі про властивості і особливості застосування калійної селітри для огірків, томатів та інших культур.

Склад, властивості і особливості

Калійна селітра або як її ще називають нітрат калію – універсальне добриво, яке застосовується практично для будь-яких культур і на абсолютно будь-яких грунтах. Воно не токсичне і являє собою білу кристалічну сіль (іноді з жовтим відтінком). Іноді виробники випускають дане добриво у вигляді подрібнених кристалів, тобто в порошкоподібному вигляді. Калійна селітра – нелетку речовина без запаху, яке добре розчиняється в воді, непогано розчиняється в гліцерині або аміаку.

Порада. При тривалому зберіганні добриво має звичай злежуватися, але хімічні властивості речовини від цього не страждають. До речі, запобігти цей процес можна, герметично закриваючи упаковку з речовиною після кожного використання.

Калійно-азотна суміш, якої представлена ​​калійна (калієва) селітра, принципово відрізняється від інших поживних підгодівлі, що застосовуються в сільському господарстві тим, що містить значно більше калію, ніж азоту (співвідношення орієнтовно 3: 1). Завдяки такій особливості можна використовувати дану поживну суміш не тільки для почали свій вегетаційний період рослин, але і для утворили зав’язі.

калійна селітра добриво застосування для томатівКалійна селітра – одне з найбільш популярних добрив

Нітрат калію відрізняється унікальними властивостями, що дозволяють надавати неймовірно сприятливу дію на рослини. Так, наприклад, використовуючи в правильному співвідношенні дане поживна речовина, можна допомогти рослині:

  • прискорити зростання;
  • підвищити силу кореневої системи;
  • посилити дихання клітин рослини;
  • активізувати імунітет рослини, що в подальшому допоможе отримати максимальний для певного сорту урожай, адже рослини не будуть схильні до впливу будь-яких шкідників і хвороб;
  • виростити плоди максимально можливого розміру і чудових смакових якостей;
  • поліпшити плодовим (багаторічним) і ягідним культурам свою зимостійкість.

Порада. Внесенням калійної селітри під час появи зав’язей на рослині можна зміцнити його. При цьому підкірці чи не спровокує активне зростання зеленої маси, а допоможе культурі активізувати ріст плодів, які, до того ж, придбають насичений відмінний смак.

Застосування в садівництві та городництві

Калійну селітру активно використовують як підгодівлю для більшості культурних рослин. Оскільки ця речовина не містить хлор, його можна сміливо застосовувати для підживлення рослин, які бояться хлору: картоплі, винограду, ягідних культур, моркви, буряка, томатів, смородини, плодових дерев.

Порада. Від застосування цього добрива варто утриматися при вирощуванні редьки, капусти та різної зелені. До речі, досвідчені городники відзначають, що картопля – не та культура, яка буде сильно рада калію (краще для її підживлення використовувати фосфор).

Взагалі, нітрат калію вважається воістину чарівної підгодівлею для огірків і томатів. Причому використовувати його можна протягом усього сезону. Для підживлення даних городніх культур найчастіше використовується речовина в рідкому вигляді. Можна або приготувати розчин самостійно, або придбати його в готовому вигляді.

калійна селітра добриво застосування для томатівДотримуйтесь дозування добрива, щоб не нашкодити рослинам

Томатах і огірках нітрат калію допомагає зміцнити кореневу систему, підвищити врожайність культури і прискорити процеси фотосинтезу.

Для підгодівлі огірків використовується розчин калійної селітри, приготований з використанням близько 25 г речовини на 15 л води. Для підгодівлі томатних кущів використовується речовина в тій же пропорції, але вноситься воно як прикореневого підживлення.

Використовувати калійну селітру слід тільки в комбінації з водою: ні в якому разі не перемішуйте її з органічним добривами (торфом, гноєм і ін.), А також тирсою і соломою.

За весь вегетаційний період рослини не варто застосовувати селітру занадто часто: досить підгодувати культури лише 2-3 рази. В іншому випадку в них почнуть накопичуватися нітрати. Якщо планується підгодівля коренеплодів, необхідно використовувати лише суху калійну селітру. Кристали слід внести в грунт напередодні посадки культур в наступній пропорції: близько 50 г на кожен квадратний метр.

Ну, і наостанок кілька слів про те, як правильно використовувати калійну селітру. Оскільки вона окислювач, ні в якому разі не змішуйте її з горючими матеріалами, так як це може бути пожароопасно. Зберігати речовина слід в герметично закритій упаковці, а працювати з добривом в гумових рукавичках і респіраторі (позакореневе підживлення).

На цьому ми завершуємо ознайомлення з цінним поживним компонентом для підживлення рослин на садово-городній ділянці. Успіхів!

Калійні добрива: відео