Капуста Валентина F1 – урожайний гібрид

капуста валентина опис сортуВалентина F1 – гібридний сорт пізньостиглої капусти. Качани здатні зберігати свіжість аж до нового врожаю. На фото добре видно, що вилки великі і тугі, відповідно сортовому опису Середня вага близько 3 кг. Характеризується високою врожайністю і холодостійкістю, відзначається це і у відгуках досвідчених городників. Сорт придатний для вживання в будь-якому вигляді.

Особливості гібриду Валентина F1

Отримано селекціонерами станції імені М.М. Тимофєєва. Підходить для всіх регіонів РФ включаючи Східно-Сибірські, Північні і Північно-Західні. Період дозрівання плодів – 160-180 днів. Листя з добре видимим восковим нальотом. При правильній агротехніці можна досягти 5 кг ваги одного вилка.

Зберігає корисні властивості протягом усього терміну зберігання. Гібрид використовується і для вирощування в теплицях. Збір врожаю починають в останніх числах вересня, початку жовтня. У великих господарствах з 1 га площі збирають до 120 тонн свіжої продукції.

  1. Хороша морозостійкість (дорослі рослини переносять температури до -5 … -8 C °, розсада до -3 С °).
  2. Стійкий до основних захворювань. Чи не піддається капустяному фузаріозу і розтріскування.
  3. Плоди білі, солодкі, позбавлені властивої капусті гіркуватості. капуста валентина опис сортуКапуста сорту Валентина
  4. Невисока плодоніжка не дасть вилку нахилитися набік.
  5. Віддає перевагу сонячним місцям і торф’яної грунт. Погано переносить перезволоження (внаслідок чого легко уражається сірою гниллю, альтернаріоз).
  6. У відкритий грунт висівається розсадою на початку червня.

Підготовка ділянки

Морквина, огірки, будь-які злакові або бобові, а також цибульні – будуть хорошими попередниками для капусти. Чи не рекомендують садити капусту після інших хрестоцвітих (ріпак, турнепс, ріпа, бруква), а також гірчиці.

Увага! Сівозміну капусти – раз на чотири роки.

Ділянка вибираємо рівнинний, добре вентильований, помірно зволожений. Переважно з легкими суглинними грунтами. Рекомендована кислотність ph 6-6.5 (нейтральна). З осені місце перекопують і удобрюють. Для пізніх сортів грунт повинен «дозріти». Перевіряється це так, формують грудку землі з нижнього шару і розбивають його. Якщо розсипається легко, можна приступати до робіт. Вносять органічні добрива:

  • компост;
  • перегній.

Розрахунок: 1 відро на 1 кв. м. Мінеральну підтримку додають навесні. Це може бути суперфосфат або нітрофоска. Речовини закладаються в грунт. На 10 кг перегною беруть 2 ст. л. нітрофоски і 1 ч. л. сечовини. Розбавляють 200 г деревної золи. Складають і таку поживну суміш для посадочних лунок:

  • нітрофоска (1 ч. ложка);
  • перегній (500 г).

капуста валентина опис сортупосадка капусти

Розводять частини в 0.5 л води. Перегній можна замінити на 2 ст. л. золи.

Підготовка насіння і розсади

Насіння гібриду Валентина має порівняно невисоку схожість. Виростити його найпростіше розсадним способом.

Увага! Позначення F1 – маркує гібридні сорти. Отримати таке насіння самостійно неможливо. Те, що виходить на другий рік не успадкує закладені сортові якості.

Куплений матеріал, як правило, не потребує дезінфекції або прогріванні. Пофарбовані в яскраві кольори насіння, повністю готові до посадки.

Насіння розкладають в ящики на глибину 1 см. Засипають живильним грунтом і зволожують з пульверизатора. Температура проростання капусти 15 С °. Бажано уникати попадання прямого сонячного світла і перегріву. Через два тижні розсаду пікірують в більш просторі ємності. Коріння при цьому підрізають на ⅓. Температура змісту молодих рослин 15-17 С °.

Після появи третій пари листків, саджанці переміщують на грядку. Капусту заглиблюють до першого листа, не засипаючи при цьому точку росту. Розсаджують через 40 см, між рядами 65-70 см. Роботу краще виконувати в нежаркі похмурі дні. Пересаджені рослини рясно поливають.

капуста валентина опис сортуНасіння капусти сорту Валентина

Догляд, профілактика захворювань

Для поливу виберіть ранній ранок або вечір, щоб не створити кореневій системі парникового ефекту. Гарне зволоження необхідно під час утворення вилка. Брак вологи призводить до формування зеленого листа без плоду. Своєчасний регулярний полив вбереже капусту від розтріскування. В особливо жарку погоду корисно обприскувати посадку з шланга.

Порада! Не допускайте застою води, це неминуче веде до гниття коренів.

Після поливу – рихлите грунт на 5-6 см. За 20-30 днів до вирубки врожаю полив припиняють повністю.
Два рази за період вегетації капусту підгортають. Перше підгортання через 10 днів після висадки розсади. Друге – з початком утворення плодів.

Додаткову підгодівлю вносять 4 рази за сезон. Для формування качанів рослинам потрібен фосфор, калій, кальцій і азот. Всі ці елементи присутні в коров’ячому гної. Мінеральні добрива та органіку чергують.

Проста агротехніка вирощування, відмінні смакові і корисні властивості, роблять гібрид Валентина F1 привабливим для вирощування в будь-якому приватному господарстві.

Сорти і різновиди капусти: відео