Кури леггорн – продуктивна порода несучість напрямки

породи курейУ промисловому птахівництві, на фермерських господарствах особливою популярністю користуються високопродуктивні кури леггорн. Вони привертають відмінною яйценоскостью, невибагливістю до умов утримання, хорошою виводимістю молодняка. Робота селекціонерів спрямована на постійне вдосконалення породи, виведення нових кросів, поліпшення видових ліній.

Походження, зовнішній вигляд

Кури леггорн, вражаючі високими продуктивними якостями, були виведені в Італії, названі на честь найбільшого тосканського порту – Ліворно. Спочатку порода не виділялася особливою яйценоскостью Пізніше кури стали завозитися в Америку. Тут вони схрещувалися з різними породами, в результаті з’являлися гібриди, що відрізняються високою несучістю, пристосовуваністю до будь-яких кліматичних умов, прискореним ростри молодняка.

Селекційний відбір привів до появи базової гетерогенної популяції, що стала основою породи леггорн. Удосконалена домашня птиця пізніше вивозилася до багатьох європейських країн – Іспанії, Великої Британії, Голландії.

Типовий видовий ряд породи леггорн представлений птицею з білим пір’ям. Менш поширені кури з строкатим, палевим, бурим, золотистим пір’ям. Леггорни відрізняються характерними зовнішніми характеристиками, серед них:

  • клиновидное пропорційне тулуб;
  • округла розвинена груди;
  • листоподібний гребінь (прямостоячий у птахів, що звисає набік – у курочок);
  • яскраво-червона закруглена борідка;

Домашня птиця

  • шия довга, з плавними вигинами;
  • райдужка у молодих особин – помаранчева, у дорослих – бляклого жовтого відтінку.

Відмінна риса цих курей – короткий міцний дзьоб світло-жовтого відтінку. Постановка хвоста визначається підлогою птиці. У курочок хвіст опущений вниз, у півників – гордовито піднятий вгору.

Різновиди, особливості породи

Кури леггорн відносяться до високопродуктивної яєчної породі. Особливість породи – відсутність інстинкту насиджування яєць. М’ясо тушки не вражає: воно сухе, жорстке, не приваблює смаковими якостями. Найбільшу несучість кури демонструють в перший рік. При правильно організованому годуванні несучка видає до 300 яєць на рік. На другому році несучість курей різко знижується, птиця виснажується, її вибраковують.

Увага! Через зниження продуктивності необхідно вчасно проводити омолодження поголів’я птахів.

Завдяки копіткій роботі селекціонерів виведено багато різновидів леггорнів. За відгуками виробників популярністю користуються такі породи:

  1. Кури білий леггорн. Вони невибагливі в утриманні, залучають високою несучістю, дають значний прибуток птицеводческим господарствам.
  2. Карликові леггорни. Вони виділяються доброзичливим характером, добре уживаясь з іншими птахами. Порода відрізняється високою заплідненості, завдяки активності міні-півників.
  3. Плямистий леггорн – далматинець. Одна з рідкісних різновидів, відрізняється високою несучістю, виділяється чорно-білим забарвленням.
    Плямистий леггорн далматинець
  4. Бурий леггорн. Для породи характерний статевий диморфізм, який виявляють в різному фарбуванні оперення. У курочки звичайна коричнева забарвлення, у півника – спинка золотисто-червоного відтінку, живіт хвіст забарвлений в чорно-зелені тони.

Особливості змісту, нюанси годування

Білий Леггорн відмінно пристосований до всіляких умов домашнього утримання. Несучок містять в курниках, спеціальних клітинних батареях, в просторих вигулах. Невеликий розмір породи дозволяє вирощувати їх в обмежених по площі сараях. Головне, забезпечити доступ світла, свіжого повітря. Важлива умова успішного вирощування – достатня кількість сідало, годівниць, дотримання чистоти.

Для вигулу захищають сіткою невеликий за площею ділянку, бажано покритий травою. Висота сітчастого паркану повинна досягати близько 1,5, інакше кури з легкістю перелетять через паркан. Місце вигулу оснащують годівницями, поїлками. Свіже повітря благотворно діє на курей, вони охоче копошаться в землі, вишукуючи черв’яків, комах. Періодично птицю годують бадиллям від овочів. З настанням холодів курей переміщують в сарай.

Порада. У період холодів встановіть в курнику лотки, наповнені камінчиками. Вони необхідні птахам для правильного перетирання їжі.

Невелика вага курей дозволяє утримувати їх в клітках. Вони повинні бути досить просторими. Важливий нюанс – відстань між прутами не повинно бути вузьким. Грамотно обладнані клітини дозволяють заощадити місце при утриманні великої кількості особин. Пол в них вистилається сіткою, встановленої під нахилом. Клітку необхідно регулярно чистити, проводити дезінфекцію, що дозволить попередити спалах хвороб.

красиві кури і півень

В основі раціону у курей – якісні зернові суміші. Їх збагачують висівками, фруктами, овочами. У літній період в кормі повинна переважати зелень. Взимку її замінюють трав’яні гранули, сіно. Годувати леггорнів рекомендується 3 рази на день. Вранці курям дають зернову суміш, вдень – мішанку з овочів, фруктів, висівок. Вечірня трапеза курей представлена ​​міксом зернових і комбікорми.

Під час вигулу птиці доповнюють свій корм свіжою травою, комахами, різними гусеницями.

Несучкам необхідний додатковий кальцій в раціоні. Його вміст в організмі відновлюють прийомом товченої яєчної шкаралупи, додаванням подрібнених черепашок. Біля корми необхідно ставити напувалки зі свіжою водою. У зимовий період вона повинна бути тепла: це сприяє правильному формуванню яйця.

Розведення курей леггорн дозволить отримувати відмінні натуральні яйця з мінімальними витратами.

Порода Леггорн: відео