Кури породи павловська – яскрава прикраса подвір’я

Декоративного виду кури під назвою павловські вважалися зниклими. Тільки завдяки своєчасним заходам, вжитим ентузіастами, вдалося відновити породу, і колишню її популярність. Зі статті можна дізнатися, як виглядають кури, як за ними доглядати і як розводити в домашніх умовах.

Походження та переваги породи

Птахи з незвичайним для виду чубчиком на голові і строкатим оперенням були помічені на подвір’ях жителів села Павлово Нижегородської губернії кілька століть назад. Після представлення на виставці в Москві кури, названі «павловскими» швидко поширилися по приватним господарствам Росії. Цьому сприяв не тільки оригінальний вид птахів, але і здатність легко переносити холодні зими.

У післяреволюційної країні яскраві, чубаті кури були забуті і майже зникли. Тільки в кінці ХХ століття група ентузіастів зайнялася проблемою і відновила різновид.

Строкаті птиці виділяються не тільки яскравим оперенням, а й наділені масою інших достоїнств.

декоративна домашня птиця

  1. Наявність густого пір’яного покриву дозволяє їм легко переносити морози.
  2. Кури швидко пристосовуються до будь-яких погодних умов.
  3. До корму птахи не вибагливі.
  4. Порода наділена міцним імунітетом, тому кури рідко хворіють.

Павловські курочки до вподоби флегматики. Вони терпляче сидять на гніздах, що на руку птахівникам, підкладають під зозулястих яйця інших порід. Півні славляться крутим норовом. Особи чоловічої статі не переносять наявності конкурентів, тому часто влаштовують бійки.

Увага! У період відродження породи на одному з аукціонів ставка на покупку пари курей павлівської породи зросла до 2 млн доларів.

Зовнішній вигляд і продуктивність

Виглядають павловські кури не зовсім звичайно. Деякі любителі через схожість забарвлення пір’я порівнюють породу з фазанами. Описують породу так:

  • Основна ознака породи – пишний чубчик, «смотрящий» вгору. У одних особин він розлогий, у інших мов стиснутий з усіх боків.
  • Голова невелика. Дзьоб у курей забарвлений в жовтий. Ніздрі розташовані високо.
  • Маленький гребінь практично повністю прихований під чубчиком.
  • Райдужка очі частіше темно-вишнева, але буває і чорної.
  • Під очима і дзьобом розташовані пучки пір’я, що створюють видимість бакенбардов і бороди.
  • Вуха і сережки курей заховані під оперенням.

павловська порода

  • Тіло невеликого розміру. Груди випнуті вперед. Півень не набагато більше курки.
  • Хвіст складається з довгих, вигнутих пір’я.
  • Ноги середньої довжини густо вкриті пір’ям. На гомілках розташовані довгі пучки, звані «яструбиними штанами».
  • Пальці покриті дрібними пір’їнками.
  • Півні крупніше курочок. У них більше чубчик і довше хвіст.

За забарвленням відрізняють 2 основні різновиди курей: золотисті і сріблясті. Продуктивність можна назвати великою. Кури мають декоративну спрямованість розведення. Яєць від однієї особини отримують в середньому 150 шт в рік. Півні досягають ваги 2 кг, курочки – до 1,5 кг.

Увага! Історія походження павловських курей невідома. Вважається, що вони з’явилися в результаті непередбаченого схрещування різних порід, що містяться в одному курнику.

Особливості догляду

Павловські кури характеризуються природною рухливістю, відповідно їм забезпечують особливі умови утримання. Курник обладнають просторий з виходом в вольєр великої площі. Хоча кури наділені густим оперенням і славляться стійкістю до морозів, краще облаштувати для них утеплене місце проживання.

Увага! Не можна утримувати курей цієї породи в клітинах. Необхідно, щоб вони багато часу проводили в просторому вольєрі або у вільному вигулі. При обмеженні рухливості птиці втрачають декоративний вигляд і часто хворіють.

Висота стін в курнику потрібно не менше 2 м. Сідала кріплять на рівні 80 см. Підлогу вистилають сіном або соломою.

До раціону павловські кури невибагливі, але деяких правил в годуванні варто дотримуватися.

пташник в приватному будинку

  1. Корми повинні бути свіжими, без наявності сторонніх домішок.
  2. Добовий раціон дорослої птиці складається з зерна, зелених рослин, мінеральних добавок.
  3. На ніч усі годівниці чистять. Зіпсувався корм не придатний для роздачі в курнику.

З різновидів корму важливо, щоб в меню переважала волога їжа, так звані мішанки. Складаються вони з рубаних овочів, трави, комбікорми, макухи, відходів з кухні і рідкої частини у вигляді води, кислого молока, сироватки. Такий корм легко засвоюється, завдяки чому вихованці отримують багато корисних речовин. Обов’язково дають курям зернові культури, періодично міняючи їх.

Розведення

Як було зазначено в характеристиці, павловські курочки – відмінні квочки. Але фермери практикують і інкубаційне розведення. На світло курчата з’являються через 19-21 день. У перші дні малюки вимагають змісту при температурі 28-30 ° C, але якщо вони ростуть з мамою, питання вирішується сам по собі. Повітря в цей час краще сухий. При підвищеній вологості існує ризик розвитку захворювань.

павловські курчата

Обов’язково стежать за чистотою підстилки. Її змінюють кілька разів в день. З кормів в перші дні дають рубані яйця, манку, сир. У міру підростання поступово переводять на доросле харчування.

Вихідці з села Павлово серед птахівників не зважають невибагливої ​​породою. Ці кури вимагають постійної уваги і турботи. Однак старання з часом винагороджуються. Навіть одна пара цих исконно русских птахів стане головною прикрасою подвір’я.

Зміст павловських курей: відео