Красуня аглаонема: вирощування в домашніх умовах

Гостя з тропічного лісу – красуня аглаонема, відразу полюбилася російським квітникарям за свою ефектну незвичайне забарвлення і нескладний догляд. Якщо подивитися на фото, можна відзначити її схожість з диффенбахией, і вони дійсно родичі. Але у аглаонеми досить своїх характерних особливостей, про які й піде мова далі.

Навколишнє середовище і зовнішній вигляд

Вирощують аглаонему в якості декоративного кімнатної квітки, а в дикій природі вона мешкає в мусонних лісах Південно-Східної Азії, Китаю та Індії. Також селиться на берегах річок і на вологих рівнинах. Входить в рід вічнозелених трав і напівчагарників сімейства ароїдних. Зовні аглаонема виглядає пишним кущиком, але стебла у неї є – м’ясисті і короткі. У деяких видів зустрічається розгалужених ствол.

кімнатна квітка

Цілісні листя досить щільні, можуть бути широкими яйцевидної форми або продовгуватими. На їх забарвлення впливають вид і сорт рослин. Квітка (їх може бути і декілька) зростає з пазухи листя, виглядає досить оригінально: він схожий на качан, захований в покривалі світло-зеленого відтінку. Після цвітіння у аглаонеми з’являється соковитий плід у вигляді помаранчевої, червоною або білою ягоди з одним насінням. Посадивши його, можна отримати нову рослину.

Увага! Отруйні речовини сконцентровані в листі і ягодах аглаонеми, тому проводячи будь-які процедури з квіткою, використовуйте рукавички.

Відмінні риси деяких видів

Аглаонема захоплює дивовижною різноманітністю забарвлення листя: зустрічаються найнеймовірніші поєднання всіляких зелених відтінків з білим або червоним тонами. Завдяки таким хаотичним орнаментів, придуманим природою, кожна квітка унікальний. У домашніх умовах для збереження яскраво вираженого контрасту необхідно поміщати рослина на більш освітлене місце. На базі 24 видів аглаонеми виведені десятки цікавих гібридів, але не всі вони доступні для розведення в домашніх умовах.

сорту кімнатних рослинмінлива

Найбільш популярний вид – аглаонема мінлива з її численними сортами. Листя у них прикрашені смужками, цяточками або плямами сіро-зеленого або зелено-кремового кольору. У деяких відтінок листя червоний, інші красуються сріблястими жилками на глянці. У суцвітті 3-6 квітів.

У сортів виду аглаонема ребриста більш компактні розміри, на широких листочках хаотично розташовуються плями і жилки, цветонос всього один. аглаонема крит змінює колір у міру дорослішання: у молодих екземплярів червоне листя розмальовані смужками зеленого кольору, але потім залишається багряна облямівка по краях листа, такий же відтінок і у прожилок.

догляд за домашніми квітамиребриста

холодостійкий сорт Марія абсолютно невибагливий до навколишніх умов і може рости при мінімальній кількості сонячного світла. А світлі смужки на його листі утворюють візерунок «ялинку». У Сільвер Бей дуже великі листи (до 40 см завдовжки), які мають чітко виражений сіро-сріблястий блиск, а аглаонему альпійську використовують для посадки в акваріумах з невеликим обсягом води.

Вимоги до догляду

При вирощуванні цієї мешканки тропіків в домашніх умовах необхідно виконати кілька досить простих правил, щоб створити аналог звичного середовища проживання. Уникати яскравого сонця, краще поставити квітка в півтінь або на західне, можна і на східне, вікно.

Наступний важливий фактор – досить висока вологість. Не можна, щоб грунт пересихала, додатково необхідно щоденне обприскування аглаонеми за допомогою пульверизатора або установка зволожувача повітря. Ставиться також піднос з мокрою галькою, але прямий контакт горщика з водою виключається. Скорочують поливи в період спокою, зволожуючи грунт, коли підсохне верхній шар землі.

До температурному режиму аглаонема невимоглива, стійка до низьких показаннями. У вегетаційний період оптимальний інтервал + 20-25⁰С, в стадії спокою + 16⁰С. Головне – ніяких різких температурних коливань і протягу.

види квітівКрит

Грунтосуміш потрібно брати пухкий, легкий і поживний. Самостійно в домашніх умовах можна приготувати наступний склад: на 2 ч. Листової землі додається по 1 ч. Піску, торфу і деревного вугілля.

Підгодовують аглаонему під час росту раз на місяць органічними і мінеральними добривами в рідкому вигляді: їх чергують. Взимку не удобрюють. Ця квітка відмінно росте на гідропоніці.

Методи розмноження аглаонеми і її пересадка

Щорічна пересадка рекомендована лише для молодих культур, дорослим – через 3-5 років, коли кущики сильно розростаються.

Увага! У аглаонеми коренева система розташовується близько до поверхні, і глибокий горщик їй не потрібен: рослина буде витрачати сили, щоб обплести земляний кому, і цвітіння через це відсунеться.

Розмножувати аглаонему в домашніх умовах можна по-різному.

  1. Для посадки насіння потрібно дістати їх з ягід, відмити від м’якоті і заглибити в мох на 1 см. Накрити плівкою, створити режим високої вологості і температуру + 26⁰С, і чекати росточков від 25 днів до 3-х місяців. Пікіровка і розсаджування по окремим горщикам проводиться, коли діаметр розетки листя досягне 5-7 см.
  2. Відділення бічних відростків здійснюють при пересадці. Обережно відрізають дочірні рослини. Їх саджають в окремий горщик, регулярно поливають і зволожують повітря. декоративні рослиниМарія
  3. У видів з вертикальними стеблами потрібно зрізати рослину, залишивши невеликий пеньок, і посадити його в такий же почвогрунт. На стеблі з сплячих бруньок будуть відростати коріння, а на надземній частині аглаонеми – молоді пагони.
  4. Можна прочеренковать який оголосили довге стебло: відсікти його на 2-3 см вище нирки і розрубати на фрагменти по 5 см, видаливши залишилися листя. В ящик насипають дренаж, потім суміш піску з торфом, поливають, поглиблюють живці до половини їх довжини і закривають пластиковими ковпачками. Укореняться вони через 2-3 тижні в теплий період і через 4 взимку. Потім їх висаджують в індивідуальні кашпо, заповнені звичайної почвосмесью.

Виконання цих простих правил, увагу і любов до красного Тропиканки забезпечать красуні аглаонеми розкішний вигляд у будь-який час року.

А Вам подобається аглаонема? Який сорт Ви вибрали для себе?

Аглаонема: відео