Користь і шкода поливу часнику солоною водою

полив часнику солоною водоюЧасник – чудова приправа, яка використовується не тільки в кулінарії, але також для профілактики багатьох хронічних захворювань. Вирощування цієї корисної в усіх відношеннях городнього рослини не доставляє городникам особливих турбот, але навіть якщо це і так, іноді Рослинники стикаються з проблемами, які необхідно вирішувати, щоб не втратити весь урожай часнику. Таким перешкодою є шкідники і хвороби, що доставляють багато неприємностей. Боротися з цими явищами допомагає полив часнику солоною водою, цю операцію потрібно проводити правильно, дотримуючись пропорції і концентрацію розчину, щоб не нашкодити навколишньому середовищу та екології вашої земельної ділянки.

Профілактичне обприскування

Висаджують часник під зиму, коли перші заморозки вже дають про себе знати. Посівним матеріалом служать насіння або часточки часниковий головок. Протягом зими вони знаходяться в сплячому стані, але з настанням травневих днів, з’являються перші яскраво-зелені пір’ячко рослини, які своїм виглядом радують садівників. В цей час і потрібно зробити профілактичну обробку посадок часнику соляним розчином. Як правильно це зробити:

  1. Обприскувати слід паростки, які досягли 5 – 10 см висоти.
  2. Розчин приготувати з розрахунку – на 10-ти літрове відро 300 г солі (1 склянка).
  3. Одне відро використовується на площі посадок в 2-3 кв. метра.
  4. Через 15 хвилин змити розчин чистою водою.

Увага! Соляний розчин необхідно використовувати тільки для обприскування, а не для поливу грунту. Така профілактична міра допоможе запобігти поразки сходів часнику його головними шкідниками – цибулевої мухи і городньої нематодою.

У період дозрівання необхідно спостерігати за посадками, якщо все нормально, то їсти часник росте чудово, то наступних обробок соляним розчином не буде потрібно.

полив часнику солоною водоюполив часнику

Обробка при ураженні часнику шкідниками і хворобами

Інша справа, якщо ви помітили, що сходи пожовкли, стали ламкими і чахлими, погано ростуть. Це означає, шкідники не сплять, а атакують ваші посадки. Потрібно терміново вживати заходів. Основними ворогами часниковий і цибулевий рослин є цибульна муха і городня нематода.

Для боротьби з ними городники застосовують концентрований розчин солі, але тут головне дотримуватися пропорції, не перестаратися і застосовувати його правильно:

  • якщо ви на початку травня зробили профілактичну обробку розчином солі, але деякі рослини пошкоджені шкідниками, проведіть локальне обприскування саме цих сходів;
  • концентрація розчину повинна бути такою ж, як під час профілактики (на 10 літрів води – склянка солі);
  • потім змийте з рослини сіль чистою водою;
  • через 10 днів або 2-3 тижні повторіть подібну операцію.

Порада. Солона вода містить багато натрію, що може порушити екологію грунту і навколишнього середовища. Не використовуйте сольову обробку часто і необдумано, 2-3 обприскування або поливу досить, якщо і після цього рослина не йде на поправку, спробуйте інші методи.

Доводи городників «за» і «проти» поливу солоним розчином

Власники дачних і присадибних ділянок ніколи не відмовляться мати на своїх грядках здоровий, корисний і популярний продукт, але вони розходяться в своїх думках з приводу боротьби з шкідниками часнику методом поливу солоною водою. П’ятдесят на п’ятдесят – таке співвідношення протилежних думок.

полив часнику солоною водоюПолив солоною водою може принести як користь, так і шкоду

Ми не станемо виступати арбітрами в цих суперечках, кожна людина має право на своє бачення вирощування городніх рослин, але наведемо кілька аргументів «за» і «проти»:

Аргументи «за» полив часнику соляним розчином:

  1. Грунт на грядках насичується корисним азотом.
  2. Рослини звільняються від шкідників – цибулевої мухи і нематоди.
  3. Перерозподіл посадок овочевих культур проходить без додаткових хімічних обробок і внесення додаткових добрив.

Думки «проти» обробки грядок сіллю:

  1. Сіль збіднює грунт, знищує склалася екосистему городу.
  2. Соляний розчин здатний знищити або відлякати не тільки шкідників, але і корисних комах.
  3. На обробленої сіллю землі не ростуть інші овочеві культури.

Шкідливо чи корисно поливати часник солоною водою вирішувати вам, ми тільки позначили можливі причини і способи використання такого методу. Існує чимало коштів, здатних захистити наші рослини, пробуйте, шукайте, бажаємо удачі.

Вирощування часнику: відео