Морозко – гібрид перцю для прохолодного клімату. Опис та відгуки дачників

сорт МорозкоСолодкий перець гібрида Морозко вважають одним з найкращих для регіонів з холодним кліматом. За відгуками людей, які його садили, урожай виходить рясним. Плоди за описом смачні і ароматні, їх зовнішній вигляд цілком відповідає фото на упаковці насіння – досить великі, міцні, з яскравим червоним забарвленням. Найважливіша характеристика цього сорту – холодостійкість, що дозволяє не тільки досить рано висаджувати перець в грунт, а й допомагає рослині успішно протистояти багатьом захворюванням.

Опис солодкого перцю Морозко

Морозко користується популярністю у вітчизняних дачників. Він середньостиглий, і здатний дати урожай вже до кінця червня – перших чисел липня. Для цього насіння під розсаду висівають в кінці лютого, а саму розсаду (у відкритий грунт або теплицю) в травні. Технічна стиглість плодів настає на 112-115 день, біологічна – після 125 днів.

Порада. Якщо доводити плоди до біологічної зрілості, загальний урожай буде менше, оскільки рослині доведеться витрачати сили на дозрівання, а не на утворення нових перців. Плоди можуть дійти до потрібно кондиції і в зірваний стані.

Перець Морозко має такі характеристики:

  • форма – конусоподібна;
  • розмір – середньо-великий;
  • середня маса – приблизно 100 г;
  • колір червоний;
  • шкірка – глянцева, гладка, з товщиною до 7 мм;
  • м’якоть – соковита, солодка, з апетитним ароматом.

Кущі гібрида дуже потужні і не вимагають додаткової опори. З однієї рослини за сезон виходить до 30 перців. У відкритому грунті врожайність становить 1-2 кг з 1 кв. м, в закритому – більше.

сорти перцюНасіння сорту Морозко

Морозко стійкий до низьких травнево-червневих температур, різких перепадів стовпчика термометра і до підвищеного ризику зараження вірусами і грибками в такі періоди. Несприятлива погода практично не позначається на врожаї. У плодах багато вітаміну С, в порівнянні з іншими сортами і гібридами, що додає Морозко цінності. Великі і смачні перці відмінно підходять для фарширування, гасіння, консервування, а також вживання в свіжому вигляді в різних стравах.

Увага! В процесі дозрівання шкірка плодів гібрида не тріскається. Це наділяє його відмінними товарними якостями.

Особливості вирощування розсади Морозко. Поради дачників з висадки перцю і догляду за ним

Насіння для розсади можна сіяти в кінці зими або в перші дні березня. Вони погано сходять, тому фахівці рекомендують перед посадкою в землю замочити матеріал в розчині препарату, який стимулює зростання. Садіть насіння не надто глибоко. Краща температура для розвитку паростків: вдень + 26 … + 28 ° C, вночі + 15 … + 18 ° C.

Подальший догляд:

  1. Після появи пари справжніх листочків акуратно пікірують розсаду з великим шматком землі в окремі ємності. Перець не надто любить будь-яку пересадку. Можна зробити з горщиків міні-парники.
  2. За 2 тижні до висадки в грунт починайте гартувати рослини, виносячи його на свіже повітря на декілька годин в день.

Увага! Для теплиці розсада буде готова в середині травня, для відкритого повітря – в кінці травня або початку червня. Схема посадки – приблизно 45х45 см. У теплиці рослинам потрібно більше простору – 40х60 см.

Хороші попередники для перцю – зернобобові культури, морква, капуста, цибуля і городня зелень. Грунт на місці висадки розсади повинна відповідати таким критеріям:

  • пухка;
  • насичена добривами;
  • з нейтральною кислотністю;
  • добре зволожена.

вирощування перцюПлоди Морозко

Якщо вирощуєте перець в теплиці, обов’язково підтримуйте в ній невисоку вологість повітря.

Гібрид відмінно себе почуває на сонячних ділянках, закритих від вітрів. У лунку перед посадкою додайте перегній. Для перших кількох тижнів передбачте для грядок укриття. Його слід використовувати, якщо сонце занадто активно. Окремі кущі через перевантаженість великими плодами все ж можуть «попросити» невеликий підв’язки.

Догляд за перцем Морозко нескладний. Поливайте його 2-3 рази в тиждень великою кількістю теплої відстояної води, процедуру плануйте на вечірній час. Час від часу вносите азотні добрива, а після появи зав’язей підгодуйте калійно-фосфорними добривами. Слідкуйте за бур’яном. Видаляйте листочки і бічні пагони на головному стеблі, а також центральну квітку з першого розгалуження. За допомогою таких заходів ви отримаєте відмінний і рясний урожай.

Перець сорти Морозко: відео

Сорт Морозко: фото

сорт Морозко

сорт Морозко сорт Морозко

сорт Морозко

сорт Морозко сорт Морозко

сорт Морозко