Коротка характеристика сорту абрикоса Царський

Абрикос Царський вивели в дореволюційний час. Це самоплодовий сорт з невеликими плодами овальної або кулястої форми, їх колір насичено-оранжевий з порозовевшими боками.

абрикос Царський

Абрикос Царський – старовинний сорт

Характеристика сорту

Дерева цього сорту не відрізняються швидкістю зростання (не досягають 4 м) і рекордною врожайністю, але можуть похвалитися регулярним, систематичним плодоносінням. Вже через 3 роки після висадки дерев з’являться перші плоди.

Опис сорту:

  1. Самоплодность, т. Е. Дерево запилюється пилком свого ж сорту. Урожай з’явиться навіть і в несприятливих умовах (сильний вітер, зменшенні числа комах-запилювачів і ін.).
  2. Швидко підлаштовується під зовнішні чинники. Йому не страшні вітер, дощ і холоду завдяки селекціонерам.
  3. Вага плоду близько 20 м
  4. Невисока дерево не відрізняється гіллястістю.
  5. Стійкий до заморозків. Дерево здатне витримати -40 ° C.
  6.  Вроджений імунітет.

квіти абрикоса

Царський абрикос запилюється квітами свого ж сорту

Правила посадки і вирощування

У центральних районах Росії сорт абрикоса Царський починають висаджувати ранньою весною. Іноді це робиться пізньої осені, до заморозків, приблизно в кінці жовтня.

Щоб абрикос ріс швидко і правильно, садити його слід на рівному світлому місці. Щоб уникнути загибелі рослини на першій стадії розвитку варто стежити за температурою навколо і відсутністю холодних вітрів.

Основні поради по вирощуванню:

  • Грунт повинна бути пухкої, насиченої киснем і добре удобреному.
  • Саджанці поміщають в спеціально вириту заздалегідь неглибоку ямку, наповнену компостом і щебенем (для відведення зайвої вологи). Потім все рясно поливається настояної водою.
  • Удобрювати дерева слід двічі на рік: навесні мінералами, а восени органікою.
  • Під час вирощування необхідно стежити за насичуваність дерев вологою. Земля біля коріння не повинна пересихати або перезволожувати.
  • Щовесни й осінь проводити обрізання: прибирати занадто живучі пагони, сухі гілки та формувати крону.
  • З настанням холодів варто подбати про утеплення стовбура. Якщо цим знехтувати, молоде дерево може загинути. Приховування стовбура мішковиною або інший щільною тканиною захистить від набігів гризунів.

Догляд

Періодично дерева абрикоса вражають шкідники. Навесні на молодих листках і кінцях пагонів можлива поява сливової попелиці. Обробка висаджених дерев два або три рази за сезон допоможуть позбутися від шкідників.

У холодну пору кора стає ласою поживою для гризунів, тому дерева необхідно захищати за допомогою обмотки.

Взимку на гілках або стовбурі можуть з’явитися Боїн від морозу. Уражені місця зафарбовують оздоблювальним лаком або спеціалізованої фарбою. Штамби і розвилки з настанням весни слід побілити вапном з домішкою мідного купоросу. Ці заходи не тільки знищують шкідників, але і допомагають в профілактиці камедетеченія, а також хвороб на кшталт вертіціллезу і бактеріальної плямистості.

Одна з хвороб, часто вражають різні сорти абрикосових дерев – це Моніліоз. Вона може знищити весь урожай або значну його частину. Уражені хворобою листя і гілки спочатку в’януть, а потім всихають. Без обробки пагонів мідним купоросом врожаю можна не чекати багато років.

Грибок швидко перекидається на сусідні кісточкові дерева! Єва помітивши ознаки захворювання на одному дереві, слід обробити містять мідь препаратами весь сад, щоб уникнути епідемії і втрати врожаю.

Сильно уражені грибком ділянки дерева при обробці краще вирізати і спалити далеко від посадок.

Сорт Царський слід обприскувати кілька разів протягом сезону вегетації. На початку весни, коли на деревах тільки починають розпускатися бруньки, слід використовувати бордоською рідиною. До початку цвітіння і після його закінчення сад потрібно обприскати «швидкої», «Хорусом» або іншими подібними препаратами.

Зрілий сад важливо не перевантажувати частими поливами. У перший раз дерева необхідно полити в травні, в другій, коли плоди почнуть наливатися. Третій полив повинен бути особливо рясним.

хорус

Препарат Хорус використовується для профілактики хвороб

Використання фрукта

Завдяки своїм характеристикам, ці плоди смачніше і корисніше в свіжому вигляді. У ньому містяться вітамін А, вітамін С і калій, корисний для серця і судин.  Вживання абрикосів зробить благотворний вплив на травлення, очистить організм і налагодить метаболізм.

Часто ці фрукти використовують для приготування абрикосового варення. Можна додати лимонну цедру, мускатний горіх або гвоздику. Ще з дореволюційних часів лікер «Абрикотин» (що прийшов з Франції), що відрізнявся терпким смаком і насиченим червоним кольором, виготовлявся саме з цих рум’яних плодів. Цей фрукт просто ідеальний для створення густого, терпкого і пряного напою. Виготовляється лікер або з абрикосових кісточок (так виходить улюблений багатьма гіркуватий присмак і таке ж післясмак), так і їх м’якоті.