Корисні властивості і склад календули. Який лікувальний ефект роблять нігтики і чи є протипоказання

користь нагідокСеред лікарських рослин важко знайти більш корисне, ніж календула. Її друга назва – нігтики. Культура має масу цілющих властивостей і всього декількома несуттєвими протипоказаннями, тому зібрала чимало позитивних відгуків. Важливо лише правильно її заготовити і використовувати лікувальні властивості в рецептах. Як це зробити – допоможуть рекомендації фахівців і фото поради.

Біохімічний склад культурної календули

Лікарська календула – однорічна рослина висотою до 75 см. Красиві яскраві кошики квітів від 4 см в діаметрі і приємний сильний аромат наділили його декоративні властивості. Окультурену календулу іноді застосовують в кулінарії. Але ще більше цінуються її цілющі властивості.

Увага! У дикому вигляді також поширена календула польова. Її було застосовують у фармакології. Є також суто декоративні гібриди з більш великими квітками.

У календулі міститься маса біологічно активних речовин. Вони впливають на життєдіяльність організму:

  1. Стерини знижую показники холестерину.
  2. Каротин прискорюють засвоєння вітаміну А.
  3. Флавоноїди надають багатогранне позитивний вплив на шлунково-кишкового тракту.
  4. Ефірні олії є природним антисептиком.
  5. Тритерпеноїди, кумарини мають протизапальну дію, благотворно впливають на нервову систему, мають загоюючим ефектом.
  6. Смоли, гіркоти, ферменти, органічні кислоти, смоли та інші речовини з великим ефектом.
  7. Набір мінеральних елементів (велика частка калію, кальцію, селену), вітаміни С і Е.

вирощування нагідок

Заготівля календули триває весь період цвітіння, протягом літа. При зривання квіточок фармацевти рекомендують робити для однієї рослини перерви в 2-5 днів. Зібраний матеріал слід відразу просушити при + 40 … + 45 ° C або при більш низьких температурах, але в добре провітрюваному приміщенні. У звичайних приміщеннях з хорошою вентиляцією процес триває 5-7 днів. Матеріал розкладають тонким шаром. Коли суцвіття досить висохне, воно легко розпадеться на пелюстки при натисканні

Порада. Не рекомендується використовувати електросушарку.

Лікувальні якості нагідок

Спектр корисних властивостей календули допомагає при захворюваннях і розладах таких органів і систем організму:

  • Шлунково-кишкового тракту. Запалення органів, гастрити, виразки шлунка в хронічній формі. Календула знижує надмірний рівень холестерину і білірубіну.
  • Моделі людини анатомічні. Запалення, камені в сечовому міхурі і нирках.
  • Легкі, трахея, горло. Нігтики допомагають при застуді, пневмонії, трахеїті, бронхіті, кашлі та інших респіраторних недугах.
  • Нервова і серцево-судинна системи. Ліки на основі календули призначають при задишці, гіпертонії, аритмії, набряках, інших порушеннях роботи серця. Також вони сприяють нормалізації сну, заспокоюють головний біль.
  • Репродуктивна система жінок. Календула нормалізує менструальний цикл, сприяє загоєнню матки і усуває інші порушення в організмі за частиною гінекології.

Лікарські нігтики активно застосовують як зовнішній засіб. Ця рослина – прекрасний антисептик. Воно усуває шкірні рани, обмороження, тріщини при геморої, виразки, свищі, опіки, лишаї, гнійні висипання, а також мозолі, бородавки. Препаратами на основі календули рекомендують полоскати ротову порожнину стоматологи (при складних захворюваннях зубів), ЛОР-лікарі (при ангіні, фарингіті і т. П.), Офтальмологи (при запаленні очей). У зовнішній формі зі свіжих або відварених квіток рослини роблять примочки, ванночки, компреси.

ліки з нагідокПротипоказань у нагідок дуже мало

Не рекомендується приймати ліки на основі календули тільки:

  • під час вагітності;
  • при хронічно зниженому тиску;
  • брадикардії – хвороби, яка характеризується зниженням частоти пульсу.

Відгуки і народні рецепти з календулою

Календула лікує чимало хвороб – загальновідомий факт. Люди спеціально висаджують рослину на своїх ділянках для лікарської заготовки. Посів нагідок проводиться насінням в другій половині весни або восени. При великій кількості вологи і світла ви швидко отримаєте сходи.

Зберігають збір календули в дерев’яній, картонній або скляній тарі в сухому приміщенні. Рекомендований період – 1 рік. Засоби для лікування: відвар, спиртова настоянка, мазь, масло. Деякі з них просто приготувати і самостійно, в домашніх умовах.

Для відвару підготуйте емальований посуд. Насипте 2 ст. л. сухого кольору і залийте його 1 л теплої води. Доведіть до кипіння і залиште на слабкому вогні на 20 хв. Процідіть, закрийте щільною кришкою і залиште охолоджуватися на 1-2 ч. Розумно використовувати тільки свіжий відвар, яким не більше 2-х діб.

як лікуватися календулою

Спиртова настоянка готується так:

  • 4 ст. л. сухого кольору насипте в скляну тару;
  • залийте 1 ст. спиртового розчину (медичний спирт з водою розведіть 1 до 1) або такою ж кількістю горілки;
  • щільно закрийте і поставте в темне місце з температурою близько +22 ° C;
  • настоюйте 1 тиждень;
  • процідіть, налийте в баночку, щільно закрийте і користуйтеся, зберігаючи в прохолодному місці.

Порада. При кашлі люди радять пити відвар 3 рази в день після їжі або приймати по 2-3 краплі настоянки під язик між прийомами їжі.

Жінки активно радять тоніки, трав’яний лід, всілякі маски на основі календули. Саморобні або фабричні кошти допомагають людям з жирним типом шкіри. Засоби застосовують для відновлення здоров’я волосся і епідермісу особи.

Властивості нагідок: відео