Керрі жовта: вирощування у відкритому грунті

керія жовта посадка і доглядКеррі жовта – рослина, яке нечасто можна зустріти на просторах нашої Батьківщини, незважаючи на його надзвичайну декоративність і яскраве пишне цвітіння, причому не тільки в весняний період, а й восени. Вирощувати Керрі нескладно, головне, пам’ятати про деякі особливості рослини і враховувати їх при здійсненні заходів по догляду за культурою. Далі мова піде про основні сортах рослини, посадці і грамотному догляді за ним в умовах відкритого грунту (додаються детальні фото з вирощування рослини).

Опис, основні сорти і різновиди

Керрі жовта (інша назва – японська) в природних умовах зустрічається переважно в гірських районах Японії і Китаю. Європейцям квітка відомий під назвою «великодня троянда» через зовнішньої схожості і початку цвітіння прямо до Великодня. Рослина являє собою швидко зростаючий великих розмірів чагарник, що досягає у висоту 2-3 м, має прямі прутьевідниє стебла, що формують конусоподібну крону.

Листя у рослини дуже нагадують малинові, сільноопушени з нижньої сторони. Квітки виростають поодиноко, відрізняються ніжним яскраво-жовтим забарвленням, в діаметрі досягають 4-5 см. Цвітіння у рослини рясне, досить тривалий – становить близько місяця (в період з травня по серпень). З настанням осені відбувається повторне цвітіння.

Хоча керрі представлена ​​лише в одному виді, існує велика кількість різноманітних садових форм і сортів цієї рослини (з ними ви можете ознайомитися з доданим фото):

  • Variegata. Швидкозростаюча пестролистная керрі, що досягає у висоту близько 0,6 м. Листя відрізняються сіро-зеленим забарвленням, зверху покриті невеликими кремового відтінку плямами. Квіти жовтого кольору, ростуть дуже швидко.

керія жовта посадка і доглядVariegata

  • Albomarginata. Медленнорастущий сорт Керрі. Листя рослини відрізняються невеликою асиметричністю, а по краях немов обведені білою облямівкою. Через такої специфічної зовнішньої особливості рослина часто вважають нежиттєздатним, але насправді це не так.

керія жовта посадка і доглядAlbomarginata

  • Керрі японська Ауреоваріегата. Махрова різновид з квітками, що мають досить складну будову. Чагарник відрізняється середніми розмірами і тривалим періодом цвітіння: при грамотному догляді квітки формуються протягом декількох місяців.
  • Керрі голден гінея. Рослина відрізняється витонченими тонкими листям і значними квітами, що досягають в діаметрі 6 см.

керія жовта посадка і доглядКеррі голден гінея

  • Керрі пленіфлора. Оригінальна різновид, в період цвітіння радує розкішними махровими квітками-помпонами.

Правильна посадка культури

Найчастіше цей процес здійснюється або ранньою весною, або восени днів за 30-40 до настання перших заморозків.

Порада. Якщо планується посадка саджанців із закритою кореневою системою, її можна здійснити практично в будь-який час року, крім зими.

При виборі місця для культури досвідчений садівник віддасть перевагу сухий безвітряний сонячний ділянку. Рослина зможе вижити, звичайно, і в півтіні, але в цьому випадку пишного цвітіння домогтися буде складніше. До речі, місць, повністю відкритих для сонця краще уникати: рослина може згоріти.

Оптимальним варіантом вважаються ділянки з легкої гратчастої тінню від високих дерев з пишною кроною.
Керрі досить-таки вибаглива до грунту: краще вибирати для посадки рослини родючу досить вологу і поживний грунт (ідеальний варіант – суглинку).

керія жовта посадка і доглядКеррі любить тінь

Лунка під посадку повинна мати такі розміри: 60х60 см і глибину близько 0,5 м. На дно ями горбком висипається грунтова суміш, що складається з власне грунту, а також дерну і перегною в співвідношенні 2: 3: 3 (можна додати туди трохи комплексного добрива – близько 70 г).

Зверху на пагорб землі встановлюється саджанець. Коріння слід ретельно розпрямити, після засипати рослина залишилася грунтовою сумішшю, зверху злегка утрамбувати і рясно полити водою. Коренева шийка повинна бути практично на поверхні грунту.

Тонкощі догляду: підгодівля, полив, захист від шкідників

Керрі – невибаглива рослина, яка потребує догляду виключно з метою підтримки декоративного зовнішнього вигляду, а щоб він був таким, необхідно подбати про високий рівень здоров’я і доглянутості чагарнику. Домогтися цього можна, дотримуючись простих правил, які приведуть до потрібного результату.

Щоб рослина дійсно виросло здоровим і красивим, досить дотримуватися певний комплекс заходів по догляду:

  • Поливи. Керрі не потребує рясних поливах, досить стежити за станом верхнього грунтового шару: він не повинен пересихати. Особливий акцент на зволоженні грунту слід зробити в посушливий період і під час цвітіння рослини. Вода для поливу обов’язково повинна бути теплою і добре відстояною. В період частих дощів бажано скоротити полив до мінімуму.
  • Розпушування і прополювання грунту. Після кожного поливу в обов’язковому порядку необхідно прополювати ділянку зі зростаючою Керрі і ретельно вспушівать грунт.

керія жовта посадка і доглядКеррі необхідні часті підгодівлі

  • Підживлення. Керрі не вимагає значної кількості добрив: досить лише після цвітіння внести настій коров’яку (в пропорції 1:10) або компост.
  • Обрізка рослини. З настанням перших часів весни обов’язково видаляються всі відмерлі, старі зламані гілочки, а молоді обрізаються на 1/4. В результаті такої превентивної процедури керрі виросте в компактний і при цьому дуже густий кущ, а цвітіння буде розкішним.
  • Хвороби і шкідники. Керрі абсолютно несприйнятлива як до інфекцій (будь-якого типу), так і до комах-шкідників. На даний момент зафіксованих випадків хвороби ще не спостерігалося.

Розмноження рослини

Здійснюється розмноження Керрі виключно вегетативними методами:

  1. Живцями. При розмноженні рослини живцями необхідно зрізати лише ті гілочки, на яких утворилося 2 повноцінні нирки. Зріз робиться по косій (зазвичай в середині весни). Спочатку живці висаджуються в закритому холодному парнику. Корнеобразование відбувається досить повільно, тому на зиму живці слід залишати в парнику. І тільки лише до весни можна висадити їх в окремі ємності. У відкритий ж грунт посадка здійснюється через рік.
  2. Отводками. Ранньою весною молоденькі пагони Керрі укладаються в досить глибокі (близько 7 см) канавки і закріплюються в такому положенні. Через пару тижнів від нирок відводків починають відгалужується нові пагони. При досягненні ними 15 см у висоту присипте пагони до половини землею і чекайте вкорінення рослин (відбувається це зазвичай восени). У цей період можна відокремлювати відведення і пересаджувати їх.
  3. Діленням куща. При розмноженні рослини діленням важливо зберегти кущ в цілості на момент викопування з грунту і ретельно очистити його коріння від землі. Ділити кущ слід таким чином, щоб кожна з його частин мала повноцінно розвинений корінь і міцні пагони. Частини куща висаджуються в лунки, ретельно засипаються землею і рясно поливаються.

керія жовта посадка і доглядКеррі відмінно виглядає в саду

Поєднання Керрі жовтої з іншими рослинами

Найчастіше керрі використовується або в якості живої огорожі, або в дружному сусідстві з іншими рослинами при створенні миксбордеров. Дуже добре виглядає рослина в поєднанні з весняними первоцвітами (рододендрон, магония і ін.).

Гілки Керрі часто ламаються від поривів вітру, тому в якості захисту від можливих неприємних наслідків, посадіть її поруч з потужними квітучими чагарниками, такими як пузиреплодник або спірея.

Також поруч з Керрі можна посадити розкішні іриси, прекрасний язичник, який відмінно буде гармоніювати з Керрі восени в період її повторного цвітіння.

На цьому ми завершуємо розгляд особливостей вирощування Керрі жовтої у відкритому грунті. Тепер ви знаєте про всі тонкощі догляду за цим прекрасним квіткою. Успіхів!

Керрі: відео