Квіти, зовні схожі на троянди. Гідні конкуренти «королеви саду»

Троянди заслужено вважаються королевами саду. Пишні бутони, що складаються з безлічі пелюсток, нікого не залишають байдужим. Однак «їх величність» має чимало конкурентів. Деякі квітникарі засаджують клумби квітами, які тільки зовні схожі на троянди.

Красуня еустома

Приваблива рослина, що прийшло з Американського континенту, називають по-різному. Еустома, лізіантус або ірландська троянда наділена ніжними бутонами, які в розпустив вигляді нагадують троянди.

Існують прості і махрові форми. У діаметрі розкрився квітка сягає 7 – 8 см. Забарвлення пелюсток різноманітна, але переважають ніжні відтінки. Білі, рожеві, лілові, з кольоровою облямівкою екземпляри зустрічаються в садах любителів, які вирощують схожі на троянди квіти.

У висоту рослина досягає більше півметра. Стебла сильно гілкуються. На кожному з пагонів утворюється за кілька бутонів. В результаті одна гілочка виглядає як букет з троянд. Еустома довго не в’яне у вазі. У деяких передових «квіткових» країнах лізіантус входить в перший десяток культур, що вирощуються для зрізання. Існують дворічні та однорічні різновиди. Квітникарі-любителі вважають за краще садити на ділянці останні.

види квітівеустома

З популярних сортів і гібридів найбільш поширені такі:

  • Місті Пінк;
  • Місті Блу;
  • Блу Рим;
  • Шампань;
  • Діп Блу;
  • Роуз Пікоті.

Перераховані рослини відрізняються міцними пагонами і красивими, що нагадують квітки троянди, махровими бутонами.

Корисна шипшина

Прабатько троянди досить часто зустрічається в садах. Популярність пояснюється незаперечною користю рослини. Навесні кущі покриваються ніжним кольором, а влітку на пагонах дозрівають вітамінні плоди, вживання яких здатне підправити здоров’я.

Порада. Щоб отримати непролазні живопліт можна використовувати кущі шипшини, близько посаджені один до одного.

Зазвичай родич троянди є колючі чагарники 2-3 м заввишки. Але існують сланкі і кучеряве різновиди, які використовуються садівниками в різних композиціях. У середній смузі найбільш поширений шипшина, званий «собачим». Його можна зустріти як в культурі, так і в дикому вигляді.

Квітки дикої троянди великі (до 10 см в діаметрі). Пелюстки пофарбовані в залежності від виду в білий, рожевий, ліловий відтінок. Ніжні квітки видають приємний аромат.

вирощування шипшиницвітіння шипшини

Вітамінні плоди дозрівають на чагарниках на 3-й рік після посадки саджанця. Їх щільна шкірочка забарвлена ​​в усі відтінки червоного і покрита м’якими шипами. З плодів готують відвари і настоянки, здатні наситити організм людини вітамінами і мінералами.

Зростає шипшина на будь-якому грунті. Особливого догляду не вимагає. Єдине, що потрібно – своєчасно обрізати дикі троянди щоб уникнути хаотичного розростання. Розмножують шипшина частіше живцями. Укорінення відбувається в 99%.

Ніжний ранункулюс

Ранункулюс – квітка, який у багатьох країнах вважається весільним. Його прабатьком є ​​звичайний жовтець. Ніжні бутони, в розпустив вигляді нагадують троянди, здатні стати прикрасою будь-якої нареченої.

Квітки наділені різним ступенем махровості в залежності від виду. Найбільше схожі на троянди (що добре помітно на фото) ранункулюс азіатський і перський.

садові квітиРанункулюс

Кореневище прекрасного рослини бульбоподібне. Стебло з ростом сильно розгалужується. На одному пагоні, вкритому різьбленими листям, розпускається кілька квіток. У зрізаному вигляді вони довго не в’януть. Забарвлення різноманітна: від чисто-білої до темно-червоної. У відкритому грунті ці «троянди» цвітуть все літо. При вирощуванні в горщиках – набагато длительней.

Увага! Працювати з Ранункулюси слід обережно. Сік рослини містить отруйні речовини.

Вирощують жовтець на одному місці, так як при пересадці можлива загибель квітки.

  1. Готують лунку з шаром дренажу і заповнюють її повітропроникним грунтом.
  2. На глибині 8-10 см, «пальчиками» вниз, влаштовують кореневище.
  3. Присипають грунтом.
  4. Якщо найближчим часом очікується похолодання, посадку слід прикрити поліетиленом або агроволокном.

На зиму бульби витягують з грунту і відправляють на зберігання в тирсі або піску при температурі не вище +5 ° C.

Чарівний гібіскус

Гібіскус – представник сімейства мальв. Багато хто знає рослина під ім’ям китайської троянди.

У відкритому грунті помірного клімату добре себе показали сирійський і трійчастий гібіскуси. Решта різновиди ростуть тільки в кімнатних умовах. Квітки і листя рослини зовні мало нагадують троянди, але назва дозволяє порівнювати його з царицею квітів.

квітучі рослиникитайська троянда

Садові гібіскуси ростуть кущем або невисоким деревцем. Існують трав’янисті форми, стебла яких відмирають на зиму. У всіх різновидів присутні загальні риси. Наприклад, надрезние черешкові листя. Квітки великі, прості або махрові. Пелюстки білі, жовті, малинові, бузкові, фіолетові, пурпурні. Догляд за китайською трояндою простий і не трудомісткий.

Увага! Незважаючи на акліматизацію в прохолодних районах, гібіскус – рослина теплолюбна. На зиму китайська троянда потребує ґрунтовного укриття.

Квіти, схожі зовні на троянди, – відмінний варіант прикраси клумби. Квітникарі цінують їх за красу і приємний аромат. Приклавши трохи зусиль, виростити конкурентів «королеви саду» не так вже й складно.

А які квіти Вам нагадують троянду?

Еустома: відео